IKEA i Annie Leibovitz uruchamiają program mentorski dla aspirujących fotografów
Annie Leibovitz objęła rolę pierwszego Artysty Rezydenta IKEA w styczniu 2023 roku. Współpracując z marką, fotografka interpretuje najciekawsze wnioski z najnowszego raportu "IKEA. Życie w Domu", przekształcając je w niezwykłe portrety dwudziestu pięciu osób z siedmiu krajów na całym świecie.
Teraz, w ramach projektu Artysta Rezydent IKEA: Annie Leibovitz, ogłoszono nowy, ekscytujący, globalny program mentorski. Pięciu młodych, aspirujących fotografów będzie miało niepowtarzalną okazję uczyć się od Leibovitz, realizując ten sam projekt co ona: interpretować wnioski z corocznego raportu „IKEA. Życie w Domu" poprzez obiektyw aparatu.
Globalny program mentorski jest otwarty dla młodych fotografów w wieku od 18 do 25 lat, ze znajomością języka angielskiego, którzy mogą się do niego zgłosić, składając swoje aplikacje między 1 a 30 czerwca. Program będzie trwał od lipca do listopada 2023 roku. Pięciu uczestników otrzyma porady i wsparcie mentorskie od Annie Leibovitz i ekspertów IKEA, w tym Dyrektora Kreatywnego Grupy Ingka Marcusa Engmana, oraz wynagrodzenie za pracę. Więcej informacji na temat sposobu, w jaki IKEA podzieli się ostatecznymi portretami zrobionymi w trakcie trwania współpracy z Annie Leibovitz, zostanie ujawnione, ale prace uczestników programu będą częścią zakończenia współpracy Artysty Rezydenta z IKEA.
W IKEA zawsze rozumieliśmy, że lepsze codzienne życie zaczyna się w domu. Wiemy, że domy to o wiele więcej niż cztery ściany i dach. Domy są tworzone przez ludzi, którzy w nich mieszkają, skrojone pod ich ulubione zajęcia i indywidualne potrzeby. Dzięki tej niezwykłej możliwości współpracy z Annie Leibovitz, chcemy wesprzeć rozwój młodych fotografów. Pragniemy, aby dostrzegli, jaką magię można stworzyć, kiedy patrzą na dom jako źródło inspiracji - mówi Belén Frau, Globalny Manager Komunikacji w Grupie Ingka (IKEA Retail).
O programie IKEA Artist in Residence: Annie Leibovitz
IKEA zawsze jest na bieżąco z tym, jak żyją ludzie na całym świecie. Poprzez coroczny raport „IKEA. Życie w Domu” oferuje unikalny wgląd w tę rzeczywistość. Ostatnie kluczowe dane wskazują, że globalnie aż 48% ludzi czuje, że ich życie w domu nie jest dostatecznie często reprezentowane w mediach. To wyzwanie zainspirowało współpracę ze światowej sławy amerykańską fotografką. Annie Leibovitz jest pierwszą Artystką Rezydentką IKEA i w ciągu najbliższych sześciu miesięcy będzie podróżować do Włoch, Indii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Japonii, aby dokumentować prawdziwe życie ludzi w ich domach.

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.