Komunikaty PR

Bakalie – dietetyczny przewodnik

2020-03-27  |  19:31
Biuro prasowe

Badania przeprowadzone przez American Academy of Neurology wskazują, że stres ma ogromny wpływ na zdolności poznawcze. Naukowcy udowodnili również, że przewlekle podwyższony poziom kortyzolu (tzw. hormon stresu) powoduje minimalne zmniejszanie się mózgu. Czas więc zadbać o swój organizm. Tym samym warto postawić między innymi na zdrową dietę. Jednym z jej elementów powinny być bakalie. To one wpływają na lepszy nastrój, choć nie tylko.

Bakalie są bogatym źródłem witamin i minerałów. Dodawane do codziennej diety, pomogą więc w uzupełnieniu niezbędnych składników odżywczych. Ich ogromną wartością jest również fakt, że świetnie spisują się jako samodzielna przekąska. Sprawdź, które z nich powinny pojawić się w Twoim menu.

Orzech do przegryzienia

Orzechy włoskie są doskonałą i lekką przekąską w ciągu dnia. Wytrawne potrawy, dzięki nim zyskują natomiast charakterystyczny smak, a desery pyszną nutę. Jak ich spożywanie wpływa na nasz organizm? Zawarty w nich magnez i potas wspomagają pracę mózgu. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe oraz sterole roślinne obniżają poziom złego cholesterolu oraz zmniejszają ryzyko powstania zakrzepów. Orzechy włoskie zawierają też dużo białka, co sprawia, że są znakomite dla wegan. Powinny znaleźć się również w diecie sportowców ponieważ dodają mnóstwo energii po treningu. Są także bogate w miedź, która natomiast ma zbawienny wpływ na kondycję włosów, skóry i paznokci.

Morelowe love

Suszone morele to świetna alternatywa dla niezdrowych przekąsek. Są słodkie dzięki naturalnym cukrom oraz kryją w sobie mnóstwo cennych składników. Ich pyszny smak sprawia, że chętnie sięgają po nie dzieci, jak
i dorośli. Zawierają w sobie witaminę A, która działa odmładzająco na skórę. Morele powinny znaleźć się również w diecie osób borykających się z bólami kości (np. przez długotrwałe bycie w jednej pozycji) oraz chorych na osteoporozę.

Dobroczynne migdały

Nasiona migdałowca, a nie orzechy jak potocznie błędnie się je nazywa, pasują świetnie do deserów, śniadań, ale także do dań wytrawnych, np. ryb. Migdały są bogate w witaminę B12 oraz w witaminę E i błonnik. Dzięki zawartości magnezu i potasu łagodzą stres oraz koją nerwy. Są polecane kobietom w ciąży ponieważ pomagają w opanowaniu nudności oraz zgagi ciążowej. Regularne spożywanie migdałów obniży ciśnienie tętnicze oraz zmniejszy ryzyko wystąpienia chorób serca.

Figa tym razem nie z makiem

Owoce figowca należy włączyć do diety ponieważ jako jedne z nielicznych bakali mają w sobie mnóstwo (10 g na 100 g produktu) błonnika. Dzięki nim, nie tylko można poprawić perystaltykę jelit, ale też uchronić układ trawienny przed innymi schorzeniami. Suszone figi są także bogate w potas, który pomaga w wypłukaniu nadmiaru sodu z organizmu, co za tym idzie skutecznie obniżają ciśnienie krwi. Dzięki zawartości magnezu zmniejszą stres i napięcie, a także pomogą w zasypianiu.

Bakalie powinny być nieodłącznym elementem diety zarówno dzieci i dorosłych. Odpowiednie kompozycje suszonych owoców oraz orzechów wpływają na lepszy stan zdrowia i samopoczucia. Zadbaj, aby mieć je w swoim domu.

Bakalie dostępne są w sklepie online marki Bakal: bakalsklep.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Życie w biegu a zdrowe odżywianie Biuro prasowe
2024-04-16 | 17:00

Życie w biegu a zdrowe odżywianie

Sprawdzone “lifehacki”, które pomogą utrzymać równowagę między zdrowiem, a pędem codzienności Jednym z nich jest planowanie posiłków z wyprzedzeniem.
Żywienie Jak przyrządzać szparagi? Poznaj sprawdzone sposoby!
2024-04-16 | 01:00

Jak przyrządzać szparagi? Poznaj sprawdzone sposoby!

Kwiecień to czas szparagowej rozpusty. Smukłe, eleganckie i zgrabne pędy już z daleka przyciągają uwagę klientów osiedlowych targowisk i warzywniaków. Możemy je gotować,
Żywienie Wiosna – idealny czas, by schudnąć zdrowo i bez wysiłku
2024-04-16 | 01:00

Wiosna – idealny czas, by schudnąć zdrowo i bez wysiłku

Wiosną stragany wypełniają się młodymi, chrupiącymi warzywami oraz aromatycznymi, soczyście zielonymi ziołami. Zmęczeni zimową aurą i już nieco znudzeni monotonią zimowej kuchni, mamy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Artur Barciś: Często sąsiedzi nic o sobie nie wiedzą. Mój spektakl „Barabuum!” prowokuje do tego, żeby się poznać i podzielić swoimi skrytymi pragnieniami

– „Barabuum!” to dramat psychologiczny, farsa i komedia romantyczna w jednym – tak o swoim najnowszym spektaklu mówi reżyser. Artur Barciś zabiera widzów w emocjonalną i zwariowaną podróż przez małżeńskie życie dwóch par. Ich z pozoru normalne relacje zostają zaburzone podczas pewnego wieczoru w nowoczesnym mieszkaniu. Nieoczekiwane odkrycie zmienia sąsiedzkie i małżeńskie stosunki w arenę emocji, konfrontacji i głęboko skrywanych uczuć. Twórcy mają nadzieję, że ta sztuka pozwoli widzom spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy nie tylko na życie bohaterów, ale i na swoje własne.

Muzyka

Luna: Trochę podupadłam na zdrowiu i mój głos nie działa tak, jak bym chciała. Czuję się bezradna i bezsilna

Przed wyjazdem na Konkurs Eurowizji reprezentantka Polski nie ukrywa, że boryka się z problemami zdrowotnymi, a bezradność i zwątpienie mieszają się z nadzieją i chęcią pokonania swoich słabości. By jak najlepiej zadbać o swoje struny głosowe, na jakiś czas zrezygnowała z koncertów. Teraz robi wszystko, by jej głos wrócił do formy i by mogła godnie się zaprezentować na scenie w Malmö.

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.