Komunikaty PR

Sprawdź, jak brzmią warszawskie ulice podczas Lata Konesera na Pradze-Północ

2023-07-13  |  11:10
Biuro prasowe
Do pobrania pdf ( 0.2 MB )

Taniec, śpiew i radość. Z tym wszystkim wiąże się muzyka, a także cykliczne koncerty „Nowe brzmienie warszawskich ulic”, odbywające się w Centrum Praskim Koneser. Trwające Lato Konesera to doskonała okazja, by poznać najnowsze piosenki o stolicy oraz zanurzyć się w tych nieco starszych, w zmienionych aranżacjach. Najbliższy koncert już 16 lipca, a 23 lipca – wydarzenie finałowe!

Wakacje w pełni, a słoneczne dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. W najbliższy weekend (15-16 lipca) w ramach Lata Konesera zaplanowanych zostało multum wydarzeń, dzięki którym można aktywnie wypocząć. W niedzielę (16 lipca) od godz. 15.00 do 18.00 na scenie zlokalizowanej na placu Konesera odbędzie się kolejny koncert „Nowe brzmienie warszawskich ulic”, którego współorganizatorem jest Urząd Dzielnicy Praga-Północ. Podczas nich swoje umiejętności i dorobek prezentują twórcy związani odbywającym się w poprzednich latach pod tym tytułem konkursów. 16 lipca wystąpią: 

  • Krzysztof Tkaczyk – śpiewający autor piosenek w klimatach blues, folk, piosenki poetyckiej, obdarzony wyjątkowo ciepłą barwą głosu i charyzmą;
  • Adrianna Bednarska-Hałasa – rodowita warszawianką, czerpiąca z Warszawy w swojej twórczości, o czym można się przekonać po wysłuchaniu „Labiryntów pod Centralnym” czy utworu „Wieżowce”;
  • Zu Blus – wokalistka, kompozytorka i autorką tekstów pochodzącą z Warszawy. Inspirują ją różne style muzyczne i stara się nie ograniczać do jednego brzmienia.

A po koncercie „Nowe brzmienie warszawskich ulic”, scenę przejmie Justyna Jary i Alegancka Kapela. W najbliższą niedzielę w ich repertuarze stylowe aranżacje dawnych oraz nowych tang, walczyków i foxtrotów. Alegancka potańcówka to duża doza praskich piosenek „pod nóżkę”. Justynę Jary i Alegancką Kapelę będzie można także usłyszeć 23 lipca podczas kolejnego dnia występów „Nowego brzmienia warszawskich ulic” w Koneserze.

Jeśli o tańcu mowa, to Centrum Praskie Koneser warto odwiedzić również w sobotę, 15 lipca. Czy starsi, czy młodsi – wszyscy – są mile widziani podczas kultowej potańcówki #chodźpotańczyć (start, godz. 16.00). To plenerowe praktisy i potańcówki, połączone z bezpłatnymi lekcjami tańca. Kto nie może w najbliższy weekend, nic straconego. Koleje wydarzenia prowadzone przez SwingStepPL odbędą się 22 lipca i w cztery sierpniowe niedziele (06.08, 13.08, 20.08 i 27.08).

Oprócz tego, w lipcu podczas Lata Konesera będzie się jeszcze wiele działo. Wśród wydarzeń można znaleźć warsztaty footbagu „Zośka wraca na Pragę”, targi, wystawy czy Klub Komediowy z letnim „Przekrojem”, czyli spektakl improwizowany w najlepszym wydaniu.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń Lata Konesera można sprawdzić na koneser.eu oraz w mediach społecznościowych Centrum Praskiego Koneser i na afiszu.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej – z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Boska Woda i Zagroda, ORZO, Koneser Grill, Spółdzielnia.Koneser czy Setki Powodów oraz już niebawem pierwszą w Polsce restaurację sieci L’Osteria, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Bogdan Olewicz o współpracy z zespołem Budka Suflera. Biuro prasowe
2024-06-15 | 15:00

Bogdan Olewicz o współpracy z zespołem Budka Suflera.

Budka Suflera odchodzi jubileusz 50-lecia istnienia. To niepowtarzalna okazja do wspomnień, refleksji. O swoiste podsumowanie dotychczasowej współpracy z zespołem pokusił się Bogdan
Muzyka Promenada wspiera młodych artystów
2024-06-13 | 15:30

Promenada wspiera młodych artystów

Adepci Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. J. Zarębskiego koncertują po sąsiedzku w Promenadzie. Mali Muzycy. Wielkie Talenty to kolejna inicjatywa centrum handlowego dla
Muzyka ELEKTRONICZNIE I TANECZNIE – FOTOFESTIWAL NA PARKIECIE
2024-06-07 | 10:00

ELEKTRONICZNIE I TANECZNIE – FOTOFESTIWAL NA PARKIECIE

ELEKTRONICZNIE I TANECZNIE – FOTOFESTIWAL NA PARKIECIE  Już w najbliższy czwartek rozpocznie się 23. edycja Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi. Jej program kusi

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych. Nadmierne połowy dotyczą już blisko 38 proc. stad ryb na świecie

Według najnowszych danych ONZ FAO nadmierne połowy dotyczą 37,7 proc. wszystkich stad ryb i ten odsetek stale rośnie. W niektórych akwenach, takich jak Morze Śródziemne i Czarne, ponad 60 proc. stad jest przełowionych. Może to prowadzić nie tylko do degradacji ekosystemów morskich, ale także mieć poważne konsekwencje dla milionów ludzi na świecie. – Gdyby wszystkie stada na świecie były poławiane w  zrównoważony sposób, pozwoliłoby to wygenerować o 16 mln t więcej ryb i owoców morza rocznie, co z kolei przełożyłoby się na możliwość wyżywienia dodatkowych 72 mln ludzi – wskazuje Joanna Ornoch z organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council).

Media

Magdalena Boczarska: Tantiemy z internetu to jest należna nam wypłata za naszą pracę. Te pieniądze pozwoliłyby nam spokojnie przeżyć od pierwszego do pierwszego

Magdalena Boczarska była w gronie aktorów, którzy we wtorek protestowali przed Sejmem. Podczas posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu odbywało się bowiem pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Mateusz Banasiuk podkreśla, że środowisko twórców filmowych już od wielu miesięcy z determinacją walczy o stosowne zapisy, które jak najszybciej powinny być dostosowane do norm europejskich. Platformy cyfrowe i sieci kablowe rozpowszechniające filmy i seriale czerpią bowiem ogromne zyski z pracy artystów i pozostałych wykonawców, dlatego też powinny płacić im za to należne wynagrodzenie. Szacuje się, że każdego roku tracą oni z tego tytułu ponad 41 mln zł.

Media

Anna Kalczyńska: Ostatni rok dał mi duży oddech i dziś już oglądam „Dzień Dobry TVN” z dystansem. Zmiany doceniamy po jakimś czasie

Prezenterka nie ukrywa, że na początku trudno było się jej pogodzić ze zmianami kadrowymi w „Dzień Dobry TVN”,  bo dobrze czuła się w tym formacie śniadaniowym i wiązała z nim duże nadzieje. Teraz jednak, patrząc na wszystko z perspektywy czasu, zdążyła się już przekonać, że ta zmiana na ścieżce zawodowej była jej potrzebna, bo dała motywację do działania na innych płaszczyznach. Anna Kalczyńska ma już nową pracę. Wkrótce na portalu Goniec.pl będzie miał premierę jej autorski program o tematyce geopolitycznej.