Komunikaty PR

Klasyki designu w aranżacji. Po jakie najczęściej sięgamy?

2020-03-31  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

Istnieją projekty, które mimo upływu lat wciąż nie straciły na aktualności. Przez dekady cieszą się dużym zainteresowaniem, a ich estetyka dobrze wpisuje się również w aktualne kanony. Jakie meble spośród najbardziej znanych klasyków najczęściej goszczą w naszych domach? 

Zamiast ozdób

W kategorii tej najchętniej wybieramy krzesła i fotele. To rozwiązanie bardzo praktyczne: pozwala nam zrezygnować z dodatków na rzecz mebli, które same w sobie stanowią mocny akcent we wnętrzu. Dodają charakteru mieszkaniom w każdym stylu, a wprawne oko rozpozna dany model. 

Nie tylko od znanych projektantów

Przy aranżacji swoich czterech ścian chętnie sięgamy po klasyki designu albo po meble retro w odświeżonym wydaniu. Nie muszą być projektowane przez znanych artystów – tym, co istotne, jest przede wszystkim autentyczność i skojarzenie ich ze wspomnieniami z dzieciństwa. Nierzadko adaptujemy je do nowoczesnego stylu. Meblościanki nie mają już połysku, lecz matowe, czarne wykończenie. Niekiedy też są demontowane, a wykorzystywana jest tylko ich część – chociażby jako komoda. Pomysłów na ich renowację jest wiele.

Ponadczasowość jest w cenie

Niektóre modele zaprojektowane dekady temu – jak krzesła DAW i DSW Charlesa i Ray Eamesów, krzesło Panton Vernera Pantona czy krzesło Ant Arne Jacobsen – do dziś sprzedawane są w setkach sztuk, a współcześni projektanci inspirują się ponadczasowymi klasykami. 

Jak najlepiej wykorzystać je we wnętrzu?

Chcąc dobrze wyeksponować designerski mebel, trzeba pomyśleć przede wszystkim o jego otoczeniu.

Wiele zależy od układu mieszkania. Dobrym sposobem jest wykorzystywanie naturalnego światła i stawianie ulubionych mebli w pobliżu okien. Zachodzące, niskie słońce wydobywa fakturę przedmiotów, więc z pewnością podkreśli nietypowe usłojenie czy tkaninę. Jeśli zaś mamy możliwość zaaranżowania wnęki, bo na przykład nasz salon jest zbudowany na planie litery L, ciekawym pomysłem będzie urządzenie go właśnie tymi meblami, które mają stworzyć niepowtarzalny klimat – radzi Jakub Orski z biura sprzedaży dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

To, co szczególnie istotne, to także unikanie nadmiaru. Niech oryginalne meble będą wyróżniającym się akcentem. Warto zrezygnować zatem z intensywnych, przyciągających wzrok kolorów w najbliższym otoczeniu. Można za to pokusić się o podkreślenie ulubionego mebla – najlepiej przez zestawienie z przedmiotami o podobnych elementach (w barwie lub materiale). 

Zarówno najbardziej znane projekty mebli, jak i te nabywane z drugiej ręki mogą być ciekawym akcentem w aranżacji. Tym, co najważniejsze, jest jednak wykorzystanie ich w taki sposób, by stały się dominantą wnętrza – dopiero wówczas wydobędziemy ich prawdziwy potencjał.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Domoteka śledzi najnowsze trendy Biuro prasowe
2024-04-26 | 11:10

Domoteka śledzi najnowsze trendy

W ostatnią niedzielę zakończyły się targi Salone del Mobile 2024 – wielkie święto designu i bezsprzecznie najistotniejsze międzynarodowe wydarzenie
Dom Futuro – przepis na przyjazne biuro
2024-04-26 | 01:00

Futuro – przepis na przyjazne biuro

Jak wynika ze statystyk, czas jaki spędzamy przy biurku podczas pracy i nauki, a także podczas grania i surfowania po sieci, z roku na rok jest coraz dłuższy. A przecież siedząca postawa
Dom Schody, które wyglądają na lekkie jak piórko!
2024-04-25 | 15:35

Schody, które wyglądają na lekkie jak piórko!

                 Choć są zbudowane z ciężkich betonowych stopni, wydają się niesłychanie lekkie, tak jakby

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rodziny zastępcze w kryzysie z powodu braku odpowiedniego wsparcia państwa. Zespoły robocze pracują nad wypracowaniem nowych przepisów

Na koniec 2022 roku w pieczy zastępczej przebywało 72,8 tys. dzieci, przy czym nieco ponad 56 tys. w pieczy rodzinnej. Od 2020 roku wzrasta ogólna liczba wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych kosztem rodzin zastępczych, których jest coraz mniej. – Problemem jest niedofinansowanie całego systemu, brakuje też wsparcia i szkoleń dla rodziców – podkreśla Agnieszka Smarzyńska, prezeska Fundacji Happy Kids. Powołane niedawno przez resort polityki społecznej zespoły robocze mają wypracować nowe rozwiązania, które zapobiegną kryzysowi w pieczy zastępczej w Polsce.

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.