Komunikaty PR

Jak wycisnąć z baterii smartfonu jak najwięcej? Motorola podpowiada

2021-01-19  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 1.06 MB )

Użytkownicy smartfonów, którzy chcą korzystać ze swoich urządzeń dłużej na co dzień, powinni stosować cztery najważniejsze techniki. Regulacja jasności ekranu, dbanie o aktualność systemu operacyjnego, zmiana ustawień i kupowanie urządzeń z długo działającą baterią to najważniejsze sposoby maksymalnego wydłużenia czasu pracy na jednym ładowaniu. Oto porady Motoroli, której urządzenia zajmują 40% pozycji na liście najlepszych smartfonów pod względem żywotności baterii w 2020 roku.

Technologie smartfonów wciąż się rozwijają — urządzenia te mają większe wyświetlacze o wyższej rozdzielczości oraz rozbudowane systemy aparatów fotograficznych, ale długość działania sprzętu pozostaje największą bolączką użytkowników. Rozsądnym rozwiązaniem jest wybór telefonu na podstawie żywotności baterii, ale można też wprowadzić inne zmiany pozwalające wydłużyć czas pracy smartfonu.

Zmień ustawienia jasności ekranu

Aktywne dostosowywanie jasności wyświetlacza znacznie wydłuży czas działania baterii, ale najlepiej jest poszukać urządzenia z funkcją automatycznej regulacji. Automatyczna zmiana jasności ekranu w zależności od warunków oświetleniowych otoczenia może znacznie wpłynąć na czas działania baterii. Skrócenie czasu bezczynności, po którym wygasza się ekran, dodatkowo wydłuży żywotność akumulatora i może zapobiegać przypadkowym dotknięciom wyświetlacza.

Zadbaj o porządek w systemie operacyjnym i jego aktualność

Aktualizowanie urządzenia jest ważne, ponieważ dzięki temu można korzystać ze wszystkich najnowszych funkcji oprogramowania, żywotności baterii, wydajności urządzenia i udoskonalonych zabezpieczeń. Użytkownicy smartfonów powinni też regularnie sprawdzać pobrane aplikacje, ponieważ większość z nich wykorzystuje komórkową transmisję danych i zasoby systemowe w tle, przyczyniając się do wyczerpywania baterii.

Użytkownicy, którym zależy na długim czasie działania baterii, powinni pobierać tylko takie aplikacje, których rzeczywiście będą używać. Większość aplikacji wykorzystuje transmisję danych wtedy, gdy nie są używane, pobierając energię. Można temu zaradzić, wybierając smartfon bez obciążających nakładek systemowych i zdublowanych aplikacji oraz instalując tylko potrzebne programy. Ułatwi to optymalizację czasu działania baterii.

Zmień ustawienia funkcji

Większość smartfonów ma ustawienia funkcji, które można włączać i wyłączać, aby zmniejszyć obciążenie baterii:

  • Włącz tryb oszczędzania baterii: włączanie trybu oszczędzania baterii, kiedy poziom naładowania wynosi od 15% do 5%, zmniejszy zużycie energii do przesyłania danych i synchronizacji aplikacji w tle. Obejmuje to ograniczenie wibracji związanych z dotykaniem wyświetlacza, połączeniami przychodzącymi i alarmami, a także zmniejszenie wykorzystania zasobów systemowych przez grafikę i funkcje przetwarzania danych.
  • Zmniejsz liczbę widżetów: widżety są zawsze dostępne i zawierają aktualne informacje, a zatem zmniejszenie ich liczby lub wyłączenie może zredukować pobór przez nie energii.
  • Wyłącz funkcje GPS, Wi-Fi i Bluetooth, kiedy ich nie używasz: jeżeli nie używasz tych funkcji, wyłącz je, aby oszczędzić energię baterii zużywaną przez funkcje wykrywające dostępność sieci i moc sygnału, które nieustannie zużywają energię w tle.

Rozważ zakup urządzenia z pojemniejszą baterią

Jeżeli żadna z tych wskazówek nie pomoże wydłużyć dostatecznie czasu działania urządzenia na baterii, być może czas na zakup nowego. Warto pamiętać, że technologie rozwijają się nieustannie i dotyczy to też ogniw w smartfonach oraz technologii ładowania. Motorola nadaje priorytet żywotności baterii, a nasze urządzenia zajmują 40% pozycji na liście najlepszych smartfonów pod względem żywotności baterii w 2020 roku.

Motorola moto g9 power ma ogromną baterię 6000 mAh — największą w historii smartfonów Motoroli. Dzięki temu możesz korzystać z niesamowitej swobody używania telefonu przez nawet 60 godzin po jednym naładowaniu, bez noszenia powerbanków i poszukiwania wszędzie gniazdek.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Premiery dystrybutora 4cv z okazji zbliżających się komunii Biuro prasowe
2024-04-18 | 17:45

Premiery dystrybutora 4cv z okazji zbliżających się komunii

Co szósty Polak planuje na prezent komunijny przeznaczyć od 700 do 1000 zł  Z badania „Polaków Portfel Własny: Wiosenne Wyzwania 2023” wynika, że 13 proc.
IT i technologie Motorola prezentuje nowe smartfony serii edge 50
2024-04-16 | 13:00

Motorola prezentuje nowe smartfony serii edge 50

16 kwietnia 2024 r.: Motorola zaprezentowała trzy nowe smartfony z rodziny edge: modele motorola edge 50 ultra, edge 50 pro oraz edge 50 fusion. Łączą one imponującą w swojej klasie
IT i technologie Słuchawki z rodziny moto buds już dostępne w Polsce
2024-04-16 | 13:00

Słuchawki z rodziny moto buds już dostępne w Polsce

16 kwietnia 2024 r.: Motorola wprowadziła do swojej oferty nowość - bezprzewodowe słuchawki douszne moto buds oraz moto buds+. Atrakcyjne zarówno wizualnie, jak i pod względem

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Maria Sadowska: Często kupujemy ubrania tylko na jeden sezon, a powinniśmy recyklingować modę. Ja jestem królową second handów

Wokalistka zauważa, że co kilka miesięcy do sprzedaży trafiają nowe kolekcje ubrań, a te, które jeszcze nie są zniszczone i mogłyby się przydać innym, lądują na śmietniku. Podobnie jest z różnymi urządzeniami elektronicznymi, sprzętem RTV i AGD. Nowe modele z dnia na dzień wypierają starsze, a góra elektrośmieci stale rośnie. Maria Sadowska apeluje więc, by zadać sobie trochę trudu i niepotrzebne telefony, tablety czy komputery oddać do odpowiedniego punktu, z którego trafią do recyklingu i utylizacji. Artystka docenia też kreatywność swojego męża, który maluje obrazy na starych, skórzanych kurtkach i tworzy w ten sposób nietuzinkowe elementy garderoby.

Media

Edyta Herbuś: Program „Tańcząca ze światem” łączy ze sobą moją pasję do podróży, tańca i odkrywania świata. Podczas nagrań wskakuję z jednej półki energetycznej w drugą

W nowej odsłonie programu „Tańcząca ze światem” Edyta Herbuś zabierze widzów do Jordanii. Jak zaznacza, plan wyjazdu był bardzo intensywny. Przez dziewięć dni ekipa realizująca pracowała po 12 godz., by pokazać niezwykłe, kulturowe i historyczne bogactwo tego fascynującego kraju. Tancerka zdradza też, że te wyjątkowe miejsca pozwoliły jej odkryć w sobie uśpione pokłady wrażliwości i stały się powodem wielu wzruszeń.

Konsument

Brytyjscy naukowcy dowiedli, że odczuwania szczęścia można się nauczyć. Trzeba jednak stale to ćwiczyć

Sześcioletnie badania, połączone z prowadzeniem kursów uczących tego, jak poprawić samopoczucie i stać się człowiekiem szczęśliwym, wykazały, że stosując odpowiednie strategie, można uzyskać zadowalające rezultaty. Przejście kursu prowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Bristolskiego umożliwia poprawę parametrów świadczących o samopoczuciu nawet o 15 proc. Okazuje się jednak, że zalecane ćwiczenia należy wykonywać trwale – w przeciwnym razie następuje regres do poziomu sprzed ich wdrożenia. Dobre wyniki badań skłoniły ich autora do wydania poradnika. Jego polskojęzyczna wersja ukaże się w maju.