Stół polskiej marki Nobonobo zdobywa prestiżową Iconic Award 2023!
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Ciesząca się międzynarodowym uznaniem nagroda ICONIC AWARDS przyznawana jest za wizjonerskie podejście do projektowania oraz nowatorskie idee wzornicze. Organizowany od 1953 roku konkurs, którego adresatami są projektanci z całego świata, to inicjatywa German Design Council – organizacji ds. wzornictwa, powołanej przez niemiecki parlament. Wśród nagrodzonych w tym roku projektów znalazł się stół Roots, polskiej marki Nobonobo. W międzynarodowym jury zasiedli reprezentanci dziedzin takich jak architektura, projektowanie wnętrz, design czy komunikacja produktowa. Wśród kryteriów oceny stołu jurorzy wymienili m.in. zwracającą uwagę koncepcję ogólną, technologię i jakość wykonania, ikoniczną estetykę oraz funkcjonalność.
Polska marka Nobonobo, założona przez Monikę Struską i Tomka Matejczyka, wyróżnia się wyjątkowo kreatywnym podejściem do tworzenia mebli. Bije na głowę konkurentów, udowadniając, że wizjonerskie podejście, zaangażowanie w innowacje i zapraszanie do współpracy wschodzących sław europejskiego designu, to świetnie przemyślana strategia. Nowe kolekcje sof, łóżek, foteli, stołów i stolików kawowych, łączą tradycyjne techniki ze zrównoważonym procesem produkcji, wypełniając lukę pomiędzy klasycznym rękodziełem a technologią, przesuwając granice projektowania i wyznaczając drogę rozwoju dla innych marek.
Odebrana na początku czerwca w Kolonii ICONIC AWARDS to bez wątpienia najbardziej prestiżowa spośród nagród organizowanych przez German Design Council. Innowacyjny konkurs o holistycznym podejściu, nastawiony na promowanie najbardziej oryginalnych pomysłów branżowych, tworzących interakcję pomiędzy architekturą, branżą projektową i produkcyjną, docenia w szczególności wizjonerskie produkty, innowacyjną architekturę i produkcję powstającą z poszanowaniem środowiska naturalnego. Doceniony przez kapitułę konkursu stół ROOTS Nobonobo został stworzony z myślą o osobach, które cenią minimalistyczny styl we wnętrzach, ale jednocześnie nie boją się ciekawych, przykuwających wzrok form, inspirowanych nurtem organic design. Stół składa się z dwóch połączonych ze sobą części – blatu wykonanego z litego drewna dębowego, pokrytego olejem oraz giętej podstawy z metalu lakierowanego proszkowo. Projekt ROOTS dostępny jest w kilku rozmiarach i czterech wersjach kolorystycznych: grafit, khaki, czarno-brązowy i czarny.
Recepta na sukces
„Wiele osób odnosi się do konkursu ICONIC AWARDS jako do barometru nowych trendów i najcenniejszych pomysłów branży wnętrzarskiej, dlatego jesteśmy ogromnie dumni z przyznanej nagrody. Po zdobytej w maju statuetce MUST HAVE, kolejny sukces stołu ROOTS jest potwierdzeniem pracy wkładanej w rozwój firmy i dowodem na to, że możemy sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających odbiorców. Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, dobre wzornictwo zaczyna udzielać odpowiedzi na wyzwania naszych czasów, promując myślenie w modelach cyrkularnych i realizację wizji w oparciu o przemyślane działania. Czasami to małe pomysły mają duży wpływ na odbiór firmy, w naszym przypadku jest to także cały model biznesowy. Międzynarodowe jury ICONIC AWARDS, pod auspicjami German Design Council, honoruje takie przełomowe osiągnięcia projektowe – a kolejna nagroda dla stołu, zaprojektowanego przez naszego portugalskiego przyjaciela Nelsona de Araújo, sprawia, że promowane przez Nobonobo trendy wzornicze są widoczne nie tylko w Polsce, ale na całym świecie” – mówią Monika Struska i Tomek Matejczyk, właściciele Nobonobo.
Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Beata Pawlikowska: Babia Góra to jest teraz moje ulubione miejsce w Polsce. Jest w niej coś magicznego, więc marzę o tym, żeby tam wrócić
Podróżniczka przyznaje, że majowa wyprawa na Babią Górę mimo kiepskiej pogody okazała się niezwykle ekscytującą przygodą. W prognozach na ten dzień miało być 20 stopni ciepła i dużo słońca, natomiast kiedy wyszła na szlak, padał deszcz, deszcz ze śniegiem i grad, a termometry pokazywały zaledwie kilka stopni powyżej zera. Beata Pawlikowska cieszy się jednak, że nie zniechęciła się taką aurą, bo ta wędrówka zadziałała na nią niezwykle kojąco.
Ochrona środowiska
Przebywanie w lesie pozytywnie wpływa na zdrowie. Kąpiele leśne stają się coraz popularniejsze

Zażywanie kąpieli leśnych ma pozytywne oddziaływanie na zdrowie człowieka, zarówno w aspekcie psychicznym, jak i w zakresie wzmacniania układu odpornościowego. Badania naukowe wykazały między innymi, że taka forma odpoczynku przyczynia się do zwiększenia produkcji i aktywności podstawowych komórek układu immunologicznego, spełniających ważną rolę w walce z wirusami i nowotworami. Polacy coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego dobroczynnego wpływu, dlatego rośnie popularność kąpieli leśnych.
Podróże
Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić

Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.