Komunikaty PR

DLACZEGO TERAZ SZCZEGÓLNIE POWINNIŚMY ZATROSZCZYĆ SIĘ O SWÓJ MIKROBIOM?

2020-03-28  |  23:50
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Bonarek
Com&Media

Bagatela 11, lok. 18
00-585 Warszawa
paulina.bonarek|com-and-media.pl| |paulina.bonarek|com-and-media.pl
+48 539 622 032
www.com-and-media.pl
Do pobrania jpg ( 0.05 MB )

Aktualna sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zmusza nas wszystkich do tymczasowego odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Chwilowo jesteśmy zmuszeni do pozostania w domach i nie wychodzenia z nich bez wyraźnej potrzeby, nie możemy wyjść do kina, restauracji, ani spotkać się ze znajomymi. Możemy za to poświęcić więcej czasu sobie i zatroszczeniu się o swoje zdrowie. O właściwej ochronie skóry i jej pielęgnacji opowiada dermatolog, dr Aleksandra Jagielska z warszawskiej kliniki Sthetic.

 

Zachowanie higieny na najwyższym poziomie jest niezwykle ważne –  w szczególności teraz, gdy mamy do czynienia z pandemią koronawirusa. Aktualnie potrafimy myć lub dezynfekować ręce co najmniej kilkanaście razy dziennie. Coraz więcej osób zaczyna skarżyć się na przesuszoną, piekącą i często popękaną skórę dłoni. Dlaczego tak się dzieje? – Gdy często myjemy lub dezynfekujemy ręce, może dojść do naruszenia bariery hydrolipidowej, której zadaniem jest ochrona skóry. Niestety zawarte w mydłach detergenty przyczyniają się do przesuszania skóry, która jak już zostało wspomniane – może być podrażniona i piekąca – wyjaśnia dr Aleksandra Jagielska ze Sthetic Kliniki dr Jagielskiej. By nie doprowadzić do takiej sytuacji należy poświęcić pielęgnacji dłoni nieco więcej uwagi. – Myślę, że to, w jaki sposób i jak długo należy myć ręce, wiedzą już chyba wszyscy. Nie wszyscy mogą jednak wiedzieć, że niezwykle ważne jest dokładne osuszenie dłoni oraz zastosowanie kremu do rąk. Składnikami, których powinniśmy teraz szukać w kremach są witaminy A i E, pantenol, mocznik w niskich stężeniach i aloes – tłumaczy dr Jagielska.

Dlaczego tak ważna jest właściwa ochrona skóry?

Chociaż przesuszona i popękana skóra dla wielu osób może wydawać się błahostką, prawda jest taka, że jest ona bardziej podatna na infekcje. – Gdy bariera ochronna skóry zostaje naruszona, wszelkie drobnoustroje mają do niej jeszcze lepszy „dostęp”. O wiele łatwiej o infekcję, mogą również nasilać się alergie kontaktowe – wyjaśnia ekspert. Właśnie dlatego niezwykle istotne jest dbanie o nasz mikrobiom. Jak to zrobić? – Bardzo ważne jest wymienione już regularne natłuszczanie skóry, które przyczynia się do poprawy funkcjonowania skórnego mikrobiomu. Ale równie ważne jest zadbanie o siebie od wewnątrz i wsparcie dla naturalnej flory bakteryjnej – dodaje dr Jagielska. Sposobów na poprawę odporności jest wiele – w tym niekorzystnym dla nas okresie warto częściej sięgać po kiszonki, a także po kefiry czy jogurty. Równie istotne jest także unikanie słodyczy, fastfoodów i wysoko przetworzonej żywności. Im krótszy skład produktu tym lepiej – warto o tym pamiętać!

Czym właściwie jest mikrobiom?

O mikrobiomie słyszeli z pewnością wszyscy, ale nie wszyscy wiedzą czym on tak właściwie jest. Mikrobiom określany jest również jako mikrobiota lub mikroflora, jest to nic innego, jak zbiór mikroorganizmów charakterystycznych dla danego siedliska – w tym przypadku skóry, ale wyróżniamy jeszcze mikrobiom jelit, dróg rodnych czy jamy ustnej. Prawidłowy mikrobiom gwarantuje zdrową i promienną skórę, a także ochronę przez infekcjami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Dieta a zdrowie jamy ustnej, czyli jakie produkty wspierają zdrowie naszych zębó Biuro prasowe
2024-04-22 | 10:48

Dieta a zdrowie jamy ustnej, czyli jakie produkty wspierają zdrowie naszych zębó

Mówi się „jesteś tym, co jesz” - to popularne powiedzenie nabiera jeszcze większego sensu, jeśli skupimy się na kondycji jamy ustnej. Ta część naszego organizmu jest
Uroda Czego potrzebują włosy kręcone?
2024-04-18 | 15:00

Czego potrzebują włosy kręcone?

Piękne, sprężyste i zdrowo wyglądające loki to beauty-marzenie nie tylko włosomaniaczek. By mogły olśniewać, włosy kręcone wymagają szczególnie troskliwej pielęgnacji. Eksperci
Uroda Menopauza nie jest chorobą
2024-04-17 | 01:00

Menopauza nie jest chorobą

Menopauza często traktowana jest jak choroba, głównie przez towarzyszące jej liczne objawy, które bywają bardzo nieprzyjemne. Do najczęstszych należą: uderzenia gorąca,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.