Komunikaty PR

Bezproblemowe gotowanie na gazie

2024-04-22  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Gotowanie to sztuka, która wykracza poza samą konieczność przygotowywania posiłków. To nie tylko proces łączenia składników w potrawy, ale również wyraz kreatywności, pasji i zaangażowania. Dla niektórych to codzienna rutyna, dla innych zaś prawdziwa przyjemność, pełna inspiracji i satysfakcji. Co sprawia, że gotowanie staje się ulubioną czynnością? A co można uczynić, by – w innym przypadku – przygotowywanie posiłków było jak najmniej kłopotliwe? Z odpowiedzią na oba pytania przychodzi nowoczesna technologia i wyjątkowe, opatentowane sposoby, które sprawiają, że gotowanie jest bezproblemowe!

Przygotowanie posiłków może być dla nas więcej niż tylko sposobem na zaspokojenie głodu. To czas, który spędzamy sami ze sobą lub z bliskimi. To możliwość wyrażenia siebie poprzez smaki i aromaty. To także okazja do nauki i odkrywania nowych umiejętności. Jednakże, aby osiągnąć pełną satysfakcję z gotowania, musimy poznać sekrety, które sprawią, że proces ten stanie się dla nas przyjemnością.

Co sprawia, że gotowanie staje się czymś więcej niż tylko zadaniem do wykonania? Dlaczego dla niektórych jest to źródło radości, relaksu i spełnienia, podczas gdy inni traktują to jedynie jako konieczność?

Radość z gotowania = rozwój technologii

Wraz z postępem technologii, gotowanie stało się bardziej dostępne i fascynujące niż kiedykolwiek wcześniej. Opatentowane sposoby i innowacyjne rozwiązania technologiczne wprowadziły nowe możliwości do naszych kuchni, sprawiając, że proces przygotowywania posiłków stał się jeszcze bardziej efektywny i satysfakcjonujący.

- Innowacje kuchenne nie tylko ułatwiają nam pracę, ale także inspirują do eksperymentowania i tworzenia nowych smaków. Opatentowane urządzenia, takie jak wielofunkcyjne piece do gotowania sous-vide, ceramiczne noże o precyzyjnym ostrzu, blender kuchenny z technologią mikroprocesorową czy inteligentne garnki elektryczne z funkcją kontrolowania temperatury pozwalają nam na osiągnięcie idealnego stopnia dopieczenia czy gotowania, co przekłada się na wyjątkowy smak i konsystencję potraw – mówi Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK.

Rozwój technologiczny wpływający na bezproblemowość gotowania widać także w przypadku kuchni gazowych. Co ciekawe, jest to w Polsce najczęstsza opcja spotykana w domostwach – szacunki mówią o ponad 86% kuchni, w których to właśnie gaz jest podstawą gotowania. Z tego względu polska firma Dynaxo, producent gazowych płyt ceramicznych DYNACOOK, od lat prowadzi badania nad udoskonaleniem technologii „gaz pod szkłem”. Koncept gazowych płyt ceramicznych DYNACOOK jest nie tylko alternatywą dla zwykłych kuchenek, ale również daje szereg dodatkowych zalet, na które warto zwrócić uwagę.

Bezproblemowe gotowanie „pod szkłem”

Czym właściwie jest technologia „gaz pod szkłem”? Polega ona na umiejscowieniu pól grzewczych pod powierzchnią płyty ceramicznej, podobny zabieg jak w przypadku płyt elektrycznych, gdzie żarniku umieszczane wewnątrz urządzenia. Tym sposobem zyskujemy kuchenkę wyglądem przypominającą płyty indukcyjne, ale wciąż zasilaną ciepłem, które pochodzi z gazu. Brak otwartego płomienia, jak w przypadku zwykłych kuchenek płomienicowych, to gwarancja bezpieczeństwa. Nie ma tutaj mowy o przypadkowym jego podpaleniu gorącego oleju czy materiałów znajdujących się blisko kuchenki, zgaszeniu czy niekontrolowanym ulatnianiu się gazu – cały proces jest pod ścisłą kontrolą sterowników, a nawet gdyby doszło do nieoczekiwanej awarii, dostęp do gazu jest od razu zamykany przez elektrozawory.

- Bezpieczeństwo użytkowania płyty jest bezsprzeczne. Działa tutaj zaawansowana technologia, czyli dodatkowe systemy mikroprocesorowe, które czuwają nad poprawnym działaniem płyty. Brak otwartego ognia ma także dodatkową zaletę. Jeśli przypadkiem coś rozleje się nam na płytę, a cały system znajduje się pod ceramiką, to nie dojdzie do żadnych przypadkowych uszkodzeń – wyjaśnia ekspert DYNACOOK.

Brak otwartego ognia sprawia, że ciepło nakierowywane jest bezpośrednio na pole grzewcze na płycie, a co za tym idzie, nie musimy obawiać się jego strat. Ciepło na polu grzewczym przekazywane jest od razu do garnka, w którym gotujemy, to zaś powoduje, że wydajnie przygotujemy swoje potrawy. Takie działanie płyty pozwala na mniejsze zużycie gazu, a więc również na oszczędności dla naszego portfela. Sama płyta daje nam również wyjątkowo szerokie spektrum działania, jeśli chodzi o dobór temperatury i mocy grzania. Płyty gazowe, takie jak DYNACOOK, posiadają najszersze na rynku spektrum mocy grzania - dając użytkownikom aż 18 stopni mocy, co pozwala na precyzyjne dopasowanie go do gotowanych przez nas dań.

- Ceramiczna płyta to również wielka zaleta, jeśli chodzi o czystość w kuchni. W przypadku klasycznych kuchenek, usuwanie brudu, szczególnie między wystającymi rusztami, potrafi być kłopotliwe i uciążliwe. Gładka powierzchnia płyty ceramicznej jest łatwa w czyszczeniu i zachowaniu jej w odpowiednim stanie. Na zimnej płycie wystarczy wykorzystać skrobak, by pozbyć się zabrudzenia. Później przyda nam się ściereczka i typowe mleczko do czyszczenia, które delikatnie usunie ewentualne resztki zanieczyszczeń. Dodatkowo taka wyczyszczona płyta dzięki gładkiej ceramicznej powierzchni doda elegancji i stylu w każdej kuchni   – dodaje Stanisław Szyling z DYNACOOK.

Radość z gotowania jest nie tylko efektem pasji i zaangażowania, ale także rezultatem rozwiązań technologicznych rozwijanych od 2005 roku. Sprawiają one, że proces przygotowywania posiłków staje się bezproblemowy i satysfakcjonujący. Współczesne płyty gazowe w technologii "gaz pod szkłem" DYNACOOK, nie tylko ułatwiają pracę, ale również inspirują do eksperymentowania z nowymi smakami i potrawami. Dzięki opatentowanym sposobom oraz nowoczesnym urządzeniom kuchennym, gotowanie staje się nie tylko codzienną rutyną, lecz także prawdziwą przyjemnością, pełną możliwości twórczych i smakowych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wejdź w wir wiosennych przygotowań z Foxy Tornado Biuro prasowe
2024-04-30 | 10:30

Wejdź w wir wiosennych przygotowań z Foxy Tornado

Wiosenna nieodmiennie kojarzy nam się z wiosennymi porządkami.Jak zdążyć ze wszystkim zanim w drzwiach staną goście? Z pomocą przychodzi Foxy Tornado – uniwersalny, niezwykle
Dom Trwałość i elegancja - gresy na elewacji
2024-04-30 | 01:00

Trwałość i elegancja - gresy na elewacji

Elewacje stanowią nie tylko nieodłączny element architektury, ale także wizytówkę każdego budynku, definiując jego charakter, styl i estetykę. Architekci
Dom Gresy na meblach - nowe spojrzenie na aranżację
2024-04-30 | 01:00

Gresy na meblach - nowe spojrzenie na aranżację

Początkowo płytki kojarzyły nam się głównie z podłogami i ścianami w kuchniach, łazienkach czy przedpokojach. Ich trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości czyniły je

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rodziny zastępcze w kryzysie z powodu braku odpowiedniego wsparcia państwa. Zespoły robocze pracują nad wypracowaniem nowych przepisów

Na koniec 2022 roku w pieczy zastępczej przebywało 72,8 tys. dzieci, przy czym nieco ponad 56 tys. w pieczy rodzinnej. Od 2020 roku wzrasta ogólna liczba wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych kosztem rodzin zastępczych, których jest coraz mniej. – Problemem jest niedofinansowanie całego systemu, brakuje też wsparcia i szkoleń dla rodziców – podkreśla Agnieszka Smarzyńska, prezeska Fundacji Happy Kids. Powołane niedawno przez resort polityki społecznej zespoły robocze mają wypracować nowe rozwiązania, które zapobiegną kryzysowi w pieczy zastępczej w Polsce.

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.