Focus na Relax!
Dokonując wyboru produktów, coraz częściej zwracamy uwagę na to, czy ich składniki mogą pozytywnie wpływać na naszą kondycję i wspomagać funkcje organizmu. Szczególną popularność zyskują te, które są idealnie dobrane do naszych indywidualnych potrzeb. A dziś szczególnie potrzebujemy wsparcia w tych obszarach, które są związane ze współczesnym trybem życia: szybkim, pełnym wyzwań i zadań „na już”. Chodzi tu oczywiście o odpoczynek, redukcję stresu i poprawę zdolności koncentracji.
Z pomocą przychodzą nowe herbaty funkcjonalne Big-Active: Relax i Focus, zawierające konopie siewne Cannabis sativa. Każda z nich stanowi kompozycję odpowiednio dobranych składników aktywnych. Big-Active Relax to herbata zielona z dodatkiem wspomnianego ekstraktu z nasion konopi siewnych, jak również melisy, która przyczynia się do łagodzenia uczucia zdenerwowania, ułatwia odprężenie i wpływa korzystnie na spokojny sen. Herbata polecana jest przede wszystkim w stanach zwiększonego niepokoju, rozdrażnienia, napięcia nerwowego i sytuacjach stresowych. Ma przyjemny, mandarynkowy smak.
Natomiast w składzie herbaty Big-Active Focus, obok herbaty zielonej i konopi, znajdziemy liść miłorzębu japońskiego, który wspomaga pamięć i koncentrację, przyczyniając się tym samym do zachowania sprawności umysłowej. Kolejnym składnikiem aktywnym są tu orzeszki kola, które wspierają pobudzenie organizmu, wzmacniają siły witalne i przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia psychicznego. Herbata Big-Active Focus doskonale sprawdzi się zatem w okresie wzmożonej aktywności umysłowej i przy obniżonej zdolności koncentracji. Jej dodatkowym walorem jest smak marakui.
Herbaty funkcjonalne Big-Active zostały zapakowane w pojedyncze kopertki, które sprzyjają zachowaniu ich wyjątkowych walorów. Warto po nie sięgać systematycznie i wykorzystać jako element prawidłowo zbilansowanej diety oraz „towarzysza” zdrowego stylu życia – zgodnie z naszymi indywidualnymi potrzebami.

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.