Newsy

Conrado Moreno: potrzebę dbania o siebie i sportu zaszczepiła we mnie babcia

2016-02-09  |  07:05

Prezenter jest miłośnikiem aktywnego stylu życia. Lubi zwłaszcza treningi na siłowni i bieganie, które traktuje jako sposób na oczyszczenie organizmu i rozładowanie napięcia. Conrado Moreno twierdzi, że zamiłowanie do aktywności fizycznej zaszczepiła w nim babcia.

Conrado Moreno podkreśla, że sport zawsze był ważnym elementem jego życia. Od piętnastu lat intensywnie ćwiczy, głównie na siłowni. W Hiszpanii w szkole podstawowej próbował m.in. baletu i szermierki. 

Dbanie o siebie jest elementem, który zaszczepiła we mnie babcia. Ona zawsze powtarzała znane powiedzenie „w zdrowym ciele zdrowy duch” – mówi Conrado Moreno agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Prezenter nigdy nie przepadał za sportami drużynowymi, zdecydowanie preferuje bieganie i ćwiczenia siłowe. Treningi na siłowni stara się wykonywać trzy lub cztery razy w tygodniu, choć nie zawsze jest w stanie zrealizować ten plan. Uważa, że regularne uprawianie sportu pozwala pozbyć się napięcia nerwowego i oczyścić umysł.

Ważna jest harmonia życia i balans, który trzeba zachowywać. Wysiłek fizyczny i regularny trening jest niezwykle ważny. Zwłaszcza, by na swój sposób oczyszczać umysł, wyciszać się, zapominać o pewnych stresach. To jest to ujście napięcia – mówi Conrado Moreno.

Prezenter stara się także zdrowo odżywiać zwraca uwagę na to, by jego posiłki były odpowiednio zbilansowane i urozmaicone, nie pije też alkoholu.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Zdrowie

Julia Kamińska: Nie zawsze badałam się regularnie. Ale kiedy zaczęłam mieć problemy zdrowotne, to się przestraszyłam

Aktorka przyznaje, że był w jej życiu taki moment, kiedy mocno zaniepokoił ją stan jej zdrowia. Najadła się wtedy sporo strachu, ale z tego przykrego doświadczenia wyciągnęła też ważne wnioski na przyszłość. Od tamtego czasu nie zaniedbuje więc regularnych badań kontrolnych.

Sport

Trening siłowy może mieć umiarkowane działanie przeciwdepresyjne. Naukowcy rekomendują jego włączenie do procesu leczenia

Aktywność fizyczna może zwiększać skuteczność leczenia przeciwdepresyjnego. Naukowcy z Uniwersytetu w Santo Amaro wykazali jednak, że szczególnie dobre efekty udaje się osiągnąć, stosując trening siłowy. Jak podkreślają, nie oznacza to, że ćwiczenia powinny zastępować konwencjonalną terapię przeciwdepresyjną. Mogą natomiast ją wspomóc i być wsparciem dla chorych na postać lekooporną choroby, która jest główną przyczyną samobójstw na świecie. Według WHO z depresją zmaga się 350 mln ludzi i 4 mln Polaków. To ponad 10 proc. populacji naszego kraju.