Ostatni dzwonek, żeby zapisać się do Poland Business Run 2023!
Ostatni dzwonek, żeby zapisać się do Poland Business Run 2023!
Do 31 maja można zgłaszać swoje drużyny do charytatywnej sztafety biznesowej Poland Business Run 2023. Na liście startowej są już 24 000 biegaczy, którzy w Krakowie i w formule wirtualnej pobiegną dla potrzebujących. Jednym z beneficjentów jest 17-letni Mykola z Ukrainy, który po wybuchu wojny zamieszkał w Polsce i zbiera środki na nowy wózek aktywny.
W tym roku Poland Business Run odbędzie się 3 września. Na tradycyjne zawody w Krakowie zapisy zostały zakończone z liczbą 9000 uczestników, ale wciąż można dołączyć do sztafety w formule wirtualnej. To opcja, która pozwala na wybór własnej trasy i bieg w dowolnym miejscu, gdziekolwiek będziemy w dniu wydarzenia. Do rywalizacji z aplikacją zgłosiło się do tej pory 14 000 biegaczy, nie tylko z Polski, ale także Wielkiej Brytanii, Norwegii, Belgii, Litwy, Słowacji czy USA.
– Bieg ma formułę 5x4 km. Pięciu biegaczy łączy się w zespół, integruje, świetnie bawi i przy okazji pomaga innym. Jednocześnie dystans zawodów, czyli 4 km dla jednego zawodnika, jest przyjazny nawet dla osób, które na co dzień nie biegają. Zawsze powtarzamy, że w tych zawodach tak naprawdę nie chodzi o wynik na mecie, ale o szczytny cel. Niezdecydowanym przypominam, że zapisy dobiegają końca, więc to ostatnia szansa, by jeszcze zarejestrować swoją sztafetę – mówi Marta Hernik, dyrektor zarządzająca w Fundacji Poland Business Run.
W opcji wirtualnej biegacze sami wybierają trasę, którą mogą przebiec, przejść czy przemaszerować z kijkami nordic walking. Uzyskany czas wystarczy zarejestrować za pomocą aplikacji z funkcją GPS, a wyniki przesłać przez stronę organizatora. Natomiast Ci, którzy zdecydowali się na udział w tradycyjnych zawodach, ten sam dystans pokonają na krakowskich Błoniach.
Do startu w Poland Business Run uczestników niezmiennie od lat zagrzewa hasło: Pobiegniesz – pomożesz! Beneficjentami biegu są osoby po mastektomii oraz z niepełnosprawnościami narządów ruchu.
W tym roku wsparcie otrzyma m.in. 17-letni Mykola, który razem z rodziną wyjechał z Ukrainy, uciekając przed wojną, i zamieszkał w Krakowie. Mykola cierpi na neuropatię rąk i nóg, jest po kilku operacjach stóp, dlatego do poruszania się potrzebuje wózka. W Polsce zaczął rozwijać się sportowo – trenuje paraboks i koszykówkę na wózkach. Dzięki biegaczom otrzyma nowy wózek.
– Wsparcie fundacji pomoże mi w zwiększeniu samodzielności, umożliwi kontynuowanie nauki oraz uprawianie sportu – komentuje beneficjent Poland Business Run 2023.
To tylko jedna z wielu historii osób, które zwracają się o pomoc do Fundacji Poland Business Run. Od powstania całej idei pomagania przez bieganie już ponad 850 beneficjentów otrzymało protezy, wózki, rehabilitację i cenne godziny spotkań z psychologami. To, ile osób zyska wsparcie w tym roku, zależy od liczby firm, które zgłoszą się do udziału w wydarzeniu i opłacą udział swoich drużyn.
Rejestracja sztafet odbywa się poprzez stronę organizatora: www.polandbusinessrun.pl. Zapisy trwają do 31 maja.
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Poland Business Run. Sponsorami Strategicznymi zostały firmy: UBS, Standard Chartered oraz Enea.
![Jak inwestować w dobrą sztukę w 2025 roku? Kluczowe wskazówki dla kolekcjonerów Biuro prasowe](/files/1407088925/mgnyp-02-sandra-semburg_1,w_173,wo_300,ho_169,r_jpeg,_small.jpg)
Jak inwestować w dobrą sztukę w 2025 roku? Kluczowe wskazówki dla kolekcjonerów
![Wyjątkowy foodbook od Szymona Hołowni zebrał już ponad 114 tys. zł na WOŚP!](/files/1407088925/496-szymon-holownia-2_1,w_254,wo_300,ho_169,r_jpeg,_small.jpg)
Wyjątkowy foodbook od Szymona Hołowni zebrał już ponad 114 tys. zł na WOŚP!
![Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku](/files/1407088925/optegra-01_1,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Psychologia
![](/files/1922771799/malinowska-edukacja-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne
Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.
Problemy społeczne
Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia
![](/files/1922771799/sobocinska-zespoly-foto2,w_133,_small.jpg)
Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
![](/files/1922771799/kszczot-program-foto,w_133,_small.jpg)
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.