Komunikaty PR

Sposób na suchy kaszel u malucha

2021-12-03  |  15:45
Biuro prasowe

Jesień to pora roku, w której wiele osób, w tym najmłodsi członkowie rodziny, zmaga się z uporczywym kaszlem. Źródeł ciągłego odkasływania może być wiele i wcale nie musi to być choroba, ale bez względu na pochodzenie tej dolegliwości maluchowi trzeba pomóc. Jak to zrobić?

Rodzajów kaszlu jest wiele, ale wszyscy rodzice wiedzą, że niezwykle uciążliwy jest napadowy suchy kaszel, który jest męczący i podrażnia gardło, zmuszając dziecko do bezustannych prób odkaszlnięcia. Suchy kaszel odbiera całej rodzinie sen, przez co wszyscy są zmęczeni i rozdrażnieni. Jak złagodzić ten uciążliwy objaw?

Na pewno pamiętamy syropy z buraków czy cebuli wytwarzane w domu przez nasze babcie. Możemy również sięgnąć po syropy sprawdzonej marki. Na rynku dostępne są syropy na suchy kaszel od zaufanych firm już dla dzieci od pierwszego roku życia. Do wyboru mamy na przykład wyroby medyczne Bobolen Porost Islandzki syrop na kaszel i Bobolen syrop na suchy kaszel z ekstraktem z prawoślazu. Oba produkty są przeznaczone dla dzieci od 1 roku życia.

Wyrób medyczny Bobolen Porost Islandzki Syrop na kaszel zawiera ekstrakt z porostu islandzkiego, który dzięki substancjom śluzowym powleka błonę śluzową jamy ustnej i gardła, łagodząc podrażnienia wywołane suchym powietrzem, suchym drażniącym kaszlem, bólem gardła oraz chrypką spowodowaną m.in. nadmiernym obciążeniem strun głosowych. Podawaj maluchowi syrop z porostu islandzkiego łyżeczką lub po rozcieńczeniu w herbacie albo ciepłej wodzie.

Bobolen syrop na suchy kaszel można podawać przy suchym kaszlu wywołanym nieżytem dróg oddechowych lub podrażnieniem śluzówki jamy ustnej i gardła.  W skład syropu wchodzi glicerol oraz ekstrakt z prawoślazu. Zawarte w ekstrakcie substancje śluzowe powlekają śluzówkę jamy ustnej i gardła, łagodzą i chronią przed czynnikami drażniącymi. Opakowanie zawiera pipetę ułatwiającą odmierzanie porcji.

Oprócz udania się do apteki możemy też wdrożyć domowe sposoby, takie jak nawilżanie powietrza czy inhalacje wodą z solą fizjologiczną. Maluch powinien również dostawać bardzo dużo płynów. Warto też po prostu być z dzieckiem, odwracając jego uwagę od męczącego odkasływania poprzez wspólne zabawy i czytanie książeczek.

Bobolen Porost Islandzki syrop na kaszel – wyrób medyczny do stosowania przy suchym, drażniącym kaszlu. Zawarte w ekstrakcie z porostu islandzkiego substancje śluzowe powlekają błonę śluzową jamy ustnej i gardła, łagodząc podrażnienia wywołane suchym powietrzem, suchym drażniącym kaszlem, bólem gardła oraz chrypką spowodowaną m.in. nadmiernym obciążeniem strun głosowych. Ponadto Bobolen Porost Islandzki zawiera cytrynian cynku – sól organiczną cynku, która jest bardzo dobrze przyswajalna przez organizm i łagodna dla żołądka. Produkt przeznaczony dla dzieci od 1 roku życia.

Bobolen syrop na suchy kaszel – wyrób medyczny do stosowania przy suchym kaszlu wywołanym nieżytem dróg oddechowych lub podrażnieniem śluzówki jamy ustnej i gardła. Zawarte w ekstrakcie substancje śluzowe z prawoślazu powlekają śluzówkę jamy ustnej i gardła, łagodząc podrażnienia i chroniąc ją przed czynnikami drażniącymi. Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 1 roku życia. Dzieciom od 6 miesiąca do 1 roku życia syrop można podawać tylko po konsultacji z lekarzem.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Wczesna postać tej choroby kończy się zgonem jeszcze przed 6. miesiącem życia Biuro prasowe
2024-04-18 | 09:00

Wczesna postać tej choroby kończy się zgonem jeszcze przed 6. miesiącem życia

Niedobór kwaśnej lipazy lizosomalnej (LAL) to choroba rzadka o postępującym charakterze, która może prowadzić do istotnych problemów zdrowotnych, a nawet śmierci. W
Zdrowie Udar mózgu – czym jest i jak się przed nim chronić?
2024-04-17 | 13:00

Udar mózgu – czym jest i jak się przed nim chronić?

Najczęstszą przyczyną udaru mózgu jest migotanie przedsionków. To powszechne zaburzenie rytmu pracy serca, popularnie nazywane arytmią, obecnie dotyka prawie 4,5 miliona
Zdrowie Bruksizm i nadwrażliwość zębów – jak poradzić sobie z tymi chorobami?
2024-04-17 | 01:00

Bruksizm i nadwrażliwość zębów – jak poradzić sobie z tymi chorobami?

Bruksizm, czyli niekontrolowane zgrzytanie zębami dotyka już ponad 30% ludzi. Czy jest spowodowany głównie przez stres? Jakie są skutki bruksizmu? Dlaczego choroba jest groźna i jak

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Artur Barciś: Często sąsiedzi nic o sobie nie wiedzą. Mój spektakl „Barabuum!” prowokuje do tego, żeby się poznać i podzielić swoimi skrytymi pragnieniami

– „Barabuum!” to dramat psychologiczny, farsa i komedia romantyczna w jednym – tak o swoim najnowszym spektaklu mówi reżyser. Artur Barciś zabiera widzów w emocjonalną i zwariowaną podróż przez małżeńskie życie dwóch par. Ich z pozoru normalne relacje zostają zaburzone podczas pewnego wieczoru w nowoczesnym mieszkaniu. Nieoczekiwane odkrycie zmienia sąsiedzkie i małżeńskie stosunki w arenę emocji, konfrontacji i głęboko skrywanych uczuć. Twórcy mają nadzieję, że ta sztuka pozwoli widzom spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy nie tylko na życie bohaterów, ale i na swoje własne.

Muzyka

Luna: Trochę podupadłam na zdrowiu i mój głos nie działa tak, jak bym chciała. Czuję się bezradna i bezsilna

Przed wyjazdem na Konkurs Eurowizji reprezentantka Polski nie ukrywa, że boryka się z problemami zdrowotnymi, a bezradność i zwątpienie mieszają się z nadzieją i chęcią pokonania swoich słabości. By jak najlepiej zadbać o swoje struny głosowe, na jakiś czas zrezygnowała z koncertów. Teraz robi wszystko, by jej głos wrócił do formy i by mogła godnie się zaprezentować na scenie w Malmö.

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.