Komunikaty PR

ZRÓWNOWAŻONE WYBORY KAŻDEGO DNIA, W DOMU I POZA NIM

2023-02-02  |  14:10
Biuro prasowe

Dbałość o planetę dla wielu osób staje się nawykiem i stałym elementem codzienności. Badania pokazują, że konsumenci coraz bardziej troszczą się o środowisko, obawiając się między innymi zanieczyszczeń, odpadów w oceanach, czy marnowania żywności*. Podpowiadamy, jakich wyborów dokonywać, by mieć realny wpływ na poprawę sytuacji.

Segreguj odpady

To, jak wiele cennych surowców odzyskamy z odpadów, zależy także od nas, a dokładnie od tego, czy odpowiednio segregujemy nasze domowe śmieci, a następnie oddajemy je do recyklingu. Warto nie tylko zmotywować się do tego działania, ale też edukować w kwestii, jak robić to prawidłowo. Jeśli nie masz pewności, do jakiego worka powinno trafić dane opakowanie lub co zrobić ze zużytym produktem, zajrzyj na stronę swojej gminy. Odpowiednio „wyrzucać” możesz nie tylko w domu, ale i w przestrzeni miejskiej, gdzie coraz częściej pojawiają się kosze na śmieci podzielone na odpowiednie frakcje.

Wybieraj świadomie

Niezależnie od czego, czy wybieramy odzież, żywność czy środek transportu, warto myśleć o tym, by był to wybór jak najbardziej zrównoważony. Pod tym względem świat wciąż idzie do przodu. I tak na przykład firma Tetra Pak, jeden ze światowych liderów w zakresie pakowania i przetwórstwa żywności, opracowała zrównoważone środowiskowo kartonowe opakowanie na wodę! W momencie, gdy nie mamy dostępu do przebadanej wody z kranu lub jesteśmy poza domem, sprawdza się ono idealnie – jest lekkie, wykonane w 72% z surowców roślinnych i można je poddać recyklingowi. Puste opakowanie wystarczy zgnieść, zakręcić i wyrzucić do żółtego pojemnika. W Polsce, w ramach pilotażowego dla naszego rynku programu, rozwiązanie miało okazję wypróbować aż 200 000 konsumentów!

Wylicz, ilu potrzebujesz planet

W sieci znajdują się kalkulatory, które pozwalają wyliczyć, ile generujemy CO2 i jaki jest nasz osobisty wpływ na środowisko. Pokazują, ile rocznie potrzebowalibyśmy planet, gdyby wszyscy mieli lifestyle identyczny z naszym. Warto wyszukać jeden z takich kalkulatorów, by to sprawdzić. Może się okazać, że w naszym stylu życia wciąż jest coś, co można poprawić. Zmiana transportu na zbiorowy, oszczędność energii i wody, czy właśnie wspomniane segregowanie odpadów mogą sprawić, że zaczniemy używać zasobów bardziej odpowiedzialnie, a co za tym idzie – dosłownie oszczędzać planetę i jej zasoby.

*Tetra Index 2021

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Dlaczego jajo jest symbolem Wielkanocy? Biuro prasowe
2024-03-28 | 17:15

Dlaczego jajo jest symbolem Wielkanocy?

Najważniejszym atrybutem Wielkanocy i podstawowym produktem święconym w Wielką Sobotę jest oczywiście jajko. To również ozdoba świątecznego stołu, podarunek oraz rekwizyt
Styl życia Jak nie zmarnować jedzenia w święta?
2024-03-28 | 12:30

Jak nie zmarnować jedzenia w święta?

Jak wynika z  opracowanego przez Banki Żywności raportu ,,Nie Marnuj Jedzenia 2023”[1] w Polsce marnuje się 4,8 miliona ton żywności rocznie, a ponad połowa uczestników
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2024-03-28 | 12:00

Do 10 kwietnia zgłoś kandydatów do III edycji Nagrody Korczaka

Wręczana jest osobom i instytucjom, które dbają o wzmacnianie praw dzieci i młodzieży, działając w edukacji, systemie zdrowia i opieki społecznej, organizacjach pozarządowych i lokalnych społecznościach. Kryształowe serca,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner Serwisu Zdrowie

Viatris

Media

Styl życia

Maria Sadowska: Niektórym się nie chce i zamiast malowania pisanek używają gotowych barwników albo naklejek. Dla mnie to jedna z najważniejszych tradycji świątecznych

Reżyserka podkreśla, że w kultywowaniu tradycji przygotowywania pisanek nigdy nie wybiera drogi na skróty. Nie dla niej więc gotowanie jajek w łupinach cebuli czy ozdabianie naklejkami. Maria Sadowska preferuje ręcznie malowane pisanki i tuż przed Wielkanocą angażuje do tego swoich bliskich. Jej zdaniem to doskonała okazja do pogłębienia relacji rodzinnych, a także do uruchomienia czasem uśpionych pokładów wyobraźni i kreatywności.

Handel

Polacy jedzą coraz mniej jaj. Częściej sięgają po te z chowu alternatywnego, za które są skłonni zapłacić więcej

Od 10 lat sukcesywnie rośnie udział alternatywnych systemów chowu kur niosek. Pochodzi z nich już co trzecie opakowanie jaj, choć nadal w klatkach żyje ponad 37 mln kur. Stopniowe zmiany w hodowli to skutek większej świadomości konsumentów, za którymi podąża branża HoReCa. Są oni gotowi nawet zapłacić więcej za jajka, które pochodzą z chowu nieklatkowego.