Komunikaty PR

Ceramika Paradyż Partnerem wystawy na Biennale Sztuki w Wenenecji

2024-04-16  |  09:50
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro@okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Ceramika Paradyż to nie tylko znany producent płytek ceramicznych i spieków kwarcowych, ale także firma z ogromną pasją do kultury i sztuki. Angażowanie się w promocję twórczości artystycznej przekłada się na liczne inicjatywy, których beneficjentami są zarówno uznani artyści, jak i młodzi twórcy z całego świata. Jedną z kluczowych dziedzin, w której Ceramika Paradyż odnosi sukcesy, jest działalność mecenatu wystawowego. Od współorganizacji prestiżowych wystaw, takich jak tegoroczny Pawilon Polski na Biennale Sztuki 2024 w Wenecji, po wsparcie lokalnych projektów artystycznych, marka z sukcesem inwestuje w promocję sztuki na wielu poziomach.

W dzisiejszym świecie, gdzie wsparcie dla kultury często pozostaje w tle, zaangażowanie firm takich jak Ceramika Paradyż okazuje się być bezcenne. Pawilon Polski w Wenecji to szczególne miejsce na mapie promocji naszej sztuki i architektury. Dzięki hojności i zaangażowaniu Ceramiki Paradyż, pokazywana w Wenecji sztuka stanie się bardziej dostępna i widoczna dla wszystkich, niezależnie od środowiska czy statusu społecznego. Wkład firmy w tegoroczną wystawę, niesie za sobą nie tylko aspekt finansowy, ale również symboliczny. Wsparcie inicjatyw, takich jak performance ukraińskiego kolektywu Open Group "Powtarzajcie za mną II" w Polskim Pawilonie, potwierdza nie tylko wrażliwość społeczną firmy, ale także znaczenie sztuki jako integralnej części naszego życia. Poprzez bycie Partnerem wystawy marka otworzy we Włoszech drzwi do kultury dla szerokiego spektrum odbiorców, inspirując ich do głębszego rozumienia otaczającej nas rzeczywistości. Artyści z zaproszonego przez kuratorkę Martę Czyż kolektywu Open Group, skierują swą pracę do widowni zachodnioeuropejskiej, angażując się w rozmowę o doświadczeniach wojennych z tymi, którzy codziennie obserwują zmagania naszych sąsiadów przez ekrany telewizorów lub komputerów. Teraz widzowie będą mieć szansę wcielić się w rolę bohaterów filmu, aby lepiej zrozumieć ich perspektywę i doświadczenia.

O Biennale

Biennale di Venezia, czyli międzynarodowa wystawa sztuki, odbywa się w Wenecji od końca XIX w. Pierwsza wystawa, w której uczestniczyła Polska miała miejsce w 1932 roku, gdy oddano do użytku Pawilon Polski. Od tego czasu jesteśmy stale obecni na tym jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie sztuki, a od 1991 roku także na Międzynarodowej Wystawie Architektury. Hasłem tegorocznego biennale jest „Foreigners Everywhere / Obcokrajowcy są wszędzie”, dlatego naturalną odpowiedzią dla Marty Czyż, kuratorki wystawy, było zaproszenie do współpracy ukraińskich artystów z projektem, w którym biorą udział uchodźcy z Ukrainy.

Open Group to ukraiński artystyczny kolektyw założony w 2012 roku. Grupa skupia się na interdyscyplinarnych projektach, łącząc w swojej pracy sztukę wideo, performance, instalację i inne formy artystyczne. Ich prace często zawierają elementy krytyki społecznej, politycznej oraz analizy współczesnych realiów życia. Kolektyw zdobył uznanie zarówno na Ukrainie, jak i za granicą dzięki swoim oryginalnym, często prowokacyjnym pracom. Instalacja wideo "Powtarzajcie za mną II" stanowić będzie obraz świadków trwającej wciąż wojny na Ukrainie. Prezentowane prace, powstałe w latach 2022 i 2024, ukażą grupę cywilnych uchodźców wojennych, którzy podzielą się swoimi wspomnieniami o konflikcie, opartymi głównie na dźwiękach broni. Następnie, zaproszą publiczność do powtórzenia tych dźwięków, wykorzystując nietypową formułę karaoke. W przeciwieństwie do klasycznych przebojów, akompaniamentem będą tutaj wystrzały, kanonady i inne dźwięki związane z wojną. Tak będzie brzmieć w Wenecji ścieżka dźwiękowa konfliktu, którą artyści spróbują odtworzyć, ilustrując doświadczenia i traumy świadków.

Znalezienie się Ceramiki Paradyż w gronie partnerów wystawy "Powtarzajcie za mną II" jest bez wątpienia inspirującym przykładem dla innych marek, jak korporacyjna odpowiedzialność może przekraczać granice biurowych ścian. Działając jako mecenas sztuki, marka nie tylko promuje kulturę, ale przede wszystkim buduje trwałe relacje z międzynarodowymi społecznościami i artystami. Dzięki temu, obie strony czerpią korzyści z wzajemnego współdziałania, tworząc jednocześnie bardziej świadome i wrażliwe na otaczającą nas rzeczywistość społeczeństwo.

60. Międzynarodowa Wystawa Sztuki – La Biennale di Venezia, otworzy się 20 kwietnia i potrwa do 24 listopada 2024 roku.

Więcej na: https://www.paradyz.com/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Aranżacyjne triki na utrzymanie porządku Biuro prasowe
2024-04-29 | 14:00

Aranżacyjne triki na utrzymanie porządku

​W uporządkowanej przestrzeni dużo łatwiej jest pozbierać myśli i skupić się na pracy czy nauce. Otoczenie, w którym panuje ład lepiej też sprzyja odpoczynkowi. Marka Beckers
Dom Jak zabezpieczyć elewację z drewna?
2024-04-29 | 14:00

Jak zabezpieczyć elewację z drewna?

Drewniana elewacja łączy w sobie funkcjonalność oraz piękno naturalnego surowca. Wprowadza też ciepło i przytulną estetykę, harmonizując z otoczeniem, a przy okazji bardzo dobrze wpisuje
Dom Przyjazne wnętrza, które wypełnia natura
2024-04-29 | 12:00

Przyjazne wnętrza, które wypełnia natura

Naturalność we wnętrzach to trend, w którym na dobre rozkochał się świat designu. W rezultacie już od kilku sezonów wszystko co naturalne zdobi domowe pomieszczenia,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rodziny zastępcze w kryzysie z powodu braku odpowiedniego wsparcia państwa. Zespoły robocze pracują nad wypracowaniem nowych przepisów

Na koniec 2022 roku w pieczy zastępczej przebywało 72,8 tys. dzieci, przy czym nieco ponad 56 tys. w pieczy rodzinnej. Od 2020 roku wzrasta ogólna liczba wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych kosztem rodzin zastępczych, których jest coraz mniej. – Problemem jest niedofinansowanie całego systemu, brakuje też wsparcia i szkoleń dla rodziców – podkreśla Agnieszka Smarzyńska, prezeska Fundacji Happy Kids. Powołane niedawno przez resort polityki społecznej zespoły robocze mają wypracować nowe rozwiązania, które zapobiegną kryzysowi w pieczy zastępczej w Polsce.

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.