Newsy

Joanna Jabłczyńska trenuje przed ekstremalnym triathlonem Diablak 2016

2016-04-12  |  06:50

Aktorka podejmie się największego wyzwania w swoim sportowym życiu. Weźmie udział w ekstremalnie ciężkim triathlonie Diablak 2016. Teraz trenuje pięć razy w tygodniu po kilka godzin dziennie. Chce jedynie ukończyć wyścig, nie myśli o miejscu na podium.

Beskidy Extreme Triathlon Diablak 2016 to triathlon górski w Beskidzie Śląskim i Żywieckim, którego dystans zbliżony jest do pełnego dystansu Ironmana. Zawody rozpoczynają się od 4 km pływania w Jeziorze Żywieckim. Po nich następuje etap rowerowy obejmujący dwie pętle po 90 km każda ze wspinaczką na dwie górskie przełęcze. Ostatni etap to trasa biegowa na dystansie 42 km, która wyrusza z rynku w Żywcu, a kończy się na Babiej Górze.

W swojej karierze sportowej miała już dużo wyzwań, ale czegoś takiego jeszcze się nie podjęłam. To jest prawdziwie diabelskie wyzwanie – mówi Joanna Jabłczyńska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktorka rozpoczęła intensywne przygotowania na początku marca. Treningi zostały rozpisane przez organizatorów Diablaka 2016. Według nich gwiazda „Na Wspólnej” powinna ćwiczyć siedem dni w tygodniu po kilka godzin dziennie. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Aktorka zapewnia, że nie ma problemów z motywacją, lecz z czasem. Zdarza się więc, że z powodu obowiązków zawodowych musi zrezygnować z jednego treningu w tygodniu.

 Mój organizm powoli się zaczyna przyzwyczajać do tego obciążenia, więc mam nadzieję, że będzie coraz lepiej – mówi Joanna Jabłczyńska.

Zazwyczaj jeden trening obejmuje rozgrzewkę na bieżni, trening siłowy oraz stabilizacyjny, jazdę na rowerze przez pół godziny oraz pływanie przez półtorej godziny. Jabłczyńska jest przygotowana na ekstremalny wysiłek, choć przyznaje, że dopiero, gdy rozpoczęła treningi, zdała sobie sprawę, czego się podjęła.

– Mam nadzieję, że organizm da radę i uda się to ukończyć, bo ja na żaden inny wynik nie liczę. Chcę tylko po prostu dotrzeć w całości do mety – mówi Joanna Jabłczyńska.

Beskidy Extreme Triathlon Diablak 2016 odbędzie się 19 czerwca.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.