Komunikaty PR

Inteligentny dom przyszłości. Czy warto zdecydować się na system smart home?

2021-09-18  |  09:20
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania Ezviz ( 0.04 MB )

Niektórzy słysząc hasło smart home, wciąż mają przed oczami futurystyczny budynek  pełen okablowania i skomplikowanych technologii. To ciekawa, aczkolwiek nieprawdziwa wizja. Czym zatem w rzeczywistości jest inteligentny dom i jakie korzyści płyną z tego rozwiązania?

 

Inteligentny dom, czyli jaki?

 

Smart home to zbiór urządzeń domowych połączonych w jeden zintegrowany system. W praktyce oznacza to, że przy pomocy kilku kliknięć na smartfonie jesteśmy w stanie monitorować i kontrolować zdalnie kwestie takie jak prąd, oświetlenie, ogrzewanie, czy zabezpieczenia. Możemy wybierać spośród pojedynczych urządzeń np. gniazdek Smart Plug, żarówek LED z wi-fi, czujników bezprzewodowych, kamer, wizjerów do drzwi, jak i z gotowych zestawów. Chociaż pełna automatyzacja domu i postawienie wyłącznie na inteligentne rozwiązania, jest jeszcze rzadko spotykane, to wiele osób decyduje się na usprawnienie przynajmniej kilku, najważniejszych dla nich aspektów. Jak to wygląda w praktyce?

 

Praktyczne zastosowania

 

Jeśli priorytetem jest zapewnienie domownikom bezpieczeństwa, można zacząć chociażby od zakupu kamer wewnętrznych i zewnętrznych oraz inteligentnych wizjerów do drzwi. W ten sposób zapewnimy sobie stały podgląd miejsc, w których zostały zainstalowane. Dzięki systemowi kamer zyskujemy możliwość skontrolowania zachowań dzieci, czworonogów, a także sprawdzenia, czy starszy członek rodziny nie potrzebuje pilnie pomocy. Na rynku znajdziemy również urządzenia, które posiadają wbudowany mikrofon i głośnik, umożliwiający porozumiewanie się z domownikami. W zależności od naszych potrzeb możemy sięgnąć po jeszcze bardziej rozbudowane sprzęty, takie jak np. model C3X od Ezviz. Oprócz wymienionych wcześniej funkcji, kamera zewnętrzna posiada wbudowaną syrenę i światło stroboskopowe, które można zaprogramować tak, aby uruchamiały się po wykryciu ruchu. Użytkownicy mogą zmienić syrenę na nagraną ścieżkę audio, na przykład z komunikatem „wszedłeś na prywatną posiadłość” w charakterze ostrzeżenia. Dzięki dwóm obiektywom kamera rejestruje nagrania wideo w kolorze nawet w bardzo ciemnym otoczeniu bez konieczności włączania oświetlenia punktowego. W efekcie użytkownicy C3X mogą dostrzec szczegóły na obrazach rejestrowanych nocą, takie jak kolor odzieży i samochodów, które tradycyjne kamery do monitoringu zazwyczaj nie rejestrują. Ponadto do modelu C3X producent oferuje darmową rejestrację 24h w pętli.

Jeśli poza bezpieczeństwem, ważne jest dla nas oszczędzanie energii, możemy zaopatrzyć się w gniazdka, które również są częścią inteligentnego domu. Nie tylko pomagają w oszczędzaniu prądu, ale także sprawią, że przez włączone żelazko, czy inny sprzęt nie trzeba będzie szybko wracać do domu. Zasilanie dla inteligentnego gniazdka odłączy się za pomocą smartfona. Koszt takiego urządzenia od wspomnianego producenta urządzeń smart home to około 60 złotych Można je obsługiwać za pomocą tej samej aplikacji, co kamery.

 

 

 

Inteligentny dom podnosi więc przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo domowników. Umożliwia monitorowanie tego, co dzieje się pod naszą nieobecność w mieszkaniu. Na tym jednak nie kończą się jego zalety. Smart urządzenia pozwalają również zminimalizować koszty związane z awariami lub włamaniem, a także monitorować i zmniejszać zużycie prądu.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Łazienka z wanną wolnostojącą – inspiruj się z SANPLAST! Biuro prasowe
2024-04-24 | 14:00

Łazienka z wanną wolnostojącą – inspiruj się z SANPLAST!

Łazienka jest miejscem relaksu i odprężenia, dlatego warto zadbać o jej wystrój, aby stworzyć przyjemną atmosferę sprzyjającą wyciszeniu i regeneracji. Jednym z kluczowych
Dom OMNIRES z udanym debiutem na Salone del Mobile 2024
2024-04-24 | 11:45

OMNIRES z udanym debiutem na Salone del Mobile 2024

OMNIRES, ekspert w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań dla sektorów łazienkowego i kuchennego, odnotował kolejny sukces po udziale w zakończonych niedawno targach Salone del Mobile w
Dom Ocieplenie domu „od stóp do głów”
2024-04-24 | 11:00

Ocieplenie domu „od stóp do głów”

Każdy z nas zna to powiedzenie, że „jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”. Wraz z postępem w rozwoju materiałów ociepleniowych staje się ono coraz prawdziwsze w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.