Newsy

Michał Witkowski: Robert Leszczyński nie był typem intelektualisty. Był szczęśliwy, gdy mógł pokazywać się na scenie lub w telewizji

2015-04-10  |  03:30

Michał Witkowski wspomina Roberta Leszczyńskiego jako człowieka wesołego i energicznego, ale niezbyt głębokiego pod względem intelektualnym. Twierdzi, że dziennikarz był uzależniony nie tylko od używek, ale także obecności w mediach. Pogrzeb Roberta Leszczyńskiego odbędzie się dziś o godz. 14 na warszawskich Powązkach.

Robert Leszczyński zmarł nagle 1 kwietnia 2015 roku. Jeszcze tego samego dnia media podały, że przyczyną śmierci dziennikarza mogła być niezdiagnozowana cukrzyca. W pożegnalnym wpisie na blogu Michał Witkowski twierdził jednak, że Leszczyńskiego zabił raczej imprezowy tryb życia. Jego zdaniem były juror "Idola" bardzo lubił bawić się w klubach, gdzie nie stronił od alkoholu. Miewał także skłonność do depresji, zamykał się wówczas w domu na kilka tygodni z zapasem alkoholu, co potwierdził w swoim wpisie na blogu pisarz Michał Witkowski.

– Dzwonią do mnie tabloidy i mówią: słuchaj, mógłbyś dopowiedzieć jeszcze coś na temat jak go wynosiłeś takiego zarzyganego. Po pierwsze w całej postaci Roberta taki tryb życia był wiodący. Nie wyobrażałem sobie wspominania go bez tego. Po drugie ja sobie właśnie tak pomyślałem kilka dni przed jego śmiercią, że nic u niego nie słychać i że pewnie się gdzieś tam stacza. Możliwe, że absolutnie nie miałem racji, możliwe że on w pełni trzeźwy i w pełni szczęśliwy umarł na najnormalniejszą cukrzycę, chociaż wątpię – mówi Michał Witkowski w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Michał Witkowski twierdzi, że Robert Leszczyński był człowiekiem bardzo wrażliwym, wesołym i energicznym. Nie miał jednak wystarczająco siły, aby przebić się w show biznesie, który uwielbiał. Praca w show biznesie była najczęstszym tematem rozmów Leszczyńskiego i Witkowskiego. Zdaniem pisarza Leszczyński po "Idolu" źle pokierował swoją karierą, miał kompleks czy jest gwiazdą, czy nie.

Zdaniem pisarza Leszczyński lubił, gdy się o nim mówiło w mediach, byłby także zadowolony z medialnego szumu po swojej śmierci.

–  Może nie był takim chamem, żeby udało mu się zostać w telewizji i walić wszystkich dalej deską na lewo i prawo, jak silniejsi od niego. Robert nie był postacią jakąś strasznie głęboką, nie był intelektualistą. To był człowiek dość powierzchowny. Zawsze jak był w telewizji, nawet w "śniadaniówie", od razu był cały szczęśliwy.  Każdy job, czyli prowadzenie konferansjerki na Mazurach w lecie, to dla niego było wow, znowu jestem na scenie, znowu prowadzę, znowu laski się we mnie kochają. Dlatego ja udzielam tych wypowiedzi o nim, bo wiem, że on by się bardzo cieszył, że będzie dużo wypowiedzi – mówi Michał Witkowski.

Robert Leszczyński i Michał Witkowski przyjaźnili się przez kilka lat. Przez dwa lata byli także sąsiadami. Pisarz twierdzi, że na Leszczyńskiego zawsze można było liczyć. Nawet o 5 rano mógł przyjść, aby pożyczyć laptop, gdy musiał wysłać pilny tekst do redakcji. Po przeprowadzce Witkowskiego do Wrocławia przyjaźń z Leszczyńskim nieco osłabła, obaj jednak zaczęli ją odbudowywać po powrocie pisarza do Warszawy. Robert Leszczyński był pierwowzorem jednej z postaci z powieści Michała Witkowskiego "Margot". Witkowski twierdzi, że to właśnie Leszczyński pomagał mu stawiać pierwsze kroki w show biznesie.

– Uczył mnie stawać na ściankach, mówił, że od lewej do prawej powoli, nawet jak krzyczą, żeby w prawo, to ty nie, nic ich nie słuchaj, po prostu powoli. Uczył mnie włosy tlenić. Ja mu mówiłem, że musi używać odżywek, ale ucz heteryka kosmetyków używać, on miał jeden krem przeterminowany, który dostał w prezencie. Więc ja go prosiłem, dawałem mu jakieś odżywki, on tego w ogóle nie używał. Mnie uczył jak to się robi, łeb w perhydrol, jak to mówił mówi Michał Witkowski.

Dwa dni temu warszawska prokuratura podała, że wstępną przyczyną śmierci Roberta Leszczyńska była niewydolność wielonarządowa. Śledczy czekają teraz na przeprowadzenie badań toksykologicznych. Dziś o godz. 14. na warszawskich Powązkach Wojskowych odbędzie się pogrzeb Roberta Leszczyńskiego.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.

Konsument

Zmiany klimatu uderzają w portfele konsumentów. Podniosą ceny żywności nawet o 3 pkt proc. rocznie

Coraz wyższe średnie temperatury obserwowane na świecie przekładają się na wzrost cen żywności. Problem dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu obliczyli, że do 2035 roku zdarzenia klimatyczne podniosą ceny żywności o 0,9–3,2 pkt proc. rocznie, a ogólny poziom inflacji o 0,3–1,1 pkt proc. Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące zmian cen artykułów żywnościowych ze 120 krajów świata w ciągu ostatnich 30 lat.