Komunikaty PR

Jak działa toksyna botulinowa i kiedy ją najlepiej zacząć stosować?

2020-09-30  |  17:51

Kurze łapki, lwia zmarszczka czy brukowana broda są oznakami upływającego czasu. Redukcja tych niedoskonałości jest motywacją wielu osób do skorzystania z zabiegów dermatologii estetycznej. Jak pozbyć się problemu i odpowiednio zadbać o cerę? Odpowiada dermatolog iekspert w zakresie medycyny estetycznej dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz z kliniki Projekt Skóra.

Intensywna mimika twarzy sprawia, że z biegiem lat zaczynamy zauważać jej wpływ na naszą skórę. Emocje, stres, słońce, czynniki środowiskowe również odciskają się piętnem na twarzy. Na czole zdziwienie utrwala się pod postacią poprzecznych zmarszczek, codzienny stres lub gorszy nastrój staje się widoczny jako tzw. lwia zmarszczka, natomiast ciągłe marszczenie oczu nasila tzw. kurze łapki. Jak im zapobiegać? Podejście slow aging w medycynie lub też smart aging stawia na prewencję. Może się ona opierać na leczeniu jednym z najdłużej znanych leków, czyli modulatorem botulinowym (toksyną botulinową), zwanym potocznie botoksem. Zabieg tym produktem jest wysoce skuteczny, a przy tym bezbolesny. Jego efekt to zrelaksowany, promienny wygląd twarzy. Ponadto, lata badań wykazały, że wpływa także na jakość skóry. W swojej klinice postawiłam sobie za cel odczarowanie ,,botoksu”. Wykorzystuję bowiem specjalną technikę, która nie tworzy efektu maski, a zapewnia świeży i naturalny wygląd - komentuje dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog, ekspert w zakresie medycyny estetycznej, która prowadzi warszawską klinikę Projekt Skóra.

I dodaje:

Działanie estetyczne botoksem pozwala delikatnie unieść brwi, kąciki ust, czy koniuszek nosa, korygować uśmiech dziąsłowy, a także wygładzić zmarszczki na brodzie. Pomaga takżew leczeniu nadpotliwości oraz bruksizmu, czyli niekontrolowanego, mimowolnego zaciskania zębów, które może prowadzić do zgrzytania i niszczenia szkliwa.

Działanie toksyny botulinowej

Preparat tzw. BTX wpływa zwiotczająco poprzez hamowanie interakcji między nerwami a mięśniami. Rozluźnione mięśnie powodują, że skóra przestaje się marszczyć i ulega spłyceniu. W efekcie zabieg wpływa nawypoczęty i zrelaksowany wygląd twarzy oraz redukcję zmarszczek.  

Częstotliwość: Efekt uzyskany po zabiegu utrzymuje się od czterech do sześciu miesięcy. Po tym czasie rekomendowane jest jego ponowne wykonanie. 

Każdy z nas chce cieszyć się młodym wyglądem skóry przez jak najdłuższy czas. Ciekawą propozycją są innowacyjne metody z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Rozpoczęcie stosowania BTX jest bardzo indywidualne, choć specjaliści mówią zwykle o 30 r. ż. Czasu nie jesteśmy w stanie zatrzymać, jednak odpowiednio dbając o naszą skórę, możemy zniwelować oznaki starzenia. Chcąc uzyskać najlepsze efekty, należy działać zarówno od wewnątrz — korzystając z dóbr dermatologii estetycznej, jak i pamiętać o codziennej pielęgnacji twarzy — dokładnym oczyszczaniu, odpowiednim nawilżeniu skóry i aplikacji składników aktywnych. Taka kombinacja działań pozwoli na długo cieszyć się pięknym i zdrowym wyglądem  – konkluduje dr Małgorzata Marcinkiewicz.

Opisany w materiale zabieg wykonywany jest w klinice Projekt Skóra.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Antyoksydacyjne, wiosenne beauty-wyzwanie Biuro prasowe
2024-04-25 | 08:00

Antyoksydacyjne, wiosenne beauty-wyzwanie

Wiosna to czas wyznaczania nowych pielęgnacyjnych i kosmetycznych celów. Perfekcyjne przygotowanie do lata, odmłodzenie i poprawa kolorytu skóry pojawiają się na liście
Uroda Dieta a zdrowie jamy ustnej, czyli jakie produkty wspierają zdrowie naszych zębó
2024-04-22 | 10:48

Dieta a zdrowie jamy ustnej, czyli jakie produkty wspierają zdrowie naszych zębó

Mówi się „jesteś tym, co jesz” - to popularne powiedzenie nabiera jeszcze większego sensu, jeśli skupimy się na kondycji jamy ustnej. Ta część naszego organizmu jest
Uroda Czego potrzebują włosy kręcone?
2024-04-18 | 15:00

Czego potrzebują włosy kręcone?

Piękne, sprężyste i zdrowo wyglądające loki to beauty-marzenie nie tylko włosomaniaczek. By mogły olśniewać, włosy kręcone wymagają szczególnie troskliwej pielęgnacji. Eksperci

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.

Konsument

Zmiany klimatu uderzają w portfele konsumentów. Podniosą ceny żywności nawet o 3 pkt proc. rocznie

Coraz wyższe średnie temperatury obserwowane na świecie przekładają się na wzrost cen żywności. Problem dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu obliczyli, że do 2035 roku zdarzenia klimatyczne podniosą ceny żywności o 0,9–3,2 pkt proc. rocznie, a ogólny poziom inflacji o 0,3–1,1 pkt proc. Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące zmian cen artykułów żywnościowych ze 120 krajów świata w ciągu ostatnich 30 lat.