Komunikaty PR

KOMORA NORMOBARYCZNA EKONSTAL – KOMORA ŻYCIA

2020-03-30  |  13:07
Biuro prasowe
Kontakt

Andrzej Bromski
Bromo

ul. Płowiecka 4/189
00-585 Warszawa
materialy.prasowedszkodowania|gmail.com| |materialy.prasowedszkodowania|gmail.com
510 139 576
www.bromo.pl

Niektórzy troszcząc się o zdrowie wybierają się do komór normobarycznych, bo w nich rany goją się szybciej, proces starzenia diametralnie zwalnia oraz zwiększa się produkcja ilości komórek macierzystych wykorzystywanych w procesach regeneracyjnych tkanek i narządów. W Polsce dostępne są już certyfikowane komory, dzięki którym korzystanie z atutów normobarii odbywa się w komfortowych i profesjonalnych warunkach. Dotleń swoje komórki i oddychaj pełną piersią w komorach normobarycznych grupy Ekonstal.

 

CZYM JEST KOMORA NORMOBARYCZNA?

Komora normobaryczna pomaga znacząco zwiększyć poziom tlenu w organizmie. Jest pomieszczeniem ciśnieniowym składającym się z dwóch części. Pierwsza to śluza, w której ciśnienie wynosi 1000 hPa, druga jest zaś głównym pomieszczeniem komory. Panuje tam stałe ciśnienie wynoszące ok. 1500 hPa ze zwiększoną zawartością dwutlenku węgla. Dzięki połączeniu wysokiego ciśnienia i dwutlenku węgla komórki organizmu człowieka przyswajają większą ilość tlenu, niż może on wchłonąć podczas oddychania naturalnym powietrzem atmosferycznym. W komorze oddycha się idealnie czystym powietrzem o podwyższonej zawartości tlenu – od 32% do 40%. Stężenie dwutlenku węgla wynosi natomiast od 0,7% do 1,3%, gdzie w atmosferze na zewnątrz poziom dwutlenku węgla to zaledwie 0,03%. W komorze normobarycznej atmosfera wzbogacona jest o cząsteczkowy wodór, którego jest od 10 do 20 tysięcy razy więcej poza nią. Dzięki niemu spowalniany jest podział komórek, który wydłuża ich życie. Co ważne, jest bardzo skutecznym antyoksydantem, który eliminuje wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się komórek.

 

POODDYCHAJ POWIETRZEM, NA JAKIE ZASŁUGUJESZ

Normobaria opiera się w dużej mierze na tlenoterapii szeroko zalecanej przez lekarzy. Warunki, w których dzisiaj żyjemy, pozostawiają wiele do życzenia. Zanieczyszczone powietrze i zły stosunek tlenu, dwutlenku węgla, azotu i wodoru w powietrzu mają ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, mimo że na co dzień tego nie odczuwamy. Codziennie wszelkie media ostrzegają przed tragiczną jakością powietrza do takiego stopnia, że naukowcy zalecają pozostanie w mieszkaniach zamiast wychodzenia na (nie)świeże powietrze. W komorach grupy Ekonstal powietrze jest idealnie czyste, bez żadnego pyłu i metali ciężkich. Oprócz samej czystości, w komorze jego mieszanka jest tak dobrana, aby organizm absorbował najwięcej tlenu przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa i możliwości przebywania w środku bez ograniczeń. Głównym celem sesji w komorze normobarycznej jest odpowiednie dotlenienie komórek i dostarczenie tlenu do uszkodzonych tkanek naszego organizmu, co ograniczane jest przez powietrze, którym oddychamy na co dzień. Według badań przeprowadzonych przez Prof. Dr Hab. Małgorzatę Tafil-Klawe z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na najbardziej profesjonalnej komorze tego typu grupy Ekonstal już dwugodzinna sesja terapeutyczna w takich warunkach może być zbawienna dla zdrowia.

 

W PEŁNI BEZPIECZNE Z SZEROKIM WACHLARZEM KORZYŚCI

Ważne jest, aby z terapii normobarycznej korzystać w sprawdzonym, certyfikowanym urządzeniu. Komory Normobaric w Łodzi, Normobarica w Dąbrowie Górniczej, Lifechamber we Wrocławiu, Normobarica Górki w Wiślicy, Normobaria w Pionkach, Normobaric Room w Osielsku, Normobaria Busko w Busku Zdroju i Normolife w Konstancinie produkowane przez firmę Ekonstal jako jedyne w Polsce zostały przebadane przez naukowców. Wkrótce działalność rozpoczną także Normobaric Clinic w Gdańsku i Normobaric life w Wysokiem (niedaleko Lublina). Wszystkie wymienione komory posiadają też znak CE, co oznacza, że spełniają wszystkie wymogi pod względem jakości i bezpieczeństwa. Dodatkowo technologie produkcyjne zbiorników produkowanych przez Ekonstal oparte są na wieloletnim doświadczeniu i kompetencji pracowników uczestniczących w procesie produkcyjnym i są gwarantem najwyższej jakości produkowanych komór normobarycznych.

Tlenoterapia to nieinwazyjna, a zarazem zaawansowana metoda wspomagania leczenia różnych chorób i urazów polegająca na oddychaniu czystym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia.

Terapia tlenowa w naszych komorach niesie za sobą wachlarz korzyści dzięki możliwości dotleniania organizmu na poziomie komórkowym. Szczególnie zapraszamy osoby, które zmagają się z migreną, bólami kręgosłupa, zapaleniami stawów, mają autyzm czy walczą z nowotworem. Komory mogą być również rehabilitacją kardiologiczną, neurologiczną i onkologiczną – podkreśla Piotr Chrzanowski, przedstawiciel grupy Ekonstal.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Aktywności na świeżym powietrzu i ich pozytywny wpływ na wzrok dzieci Biuro prasowe
2024-04-24 | 01:00

Aktywności na świeżym powietrzu i ich pozytywny wpływ na wzrok dzieci

Rozpoczęcie wiosny to doskonała okazja, aby zachęcić najmłodszych do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niestety, w erze technologii i coraz większej liczby zajęć dodatkowych, coraz
Zdrowie Witaminy na wiosnę - czego nam brakuje i jak je uzupełnić?
2024-04-23 | 13:00

Witaminy na wiosnę - czego nam brakuje i jak je uzupełnić?

Wiosna to niełatwy czas dla naszego organizmu. Po długiej zimie, ze względu na ograniczony dostęp do światła słonecznego i utrudniony dostęp do świeżych warzyw i owoców, jesteśmy
Zdrowie Niedożywienie pacjentów poważnym problemem w Polsce. Eksperci alarmują o pilnej
2024-04-22 | 15:00

Niedożywienie pacjentów poważnym problemem w Polsce. Eksperci alarmują o pilnej

Dane Fundacji wskazują, że aż 85% studentów oraz lekarzy pracujących w szpitalach w Polsce nie byłoby w stanie samodzielnie zainicjować i poprowadzić interwencji żywieniowej3.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.