Fantazyjne historie o drewnie. Jakie aranżacje będą modne w 2023 roku?
Płytki ceramiczne o wzorach drewna to niezwykle wdzięczny materiał aranżacyjny, który ociepli każde wnętrze i zadba o wyjątkowe doznania estetyczne. W tym roku staną się one aranżacyjnym must have!
Rok 2023 upłynie pod znakiem silnej potrzeby powrotu do natury, co można było zaobserwować podczas minionych Targów Cersaie w Bolonii. Nieprzenikniona aura przyrody rozbudza wyobraźnię, wyostrza zmysły i subtelnie uspokaja, wprowadzając do wnętrz niezmąconą harmonię. Czeka nas więc prawdziwy boom związany z poszukiwaniem organicznych, zdrowych rozwiązań, które zaskakują nieszablonowym designem.
Baśń o naturze
Ceramika jest jednym z najbardziej estetycznych, naturalnych materiałów, który doskonale przejmuje rolę drewna. Odwzorowuje najmniejsze detale, wiernie odzwierciedlając magię przyrody. Dzięki temu to właśnie natura staje się równocześnie mistrzem narracji i główną dekoracją wnętrza.
W przypadku ceramiki autentyczność idzie w parze z wirtuozerią, kreując wnętrze pełne artyzmu i klasycznego zacięcia. Doskonałym tego przykładem są płytki Grupy Tubądzin z kolekcji Rochelle. Perfekcyjnie oddają strukturę naturalnego drewna i jego odcienie, ocieplają wnętrza rustykalną sielskością. Aranżacja łazienki z Rochelle pozwoli na stworzenie przestrzeni o znamionach nowoczesności, ale też w stylu natural luxury czy modern farm, które ochoczo czerpią z przyrody.
Geometryczny misz-masz
W tym roku prym wieść będzie nieposkromiona kreatywność. Przejawi się to w oryginalnym podejściu do motywu drewna, nadaniu mu niecodziennej formy i subtelnej ornamentyki. Dzięki temu wzór przeobrazi się w prawdziwe dzieło, niezmiernie plastyczne, zapewniające niekończące się możliwości aranżacji. Będą to zarówno nawiązania do twórczości etnicznej, jak i do sztuki nowoczesnej, nawiązującej do geometrii.
Płytki z kolekcji Liberte zachwycają doskonałą miarowością i przestrzennością. Labiryntowe zakamarki dodają drewnianemu motywowi iluzyjnego charakteru, tworząc zjawiskowe wnętrze.
Jodełkowe wariacje
Kolejnym trendem wpisującym się w filozofię powrotu do korzeni, który w tym roku nabierze prawdziwego rozmachu, jest klasyczna drewniana jodełka. Spojrzenie w kierunku nieśmiertelnych form odzwierciedli się także na płytkach o strukturze drewna. Wyrafinowane wzory sprawią, że wnętrze nabierze intrygujących kształtów. Kolekcja płyt Sedona to nowoczesne spojrzenie na design. Ich wielowymiarowość odświeży wnętrze, nadając mu sentymentalnego wymiaru.
Wzornictwo inspirowane naturą nigdy nie straci na atrakcyjności. Nie tylko wprowadza do wnętrz wyciszenie, ale też zapewnia niezrównane wrażenia wizualne, dodając przestrzeniom zarówno szyku klasycznej elegancji, jak i nutę pociągającej tajemniczości. Podziwiamy je za majestatyczność, ponadczasowość i trwałość. Podobnie jak samą ceramikę, która świetnie adaptuje drewniane wzory, tworząc nastrojowe aranżacje pełne pozytywnych wibracji. Tegoroczne trendy nie pozostawiają złudzeń – płytki z motywami drewna na dobre rozgoszczą się we wnętrzach, ale… w niecodziennej odsłonie.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Beata Pawlikowska: Babia Góra to jest teraz moje ulubione miejsce w Polsce. Jest w niej coś magicznego, więc marzę o tym, żeby tam wrócić
Podróżniczka przyznaje, że majowa wyprawa na Babią Górę mimo kiepskiej pogody okazała się niezwykle ekscytującą przygodą. W prognozach na ten dzień miało być 20 stopni ciepła i dużo słońca, natomiast kiedy wyszła na szlak, padał deszcz, deszcz ze śniegiem i grad, a termometry pokazywały zaledwie kilka stopni powyżej zera. Beata Pawlikowska cieszy się jednak, że nie zniechęciła się taką aurą, bo ta wędrówka zadziałała na nią niezwykle kojąco.
Ochrona środowiska
Przebywanie w lesie pozytywnie wpływa na zdrowie. Kąpiele leśne stają się coraz popularniejsze

Zażywanie kąpieli leśnych ma pozytywne oddziaływanie na zdrowie człowieka, zarówno w aspekcie psychicznym, jak i w zakresie wzmacniania układu odpornościowego. Badania naukowe wykazały między innymi, że taka forma odpoczynku przyczynia się do zwiększenia produkcji i aktywności podstawowych komórek układu immunologicznego, spełniających ważną rolę w walce z wirusami i nowotworami. Polacy coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego dobroczynnego wpływu, dlatego rośnie popularność kąpieli leśnych.
Podróże
Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić

Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.