Poland Business Run 2023. Od 9 maja zapisy dla firm
Poland Business Run 2023. Od 9 maja zapisy dla firm
3 września wystartuje popularny bieg charytatywny Poland Business Run. Dystans sztafety 5x4 km można pokonać w ramach tradycyjnych zawodów w Krakowie lub rywalizacji wirtualnej po dowolnie wybranej trasie. Opłaty startowe firm i korporacji pozwolą wesprzeć potrzebujących w dofinansowaniu protez kończyn, wózków oraz rehabilitacji. Start zapisów 9 maja.
To już 12. edycja zawodów, które motywują do założenia sportowych butów i integracji ze współpracownikami w szczytnym celu. Uczestnicy mogą wybrać wirtualną rywalizację z aplikacją w dowolnym miejscu na świecie lub zawody w Krakowie (z limitem 1800 sztafet, czyli 9000 biegaczy). W obu przypadkach dystans do pokonania przez każdego zawodnika to przyjazne 4 km.
– Na zawodach na krakowskich Błoniach tak jak w ubiegłym roku gwarantujemy atmosferę i niezwykłe emocje towarzyszące dużej imprezie sportowej. Ale nie zapominamy też o osobach, które wolą biegać wirtualnie, czyli w swoim tempie, po ulubionych ścieżkach czy w czasie urlopu. Start z aplikacją to, oprócz wymienionych korzyści, także możliwość zaproszenia do udziału współpracowników czy klientów z różnych części świata, do czego bardzo zachęcamy – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.
W tym roku zapisy dla firm rozpoczną się 9 maja i potrwają do 31 maja lub wyczerpania limitu miejsc (w przypadku biegu w Krakowie). Do 31 sierpnia będzie można dołączyć do biegu, wybierając pakiet startowy z wirtualnym numerem i medalem. Rejestracja drużyn odbywa się online przez stronę organizatora.
Poprzez opłacenie udziału swoich pracowników firmy pomogą m.in. 44-letniemu Norbertowi z Małopolski, który w 2011 r. przeszedł amputację nogi w wyniku wypadku. Norbert pracuje w firmie produkującej urządzenia chłodnicze, trenuje amp futbol, a wolny czas spędza z dziećmi. Niestety jego proteza ma już kilkanaście lat i wymaga wymiany. Nowa, dofinansowana przez fundację, pozwoli na komfortowe przemieszczanie się i kontynuowanie pracy zawodowej.
Wysiłek biegaczy pozwoli też na zakup wózka dla 33-letniego Jana Folgi, byłego członka kadry narodowej w rajdach enduro, który uległ wypadkowi w czasie przygotowań do startu w USA. Skutkiem był uraz kręgosłupa i brak czucia w nogach.
– Przed wypadkiem byłem aktywnym sportowcem, trenowałem rajdy enduro i motocross. Jestem drugim wicemistrzem Polski, byłem w kadrze narodowej. Podczas wypadku, który miałem dwa lata temu za oceanem, złamałem kręgosłup i teraz uprawiam parawioślarstwo. Jestem drugim wicemistrzem świata. Serdecznie zapraszam tych, co mogą biec w Krakowie albo przez aplikację. Zapisz się i biegnij z nami już we wrześniu! – zachęca Jan Folga, beneficjent Poland Business Run.
Aby wziąć udział w zawodach i pomóc beneficjentom, wystarczy w dniach 9-31 maja wejść na stronę www.polandbusinessrun.pl, zarejestrować lub zalogować do swojego konta, dodać swoje drużyny i uiścić opłatę startową.
Osoby z niepełnosprawnością ruchową oraz po mastektomii, które potrzebują rehabilitacji, protez, wózków czy pomocy psychologicznej i chciałyby zostać beneficjentami Poland Business Run, wciąż mogą wysłać wniosek o wsparcie.
Szczegóły na:
![Jak inwestować w dobrą sztukę w 2025 roku? Kluczowe wskazówki dla kolekcjonerów Biuro prasowe](/files/1407088925/mgnyp-02-sandra-semburg_1,w_173,wo_300,ho_169,r_jpeg,_small.jpg)
Jak inwestować w dobrą sztukę w 2025 roku? Kluczowe wskazówki dla kolekcjonerów
![Wyjątkowy foodbook od Szymona Hołowni zebrał już ponad 114 tys. zł na WOŚP!](/files/1407088925/496-szymon-holownia-2_1,w_254,wo_300,ho_169,r_jpeg,_small.jpg)
Wyjątkowy foodbook od Szymona Hołowni zebrał już ponad 114 tys. zł na WOŚP!
![Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku](/files/1407088925/optegra-01_1,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.