Komunikaty PR

Falista kontra płaska. Dobieramy dachówkę

2023-01-30  |  15:00

Główną rolą poszycia dachowego jest ochrona budynku przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Należy jednak pamiętać, że dach to także element każdego domu, który w dużej mierze przesądza o jego wyglądzie i nadaje mu określony charakter. 

Rynek oferuje dziś duży wybór pokryć dachowych, dzieląc je ze względu na materiał, z którego zostały wykonane czy formę. W ostatnich latach popularność zyskują dachówki, płaskie oraz faliste. Które z nich wybrać i jakie są ich zalety? Podpowiadamy!

Falista - nieprzemijająca klasyka

Dom to dla wielu inwestycja życia i z tego też względu znaczna część inwestorów wybiera projekty uniwersalne, które nie przeminą wraz ze zmieniającymi się co kilka lat trendami architektonicznymi. Decydując się na klasyczną bryłę budynku, powinni jednak pamiętać, jak ważna jest spójność wszystkich elementów, w tym stolarki otworowej czy pokrycia dachowego. Domy o małych, prostych i jednorodnych dachach, np. w stylu nowoczesnej stodoły czy dworkowym, korzystniej będą prezentowały się z dachówką falistą, która uczyni je optycznie większymi i bardziej solidnymi. Zagłębienia i grzbiety profilowanej dachówki, np. z serii Rubin od BMI Braas, pięknie odbijają światło, a cały dach mieni się światłocieniem. Na koniec warto dodać, że dachówka falista to połączenie wysokiej estetyki z doskonałymi parametrami technicznymi i użytkowymi. Pamiętajmy jednak, że w przypadku każdego rodzaju produktu, cena świadczy o jakości; im droższa dachówka, tym lepiej wykonana.

Prosta - nowoczesność w najlepszym wydaniu

Dachówki proste to z kolei rozwiązanie, które szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku dachów wieńczących domy o nowoczesnym charakterze. Występujące na nich charakterystyczne duże, jednorodne połacie stają się dzięki nim jeszcze bardziej przestrzenne i plastyczne. Budynki nimi pokryte zyskują ponadto minimalistyczny i elegancki wygląd. Czy to oznacza, że nie można ich stosować do pokrycia starszych, remontowanych obiektów? Nic bardziej mylnego! Dachówki proste potrafią tchnąć w nie ożywczego ducha współczesności. Co jeszcze warto wiedzieć o tego typu pokryciach dachowych? Dachówki proste, np. te dostępne w ofercie BMI Braas, cechują się bardzo dużą trwałością oraz łatwością konserwacji. Są także szybkie w montażu, co szczególnie doceniają inwestorzy, dla których zawsze istotne jest tempo prac budowlanych. Ci cenią sobie też mnogość dostępnych kolorów, dzięki którym możliwe jest nadanie indywidualnego charakteru dachowi, dopasowanie go do elewacji i całego projektu. Pracownicy sieci hurtowni 4D Grupa wskazują, że ich klienci najczęściej wybierają dachówki w odcieniach antracytu, brązu, czerwieni oraz czerni.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Łazienka z wanną wolnostojącą – inspiruj się z SANPLAST! Biuro prasowe
2024-04-24 | 14:00

Łazienka z wanną wolnostojącą – inspiruj się z SANPLAST!

Łazienka jest miejscem relaksu i odprężenia, dlatego warto zadbać o jej wystrój, aby stworzyć przyjemną atmosferę sprzyjającą wyciszeniu i regeneracji. Jednym z kluczowych
Dom OMNIRES z udanym debiutem na Salone del Mobile 2024
2024-04-24 | 11:45

OMNIRES z udanym debiutem na Salone del Mobile 2024

OMNIRES, ekspert w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań dla sektorów łazienkowego i kuchennego, odnotował kolejny sukces po udziale w zakończonych niedawno targach Salone del Mobile w
Dom Ocieplenie domu „od stóp do głów”
2024-04-24 | 11:00

Ocieplenie domu „od stóp do głów”

Każdy z nas zna to powiedzenie, że „jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”. Wraz z postępem w rozwoju materiałów ociepleniowych staje się ono coraz prawdziwsze w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.