Newsy

Tamara Arciuch: zbyt często zapominamy, żeby odnosić się do siebie z życzliwością i uśmiechem

2018-07-09  |  06:03

Uśmiech potrafi przenieść góry mówi aktorka. Jej zdaniem tak prosta czynność jest w stanie zmienić negatywne nastawienie innych ludzi i ułatwić wzajemne relacje. W codziennym biegu często zapomina się jednak o tak fundamentalnej rzeczy jak zwykła życzliwość.

Tamara Arciuch jest zwolenniczką włoskiej koncepcji la dolce vita, którą rozumie na dwa sposoby. Przede wszystkim jest to dla niej czas całkowicie wolny od obowiązków, np. podczas wakacji, gdy zostawia się za sobą zwyczajną rzeczywistość i daje się opanować totalnej beztrosce. Gwiazda jest jednak przekonana, że ideę słodkiego życia można realizować również na co dzień.

– La dolce vita tak na co dzień kojarzy mi się z takim staraniem, żeby być dla siebie miłym i życzliwym mówi Tamara Arciuch agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktorka jest zdania, że w codziennym biegu ludzie często zapominają o czymś tak prostym jak zwykła życzliwość. Gwiazda podkreśla, że zwykły uśmiech ma niezwykłą moc i jest w stanie pomóc w relacjach międzyludzkich. Dlatego warto się traktować nawzajem z życzliwością i uśmiechem, by w choć niewielkim stopniu wpływać na otaczającą nas rzeczywistość.

– Uśmiech potrafi przenieść góry i zmienić często nastawienie zdenerwowanych ludzi do siebie, jeżeli podejdzie się do kogoś z uśmiechem, ze spokojem i gdyby wszyscy o tym pamiętali, toby naprawdę żyło nam się słodziej – mówi Tamara Arciuch.

Idea la dolce vita stanowiła hasło tegorocznej imprezy urodzinowej marki Raffaello, na której gościła aktorka z partnerem, Bartłomiejem Kasprzykowskim. Gwiazda twierdzi, że nie należy do osób łasych na słodycze i raczej bez trudu opiera się tego rodzaju dietetycznym pokusom. Jej partner czasem żartuje, że do ulubionych słodyczy Tamary Arciuch należą wyłącznie śledzie.

– Natomiast kiedy byłam w ciąży z moją córeczką, wtedy miałam taki napad na słodycze, wtedy strasznie dużo tych słodyczy rzeczywiście jadłam i chyba dlatego urodziła się taka słodka mówi aktorka.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Maria Sadowska: Często kupujemy ubrania tylko na jeden sezon, a powinniśmy recyklingować modę. Ja jestem królową second handów

Wokalistka zauważa, że co kilka miesięcy do sprzedaży trafiają nowe kolekcje ubrań, a te, które jeszcze nie są zniszczone i mogłyby się przydać innym, lądują na śmietniku. Podobnie jest z różnymi urządzeniami elektronicznymi, sprzętem RTV i AGD. Nowe modele z dnia na dzień wypierają starsze, a góra elektrośmieci stale rośnie. Maria Sadowska apeluje więc, by zadać sobie trochę trudu i niepotrzebne telefony, tablety czy komputery oddać do odpowiedniego punktu, z którego trafią do recyklingu i utylizacji. Artystka docenia też kreatywność swojego męża, który maluje obrazy na starych, skórzanych kurtkach i tworzy w ten sposób nietuzinkowe elementy garderoby.

Media

Edyta Herbuś: Program „Tańcząca ze światem” łączy ze sobą moją pasję do podróży, tańca i odkrywania świata. Podczas nagrań wskakuję z jednej półki energetycznej w drugą

W nowej odsłonie programu „Tańcząca ze światem” Edyta Herbuś zabierze widzów do Jordanii. Jak zaznacza, plan wyjazdu był bardzo intensywny. Przez dziewięć dni ekipa realizująca pracowała po 12 godz., by pokazać niezwykłe, kulturowe i historyczne bogactwo tego fascynującego kraju. Tancerka zdradza też, że te wyjątkowe miejsca pozwoliły jej odkryć w sobie uśpione pokłady wrażliwości i stały się powodem wielu wzruszeń.

Konsument

Brytyjscy naukowcy dowiedli, że odczuwania szczęścia można się nauczyć. Trzeba jednak stale to ćwiczyć

Sześcioletnie badania, połączone z prowadzeniem kursów uczących tego, jak poprawić samopoczucie i stać się człowiekiem szczęśliwym, wykazały, że stosując odpowiednie strategie, można uzyskać zadowalające rezultaty. Przejście kursu prowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Bristolskiego umożliwia poprawę parametrów świadczących o samopoczuciu nawet o 15 proc. Okazuje się jednak, że zalecane ćwiczenia należy wykonywać trwale – w przeciwnym razie następuje regres do poziomu sprzed ich wdrożenia. Dobre wyniki badań skłoniły ich autora do wydania poradnika. Jego polskojęzyczna wersja ukaże się w maju.