Komunikaty PR

„Mały Książę” u dziadka na urodzinach. Premiera w Teatrze Pinokio w Łodzi

2024-05-08  |  15:00
Biuro prasowe

„Mały Książę” u dziadka na urodzinach.

Premiera w Teatrze Pinokio w Łodzi

„Mały Książę” to coś więcej niż obowiązkowa lektura szkolna: to także uniwersalna opowieść o odpowiedzialności za drugiego człowieka, o dorastaniu do miłości i przyjaźni oraz o potrzebie pielęgnowania w sobie dziecięcej wrażliwości. Nowego odczytania tekstu Antoine’a de Saint-Exupéry’ego w adaptacji Kuby Kaprala podjęła się reżyserka Dorota Abbe. Na scenie Teatru Pinokio w Łodzi tytuł zrealizowany zostanie w odsłonie, jaką pierwotnie założył dla niego sam autor, czyli nie tylko dla najmłodszych. Premiera spektaklu już 25 maja.

 „Mały Książę” będzie spektaklem familijnym, a sposobem na dotarcie do reprezentantów różnych pokoleń ma być wielowarstwowość przekazu.

– Dla mnie jest to przede wszystkim opowieść o samotności, niezrozumieniu, szukaniu swojego miejsca w świecie, ale też o dziecięcej wrażliwości i o umieraniu – mówi Dorota Abbe. – Poprosiłam o przygotowanie adaptacji Kubę Kaprala i wspólnie zastanawialiśmy się, jak podejść do tematu, który już na wiele sposobów zaistniał w kulturze i w popkulturze. Chcieliśmy powiedzieć coś aktualnego, tu i teraz zmierzyć się z filozofią zawartą w książce, tak, żeby porozmawiać ze współczesnym widzem, tym najmłodszym i tym starszym. Pomyślałam, że ciekawym zamysłem będzie obsadzenie w roli Małego Księcia kogoś dojrzałego. Krzysztof Ciesielski wydawał mi się idealny do tej roli, a pomysł pociągnął za sobą całą koncepcję – wyjaśnia reżyserka i zdradza, że teksty z „Małego Księcia” włożone zostaną w usta członków rodziny, szykujących urodzinową niespodziankę dla dziadka, a jednocześnie mierzących się ze swoimi niezałatwionymi sprawami.

Obok Krzysztofa Ciesielskiego w spektaklu wystąpią również: Łukasz Bzura, Żaneta Małkowska, Hanna Matusiak, Anna Sztuder-Mieszek, Natalia Wieciech oraz Ewa Wróblewska.

Muzykę do spektaklu tworzy Grzegorz Mazoń, scenografię i kostiumy opracowuje Grupa Mixer, za choreografię odpowiada Szymon Michniewicz-Sowa, a reżyserią świateł zajął się Łukasz Wieczorek. Ten zespół realizatorów dobrze znany jest już widzom Teatru Pinokio w Łodzi, odpowiadał bowiem za stworzenie spektaklu „Wielki Buzz Grow” w reżyserii Doroty Abbe, nagrodzonego na VI Festiwalu Małych Prapremier w Wałbrzychu oraz na XXXI Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu. Jury i publiczność docenili stronę audiowizualną spektaklu, która również stanowić będzie atut „Małego Księcia”. Nowoczesne w formie kostiumy, podkreślające charakter postaci i scenografia mają wspierać przekaz treści i wzmacniać jej oddziaływanie na widzów.

Przedstawienie powstaje z myślą o widzach od dziesiątego roku życia. Premiera odbędzie się 25 maja o g. 17.00, a do końca maja spektakl zobaczyć będzie można siedmiokrotnie.

 

MAŁY KSIĄŻĘ

na podstawie tekstu Antoine’a de Saint-Exupéry’ego

Adaptacja: Kuba Kapral

Reżyseria: Dorota Abbe

Scenografia: Grupa Mixer

Choreografia: Szymon Michlewicz-Sowa

Muzyka: Grzegorz Mazoń

Obsada: Łukasz Bzura, Krzysztof Ciesielski, Żaneta Małkowska, Hanna Matusiak, Anna Sztuder- Mieszek, Natalia Wieciech, Ewa Wróblewska

Premiera: 25 maja 2024 r.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Teatr „Mały Książę” familijnie. Premiera w Teatrze Pinokio w Łodzi już w sobotę Biuro prasowe
2024-05-22 | 12:00

„Mały Książę” familijnie. Premiera w Teatrze Pinokio w Łodzi już w sobotę

„Mały Książę” familijnie.  Premiera w Teatrze Pinokio w Łodzi już w sobotę   Jeden spektakl – dwie historie. „Mały Książę” w reżyserii
Teatr SIŁA WIĘZI I RELACJI NA KRAKOWSKIM SALONIE POEZJI W ŁODZI
2024-05-20 | 12:00

SIŁA WIĘZI I RELACJI NA KRAKOWSKIM SALONIE POEZJI W ŁODZI

SIŁA WIĘZI I RELACJI NA KRAKOWSKIM SALONIE POEZJI W ŁODZI       Podróż przez różnorodność nastrojów – od hołdu i podziwu dla matczynej
Teatr WARSZTATY TEATRALNE DLA OSÓB ZE ZBUNTOWANYM CIAŁEM. TRWA NABÓR ZGŁOSZEŃ
2024-05-15 | 10:00

WARSZTATY TEATRALNE DLA OSÓB ZE ZBUNTOWANYM CIAŁEM. TRWA NABÓR ZGŁOSZEŃ

WARSZTATY TEATRALNE DLA OSÓB ZE ZBUNTOWANYM CIAŁEM. TRWA NABÓR ZGŁOSZEŃ To propozycja dla starszych nastolatków i osób dorosłych, które dotąd nie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Dowbor: Kiedy odchodziłam z TVP, to była to taka rodzinna telewizja. Teraz to już jest porządna fabryka, ale ja się szybko przestawiłam

Prezenterka nie ukrywa, że telefon z propozycją prowadzenia „Pytania na śniadanie” bardzo ją ucieszył, bo ma do tego programu duży sentyment i zna go od podszewki. Pamięta, jak powstawał, jak wyglądały pierwsze wydania, miała też przyjemność być już jego gospodynią razem z Jolantą Fajkowską. Teraz więc z przyjemnością ponownie zasiadła na kanapie w studiu TVP i jak zaznacza, bardzo brakowało jej formatu realizowanego na żywo, który jest dla prowadzących prawdziwym sprawdzianem i wyzwaniem, zwłaszcza gdy trwa cztery godziny. Katarzyna Dowbor chwali organizację pracy w redakcji, bo z doświadczenia wie, że ze zgranym zespołem można tworzyć nawet najbardziej wymagające projekty.

Zdrowie

Tomasz Ciachorowski: Publiczna służba zdrowia wymaga reform. Kiedy chciałem zapisać się do gastrologa, to okazało się, że na wizytę muszę czekać pół roku

Zdaniem aktora publiczna służba zdrowia w wielu kwestiach rzuca pacjentom kłody pod nogi. Aby bowiem zadbać o swoje zdrowie, korzystając z usług lekarzy mających podpisane umowy z NFZ, trzeba mieć dużo czasu i cierpliwości. Jego samego najbardziej męczą kolejki do rejestracji i długi czas oczekiwania na wizyty u specjalistów. Tomasz Ciachorowski zaznacza, że kiedy koniecznie musiał się skonsultować z gastrologiem, to okazało się, że taka możliwość jest dopiero za pół roku.

Handel

Rynek zastępników mięsa jest pełen wysoko przetworzonych produktów. Wkrótce mogą one zniknąć ze sklepowych półek

Wysoko przetworzone produkty pochodzenia roślinnego, które są substytutem tych pochodzenia zwierzęcego, zaczną znikać z rynku. Zrobią w ten sposób na sklepowych półkach miejsce dla produktów 2.0, które nie będą tak mocno przetworzone, a do tego będą się cechowały dużo lepszymi walorami odżywczymi i smakowymi. To szansa również dla polskich firm spożywczych, które już dziś stawiają na innowacyjność.