Komunikaty PR

Sierpniowa Młoda Sztuka

2020-08-12  |  11:00
Biuro prasowe

Niezwykłe, realistyczne przedstawienia i minimalistyczne obrazy przepełnione barwami. Sierpniowa wystawa Młoda Sztuka to wyjątkowa okazja do zobaczenia prac najciekawszych młodych twórców. Szczególnie warto zwrócić uwagę na dzieło Anny Vostruchovaite, artystki pochodzącej z Wilna, która stworzyła serię intrygujących obrazów nazywanych datą ich powstania. W DESA Unicum zobaczyć można również twórczość Pauliny Zalewskiej, Aleksandry Kowalczyk, Pauliny Pior i Adama Wątora.  Wszystkie prace pójdą pod młotek 20 sierpnia. 

 

Minimalistyczna w swej formie praca Anny Vostruchovaite pochodzi z jej cyklu dyplomowego „Shift”. Każdy z obrazów wchodzący w skład malarskiej serii tytułowany jest dokładnym terminem jego ukończenia – datą i godziną z sekundową dokładnością. Malarka skupia się przede wszystkim na kształcie przedstawionego obiektu oraz na fizycznych właściwościach koloru. W prezentowanej pracy do podkreślenia geometrycznej, nieregularnej formy wykorzystała intensywnie żółtą barwę. Jej konsekwentna realizacja przełamuje malarskie konwencje. Prezentowana w DESA Unicum praca jest odważna i absolutna w wydźwięku. Wszystko dzięki temu, że artystka użyła tylko jednej barwy, a kompozycja jest niezwykle minimalistyczna. 

 

Inna, wyjątkowa praca, którą zobaczyć można na sierpniowej wystawie w DESA Unicum to „Smaki Jazzu II” autorstwa Pauliny Zalewskiej. Dla tej młodej artystki niezwykle ważną inspiracją jest przestrzeń miasta. Uważa ją za elementarny składnik tożsamości człowieka.  Jednym z czynników, które mają na nią wpływ, jest lokalny folklor. To właśnie on stanowi ważny element prezentowanej na wystawie oraz aukcji pracy. Paulina Zalewska ukazała na niej klimatyczną, francuską uliczkę i kawiarnię, w której właśnie odbywa się koncert. Wszystko z zewnątrz obserwuje mała dziewczynka z psem. Pomimo tego, że praca przedstawia realistyczną scenę, całość wydaje się być kreacją wyobraźni czy też sennym marzeniem.

 

Wyobraźnia jest też niezwykle istotnym elementem w twórczości Aleksandry Kowalczyk. Jej obrazy inspirowane są licznymi podróżami. Swoje prace tytułuje często  nazwą miejsca, które w sposób czysto abstrakcyjny odzwierciedla w swojej kompozycji. Jej intrygujące obrazy przedstawiające układy geometryczne to tak naprawdę widoki miast. Artystka zaznacza wszystkie najbardziej charakterystyczne dla nich punkty. Oprócz różnorodnych brył geometrycznych, które w większości są zaledwie namiastką rzeczywistego widoku, malarka gra również kolorem – czystą, jednolitą plamą barwną. Aleksandra Kowalczyk jest absolwentką Malarstwa ASP w Warszawie w pracowni prof. Leona Tarasewicza. W DESA Unicum zobaczyć i wylicytować można jej pracę z 2020 roku.

 

Na wystawie pojawią się również dzieła m.in. Konrada Hamady, Tomasza Koclęgi, Magdaleny Kępki i Anny Pszonki. 20 sierpnia zostaną zlicytowane w największym polskim domu aukcyjnym przy ul. Pięknej 1A. Licytować można będzie online, przez aplikację oraz telefonicznie i przez zlecenie stałe. Aukcja transmitowana będzie na żywo w kanałach społecznościowych DESA Unicum.


 

Wystawa Młoda Sztuka: 3-20 sierpnia 2020, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

 

Aukcja Młoda Sztuka: 20 sierpnia 2020, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa


 

https://desa.pl/pl/aukcje/mloda-sztuka-73jy/

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Występy najzdolniejszych młodych tancerzy na Ochocie. Nie zabraknie mistrzów Biuro prasowe
2024-04-20 | 13:00

Występy najzdolniejszych młodych tancerzy na Ochocie. Nie zabraknie mistrzów

Kto kiedykolwiek trenował taniec, wie, jak dużo pracy wymaga dojście do poziomu, który pozwalałby na zaprezentowanie swoich umiejętności publicznie - a co dopiero na scenie i w blasku
Sztuka Rising Aeon - Emocje w zderzeniu z ludzkim cierpieniem - strach, współczucie...
2024-04-16 | 12:00

Rising Aeon - Emocje w zderzeniu z ludzkim cierpieniem - strach, współczucie...

Denise Schwizgebel jest szwajcarską artystką wizualną. Jej najnowszy projekt "Rising Aeon" powstał dzięki spotkaniu z Judith Sacchi, szwajcarską dziennikarką i wolontariuszką
Sztuka Wystartowała piąta edycja konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024
2024-04-11 | 14:30

Wystartowała piąta edycja konkursu "Design by Śliwka Nałęczowska 2024"

Z początkiem kwietnia br. ruszyła piąta, jubileuszowa odsłona konkursu Design By Śliwka Nałęczowska. W tym roku zadaniem młodych artystów jest zaprojektowanie grafiki na opakowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.