Komunikaty PR

NAJNOWSZY KONCERT BEHEMOTHA I INNI POLSCY ARTYŚCI NA ARTE.TV

2024-04-25  |  01:00
Biuro prasowe

Najnowszy występ legendarnej grupy Behemoth zbliża się wielkimi krokami. Już we wtorek, 30 kwietnia ze sceny Filharmonii Paryskiej popłynie mroczna, ale i wzruszająca mieszanka black i death metalu. Koncert będzie można zobaczyć na żywo dzięki bezpłatnej platformie streamingowej ARTE.tv, która przygotowała transmisję dla polskich widzów. W sekcji koncerty na ARTE.tv znajdują się także nagrania innych cenionych polskich artystów, m.in. Jann, Hani Rani, Dobrawy Czocher czy Jakuba Józefa Orlińskiego. Wystarczy wejść pod link: ARTE CONCERT i oddać się muzyce.

BEHEMOTH – TRANSMISJA KONCERTU Z OPERY PARYSKIEJ

Behemoth może i stonował nieco swoje brzmienie, dodając solidną dawkę orkiestry, chóru oraz syntezatorów, ale Adam "Nergal" Darski, wieloletni lider i gitarzysta zespołu, basista Tomasz "Orion" Wróblewski i perkusista Zbigniew "Inferno" Promiński, nie tracą wigoru. Od 1995 roku muzycy pozostają ikonami europejskiego hard metalu: słyną z kontrowersyjnych aranżacji oraz potężnych kompozycji łączących black i death metal. Każdy ich występ wywołuje duże poruszenie, ponieważ stanowi przejmujące widowisko – nastrojową satanistyczną mszę, zawsze i bez skruchy imponującą wizualnie. We wtorek, 30 kwietnia muzyka metalowa zawita do 19. dzielnicy Paryża, w której zlokalizowana jest tamtejsza Filharmonia. To w niej odbędzie się specjalny koncert Behemotha pod hasłem Outliving Christ. W ten sposób zespół będzie świętować swoje 33. urodziny. Ze sceny popłyną dźwięki o nieokiełznanej mocy z albumu Opvs Contra Natvram z 2022, który Nergal uznał za jedno ze swoich największych osiągnięć artystycznych. Ich muzyka została także uhonorowana zupełnie nową wystawą Metal: Diabolus in musica, którą można zobaczyć w Filharmonii Paryskiej od 5 kwietnia. Ten jubileuszowy koncert zespołu Behemoth będzie można także zobaczyć na żywo na platformie streamingowej ARTE.TV pod linkiem: BEHEMOTH | ARTE.tv

Jakich innych polskich wykonawców można zobaczyć na ARTE.tv? 

JANN – EUROSONIC 2024

Jann, a tak naprawdę Jan Rozmanowski, to jedna ze wschodzących gwiazd polskiej sceny pop. W wieku 12 lat śpiewał w Operze Narodowej w Warszawie, teraz tworzy popowe „hymny”, które zaskakują niesamowitym bogactwem wariacji i niuansów. Już po kilku EP-kach i singlach stało się jasne, że ma zdolność do ciągłego odkrywania siebie na nowo. Początkowo zdobył popularność dzięki udziałowi w eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2023 z piosenką „Gladiator”, która szybko znalazła się na listach przebojów, mimo że zajęła drugie miejsce w krajowych rozgrywkach. Latem tego samego roku znów zrobiło się o nim głośno dzięki występowi na Orange Warsaw Festival z Thirty Seconds to Mars. W 2024 r. towarzyszył amerykańskiej piosenkarce Madison Beer podczas jej europejskiej trasy koncertowej oraz Brodce, z którą nagrał nową aranżację słynnej piosenki „List”zespołu HEY do najnowszego sezonu serialu „Rojst – Millenium”. Teraz podbija scenę za sprawą Eurosonic 2024, a jego występ można zobaczyć pod linkiem  JANN ARTE.tv.

„MESJASZ” HANDLA Z JAKUBEM JÓZEFEM ORLIŃSKIM

Żadne inne dzieło nie łączy muzyki sakralnej i teatru operowego tak skutecznie, jak oratorium „Mesjasz” Georga Friedricha Händla. Jest to jedno z absolutnych arcydzieł epoki baroku, a powstało zaledwie w dwa tygodnie. Od czasu premiery w 1741 r. oratorium, które opowiada o życiu, śmierci i zmartwychwstaniu Mesjasza, było wykonywane tak często, że słynne „Hallelujah” stało się jednym z najbardziej znanych utworów muzycznych wszech czasów. Ta wieloaspektowa kompozycja zaśpiewana m.in. przez polskiego kontratenora Jana Jakuba Orlińskiego przy akompaniamencie orkiestry Insula i chóru Accentus pod batutą Laurence’a Equilbeya pozwala przeżyć swoiste katharsis. Zapis Festiwalu Wielkanocnego w Aix-en-Provence można obejrzeć pod linkiem: MESJASZ GEORGA FRIEDRICHA HANDLA – WIELKANOCNY FESTIWAL W AIX-EN-PROVENCE | ARTE.tv.

HANIA RANI – NANCY JAZZ PULSATIONS

Hania Rani to wielokrotnie nagradzana pianistka i kompozytorka z Gdańska. Dzieli swoje życie między Warszawę, gdzie mieszka, Berlin, gdzie studiowała i Zurych, gdzie często pracuje. Jej debiutancki album Esja był międzynarodowym hitem. Po wielkim sukcesie drugiego krążka podpisała kontrakt z Wise Music Group – to tam właśnie tworzą Dustin O’Halloran, Hildur Guðnadóttir i Ludovico Einaudi. Hania wciąż zaskakuje, a kolejnymi projektami udowadnia, że słusznie została okrzyknięta przyszłością europejskiej muzyki. Jej przygotowaniom do dużej międzynarodowej trasy koncertowej oraz pracy nad nowym albumem można było przyjrzeć się podczas festiwalu Nancy Jazz Pulsations w 2023 roku. Zapis tego występu jest dostępny na ARTE.tv pod linkiem: HANIA RANI – NANCY JAZZ PULSATIONS 2023 | ARTE.tv.

DOBRAWA CZOCHER – EUROPAVOX

Istnieją dźwięki, które wzbudzają emocje, tworzą nastrój i przenoszą do innej rzeczywistości. Wiolonczela potrafi wydobywać właśnie taki nastrój, jednak do tego potrzeba też artysty. Dobrawa Czocher jest w tym wirtuozką – jest główną wiolonczelistką New Philharmonic Orchestra w Berlinie oraz solistką Filharmonii Szczecińskiej. Artystka wzięła udział w festiwalu Europavox, który wystartował 15 lat temu, by rozpowszechniać twórczość europejskich talentów muzycznych. Wydarzenie to pozwala miłośnikom muzyki odkrywać nowych, wspaniałych artystów. Co roku Europavox prezentuje najbardziej obiecujące zespoły z Europy podczas siedmiu festiwali w Austrii, Belgii, Chorwacji, Francji, Włoszech, na Litwie i w Rumunii.  Występ Dobrawy Czocher podczas zeszłorocznej edycji tego festiwalu można obejrzeć na ARTE.tv pod linkiem: DOBRAWA CZOCHER - EUROPAVOX SESSION 2023 | ARTE.tv

 

O ARTE.tv

ARTE.tv to bezpłatny kulturalny kanał VOD współfinansowany ze środków unijnych, który powstał z inicjatywy publicznego, niekomercyjnego, francusko-niemieckiego kanału kulturalnego ARTE, istniejącego na rynku już od 30 lat. ARTE.tv ma na celu dotarcie do jak najszerszego grona Europejczyków poprzez udostępnianie wysokiej jakości programów w językach ojczystych odbiorców. Programy ARTE są dostępne w Internecie bezpłatnie w kilku wersjach językowych: francuskiej, niemieckiej, angielskiej, hiszpańskiej, polskiej i włoskiej.

Bezpłatna oferta cyfrowa ARTE.tv obejmuje najciekawsze programy z ramówki ARTE - nowoczesne filmy dokumentalne, reportaże śledcze, magazyny poświęcone aktualnym zagadnieniom społecznym, polityce, historii, podróżom, technologii, kulturze i popkulturze i sztuce.

Oferta obfituje także w relacje z różnorodnych występów scenicznych: spektakli operowych, baletowych, teatralnych oraz koncertów pełnego przekroju gatunków muzycznych. Programy ARTE.tv można oglądać bezpłatnie na www.arte.tv/pl, na urządzeniach mobilnych, a także na smart TV i na kanale na YouTubie https://www.youtube.com/c/ARTEtvDokumenty.

Więcej informacji i nowości: http://facebook.com/ARTEpopolsku, https://twitter.com/ARTEpl

Aby otrzymywać cotygodniowy newsletter z nowościami ARTE.tv można zapisać się na stronie https://www.arte.tv/pl/articles/newsletter.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film PHOENIX ZNÓW JAKO „JOKER” W KINACH OD PAŹDZIERNIKA. ARTE.TV ZAPRASZA NA DOKUMENT Biuro prasowe
2024-09-17 | 01:00

PHOENIX ZNÓW JAKO „JOKER” W KINACH OD PAŹDZIERNIKA. ARTE.TV ZAPRASZA NA DOKUMENT

Na początku października do kin wchodzi druga część „Jokera”, kolejnego filmu stworzonego na bazie uniwersum DC Comics. Jednak produkcja ta odbiega od znanego nam kanonu
Film Jesień z nowymi odsłonami serii „Käthe i ja” w Romance TV!
2024-09-12 | 01:00

Jesień z nowymi odsłonami serii „Käthe i ja” w Romance TV!

Psycholog Paul Winter i Käthe, owczarek australijski powracają na antenę Romance TV. Od 21 września aż do 26 października w każdą sobotę o godz. 20:00 widzowie obejrzeć będą mogli
Film WRZESIEŃ – MIESIĄC NARODZIN NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” I JEJ LIDERA – LECHA WAŁĘSY
2024-09-12 | 01:00

WRZESIEŃ – MIESIĄC NARODZIN NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” I JEJ LIDERA – LECHA WAŁĘSY

Lata 80. ubiegłego wieku to okres niezwykłych wydarzeń, które ukształtowały współczesną historię Polski. 17 września w Gdańsku odbyło się spotkanie związkowych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Spełniłem swoje marzenie i uczę młodzież w szkole. To zawód niedoceniany na bardzo wielu płaszczyznach

Gospodarz „Dzień Dobry TVN” spełnia się także w zawodzie nauczyciela. W jednym z warszawskich liceów prowadzi lekcje wiedzy o społeczeństwie, ale nie w tradycyjnej odsłonie. W jego autorskim programie jest bowiem sporo elementów dziennikarskich. Krzysztof Skórzyński zauważa, że pedagodzy nie są odpowiednio wynagradzani. Dodatkowo prestiż zawodu nauczyciela jest teraz przerażająco niski, a tym samym spada satysfakcja z jego wykonywania.

Problemy społeczne

W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Zdrowiu reprodukcyjnemu wciąż poświęca się za mało uwagi w debacie o dzietności i polityce rodzinnej

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci, czyli najmniej od II wojny światowej. Tegoroczne dane są jeszcze gorsze. W pierwszej połowie 2024 roku zarejestrowano ok. 126,5 tys. urodzeń, czyli o blisko 12,5 tys. mniej niż rok wcześniej – wynika z danych GUS. W kwestii zastępowalności pokoleń na znaczeniu zyskuje problematyka zdrowia reprodukcyjnego. WHO uważa problemy z płodnością kobiet i mężczyzn za istotny problem zdrowotny. – To temat, który w ogóle nie jest podejmowany – ocenia prof. dr hab. Elżbieta Gołata, przewodnicząca Komitetu Nauk Demograficznych PAN. – Nie tylko zdrowie reprodukcyjne, ale w ogóle stan zdrowia ludności to jedno z najważniejszych wyzwań demograficznych i społecznych.