Komunikaty PR

Jak zabezpieczyć się przed włamaniem? Rozwiązania dla właścicieli mieszkań.

2021-05-13  |  18:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania Ezviz ( 0.04 MB )

Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że warto zabezpieczyć swoje cztery kąty. Mimo to, monitoring najczęściej kojarzymy z domami jednorodzinnymi. Tymczasem rynek oferuje wiele smart rozwiązań zarówno dla właścicieli domów z wielką posesją, jak i osób mieszkających w budynkach wielorodzinnych.

 

Monitoring w mieszkaniu 

W przeciwieństwie do mieszkańców domków jednorodzinnych, osoby zamieszkałe w blokach, nie mogą sobie pozwolić na samowolne zainstalowanie kamer zewnętrznych. Nie oznacza to jednak, że na rynku nie ma innych urządzeń, które pozwoliłyby im zadbać o bezpieczeństwo swoich czterech kątów. Jednym z takich rozwiązań są kamery wewnętrzne. Te dostępne dziś na rynku mają rozległe pole widzenia (360°), które obejmuje całą przestrzeń. Wiele urządzeń wyposażonych jest również w detekcję osób pozwalającą śledzić wykryty ruch. To jednak nie wszystko. Przykładowo kamera C6CN Pro firmy ezviz oprócz powyższych funkcji ma także wbudowany głośnik i mikrofon, dzięki któremu jesteśmy w stanie zaskoczyć włamywacza swoją wirtualną obecnością w domu. Za pomocą aplikacji dostajemy podgląd tego, co dzieje się w pomieszczeniach w czasie rzeczywistym. Co więcej, możemy nawet dostawać powiadomienia, kiedy czujniki kamery rozpoznają, że w domu dzieje się coś niepokojącego. Zaletami takich kamer domowych jest też łatwy montaż i niewygórowana cena. Wspomniane urządzenie można dostać już od 250 złotych.

 

Inteligentne wizjery

Kolejnym rozwiązaniem, które również świetnie sprawdzi się w mieszkaniach, jest inteligentny wizjer do drzwi. To urządzenie, które umieszcza się zamiast tradycyjnego judasza. Omówmy jego możliwości na przykładzie modelu DP1C od marki Ezviz. Wspomniany sprzęt został wyposażony w szerokokątny obiektyw, kamerę HD oraz funkcję trybu Dzień/Noc, dzięki czemu zapewnia wyraźny obraz - nawet w ciemności. Można więc zapomnieć o niewyraźnych twarzach czy rozmazanych postaciach. Co jeszcze? Inteligentny wizjer do drzwi wykonuje zdjęcia i wysyła alerty natychmiast po wykryciu osób przed drzwiami. Nawet będąc poza domem, możecie więc widzieć  osoby stojące przed drzwiami wejściowymi, a nawet rozmawiać z nimi przy użyciu telefonu komórkowego. Co ważne dostęp do urządzenia może mieć kilka osób jednocześnie, każdy domownik może więc mieć sytuacje w mieszkaniu pod kontrolą.



 

Jak widać opcji na zwiększenie swojego bezpieczeństwa mamy wiele. Oprócz zdrowej ludzkiej ostrożności możemy wykorzystywać technologię. Projektujemy ją przecież po to, by nam służyła. 




 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Łazienka z wanną wolnostojącą – inspiruj się z SANPLAST! Biuro prasowe
2024-04-24 | 14:00

Łazienka z wanną wolnostojącą – inspiruj się z SANPLAST!

Łazienka jest miejscem relaksu i odprężenia, dlatego warto zadbać o jej wystrój, aby stworzyć przyjemną atmosferę sprzyjającą wyciszeniu i regeneracji. Jednym z kluczowych
Dom OMNIRES z udanym debiutem na Salone del Mobile 2024
2024-04-24 | 11:45

OMNIRES z udanym debiutem na Salone del Mobile 2024

OMNIRES, ekspert w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań dla sektorów łazienkowego i kuchennego, odnotował kolejny sukces po udziale w zakończonych niedawno targach Salone del Mobile w
Dom Ocieplenie domu „od stóp do głów”
2024-04-24 | 11:00

Ocieplenie domu „od stóp do głów”

Każdy z nas zna to powiedzenie, że „jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”. Wraz z postępem w rozwoju materiałów ociepleniowych staje się ono coraz prawdziwsze w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.