Newsy

Rafał Masny: W Azji czasami byłem trochę niezorganizowany i nie mogłem się odnaleźć. Trudno jest przewodzić takiej grupie, miałem takie odwrotne przedszkole

2018-08-21  |  06:31

Znany youtuber przyznaje, że podczas wyprawy do Azji wiele rzeczy przerosło jego wyobrażenia. Choć od początku nastawiony był na ekstremalne przeżycia, to czasem trudno mu było się odnaleźć w nadmiarze zaskakujących sytuacji i nietypowych zadań. Jak podkreśla, dużym wyzwaniem było również zapanowanie nad uczestnikami programu – czterema dojrzałymi, pełnymi humoru i wigoru oraz ciekawymi świata mężczyznami, którzy razem tworzą niepowtarzalny kwartet, wprost stworzony do wspólnej wyprawy w nieznane.

Formuła programu „Lepiej późno niż wcale” to zupełna nowość. Uczestnicy będą mieli do wykonania wiele zadań, jednak żaden z nich nie odpadnie. Podróżnicze reality show nastawione jest bowiem na pokazanie męskiej solidarności.

– Nie chcę psuć niespodzianki, którą na pewno ten program będzie dawał, ale spaliśmy w bardzo dziwnych miejscach, bardzo kontrastowych miejscach, jedliśmy bardzo dziwne rzeczy. Muszę powiedzieć, że dla nas każdy dzień był na zasadzie: miejmy nadzieję, że będzie fajnie, bo nie mieliśmy pojęcia, co nas będzie czekać. Wiele rzeczy na tej wycieczce, mimo że nawet czasami wiedziałem, co może się wydarzyć, bardzo mnie zaskoczyło. Zaplanować jedną rzecz, a potem ją przeżyć, to zupełnie co innego – mówi agencji Newseria Rafał Masny, youtuber, Abstrachuje.

Masny przyznaje, że podczas nagrywania programu czekało na nich dużo wyzwań i ekstremalnych przygód, a egzotyczna wyprawa co rusz zaskakiwała.

– Faktycznie może czasami byłem trochę niezorganizowany, może czasami nie mogłem się odnaleźć, ale myślę, że to jest też piękno tego programu, że większość rzeczy nie jest zaplanowana, my byliśmy w dużym szoku, jak wiele rzeczy się działo – mówi Rafał Masny.

Nowy program Polsatu pokaże, na ile przedstawiciel millenialsów i znawca nowoczesnych technologii znalazł wspólny język z aktorami Piotrem Polkiem i Karolem Strasburgerem, kabareciarzem Krzysztofem Hanke i sportowcem Władysławem Kozakiewiczem.

 Faktycznie byłem trochę przewodnikiem, ale trudno jest przewodzić takiej grupie. Miałem takie odwrotne przedszkole, w życiu nie powiem, że panowałem nad grupą panów, bo tutaj nawet nie miałem takich aspiracji. Myślę, że od razu lepiej było stać się drużyną, niż udawać, że gdzieś tam będę władał wszystkim i mógł sterować nimi – bez szans – mówi Rafał Masny.

Choć Rafała Masnego od pozostałych uczestników „Lepiej późno niż wcale” dzieli duża różnica wieku, to youtuber przyznaje, że bez wahania zgodził się na udział w programie. Już po nagraniach może powiedzie, że jest to reality show o wyprawie życia i męskiej przyjaźni – fajna, ale momentami bardzo refleksyjna przygoda.

– Panowie może mają swoje lata, ale są o wiele młodsi duchem – mówi Rafał Masny. – To, co odczułem, jeżeli chodzi o naszą różnicę wieku, to było to, że uznając się za osobę w miarę inteligentną, może dowcipną, po dwóch dniach nie miałem o czym gadać. Skończyły mi się wszystkie żarty, anegdoty, a panowie – 50 lat doświadczenia często zawodowego to jest tyle sytuacji, tyle śmiesznych anegdot do opowiedzenia, tyle żartów, tyle historii, że stwierdziłem: dobra, wycofuje się, będę się bardzo dobrze bawił, słuchając was. To mnie trochę nauczyło pokory i było dla mnie ciekawym osobistym doświadczeniem.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Artur Barciś: Często sąsiedzi nic o sobie nie wiedzą. Mój spektakl „Barabuum!” prowokuje do tego, żeby się poznać i podzielić swoimi skrytymi pragnieniami

– „Barabuum!” to dramat psychologiczny, farsa i komedia romantyczna w jednym – tak o swoim najnowszym spektaklu mówi reżyser. Artur Barciś zabiera widzów w emocjonalną i zwariowaną podróż przez małżeńskie życie dwóch par. Ich z pozoru normalne relacje zostają zaburzone podczas pewnego wieczoru w nowoczesnym mieszkaniu. Nieoczekiwane odkrycie zmienia sąsiedzkie i małżeńskie stosunki w arenę emocji, konfrontacji i głęboko skrywanych uczuć. Twórcy mają nadzieję, że ta sztuka pozwoli widzom spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy nie tylko na życie bohaterów, ale i na swoje własne.

Muzyka

Luna: Trochę podupadłam na zdrowiu i mój głos nie działa tak, jak bym chciała. Czuję się bezradna i bezsilna

Przed wyjazdem na Konkurs Eurowizji reprezentantka Polski nie ukrywa, że boryka się z problemami zdrowotnymi, a bezradność i zwątpienie mieszają się z nadzieją i chęcią pokonania swoich słabości. By jak najlepiej zadbać o swoje struny głosowe, na jakiś czas zrezygnowała z koncertów. Teraz robi wszystko, by jej głos wrócił do formy i by mogła godnie się zaprezentować na scenie w Malmö.

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.