Newsy

Mniejsze torebki oraz plecaki wśród najmodniejszych dodatków na nadchodzący sezon

2018-03-23  |  06:00

W tym sezonie na topie będą mniejsze torebki, w tym te o geometrycznych kształtach, m.in. modele w kształcie koła. Wbrew pozorom są one całkiem pojemne, a dzięki opływowym kształtom wyglądają lekko, kobieco i pasują do wielu różnych stylizacji. Projektanci po raz kolejny odświeżają i unowocześniają propozycje, które znamy od lat, wśród nich chociażby plecaki.

W nadchodzącym sezonie najmodniejsze będą mniejsze torebki, które przez wiele lat były niedostrzegane przez projektantów. Teraz jednak ten trend się odwrócił i dzięki innowacyjnym pomysłom tradycyjne kiedyś torby zyskują nowe życie. Przede wszystkim świeże spojrzenie na klasyczną modę pozwala na osiąganie funkcjonalności najważniejszych dla współczesnych kobiet.

– W 2018 roku będziemy nosić głównie torebki małe, ale pojemne, takie, które mają bardzo dużo zmyślnie zaprojektowanych kieszonek, co ma za zadanie ułatwić nam codzienne funkcjonowanie, ale w taki sposób, żeby nie odbywało się to kosztem designu tej torebki, czyli wkładamy np. kartę miejską do jakiejś ukrytej kieszonki której nie widać, ale my wiemy, że ona tam jest, czyli po pierwsze: mniejsze torebki, ale bardzo funkcjonalne, stawiamy głównie na funkcjonalność – mówi agencji Newseria Zuzanna Lenart, Cotchi Warsaw.

Sporą popularnością będą też cieszyć się plecaki, które nie budzą już tylko skojarzenia z podstawówką i szkolną ławą, ale są doskonałą alternatywą dla torebek, w tym także dla kopertówek.

– Jest ich już coraz więcej na ulicach, jeszcze rok temu wdzierało się to nieśmiało, ale w tym będzie to już super widoczne. To fajna moda, ponieważ jest to połączenie mody bardzo miejskiej, ale z mrugnięciem oka do mody weekendowej – mówi Zuzanna Lenart.

Do lamusa przechodzą już wielkie shoppery, które czasami wyglądały jak nieestetyczny, wypełniony po brzegi worek, często niefunkcjonalny, bo trudno było w nim cokolwiek znaleźć.

W najbliższych miesiącach świetnie będzie się mieć naturalna, brązowa jasna i ciemna skóra –  torebki na długim pasku, skórzane modele imitujące wełniany splot i pastele.

– Na topie na pewno jest skóra naturalna, ekologiczny zamsz nie jest już modny głównie dlatego, że były to torebki na jeden sezon, to zakup kompletnie nieopłacalny. Dlatego coraz więcej kobiet stawia na świadomy wybór i na torebki, które są uszyte z prawdziwej skóry, która posłuży nam wiele lat, jeżeli będziemy o nią odpowiednio dbać to nawet 10 lat może posłużyć nam taka torebka, tym bardziej jeżeli jest to klasyczny fason – nie ważne, co jest modne, bo taka torebka będzie modna zawsze – mówi Zuzanna Lenart.

Wiosną i latem 2018 w modzie znów będą frędzle – tym razem jednak mają przypominać barwne peruki, czyli mniej stylu boho, a bardziej klimat disco i kolorowych lat 80. Modne będą także misterne florystyczne hafty, torebki z rączką w kształcie biżuteryjnego okręgu i listonoszki wykonane z transparentnej folii.  

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Maria Sadowska: Często kupujemy ubrania tylko na jeden sezon, a powinniśmy recyklingować modę. Ja jestem królową second handów

Wokalistka zauważa, że co kilka miesięcy do sprzedaży trafiają nowe kolekcje ubrań, a te, które jeszcze nie są zniszczone i mogłyby się przydać innym, lądują na śmietniku. Podobnie jest z różnymi urządzeniami elektronicznymi, sprzętem RTV i AGD. Nowe modele z dnia na dzień wypierają starsze, a góra elektrośmieci stale rośnie. Maria Sadowska apeluje więc, by zadać sobie trochę trudu i niepotrzebne telefony, tablety czy komputery oddać do odpowiedniego punktu, z którego trafią do recyklingu i utylizacji. Artystka docenia też kreatywność swojego męża, który maluje obrazy na starych, skórzanych kurtkach i tworzy w ten sposób nietuzinkowe elementy garderoby.

Media

Edyta Herbuś: Program „Tańcząca ze światem” łączy ze sobą moją pasję do podróży, tańca i odkrywania świata. Podczas nagrań wskakuję z jednej półki energetycznej w drugą

W nowej odsłonie programu „Tańcząca ze światem” Edyta Herbuś zabierze widzów do Jordanii. Jak zaznacza, plan wyjazdu był bardzo intensywny. Przez dziewięć dni ekipa realizująca pracowała po 12 godz., by pokazać niezwykłe, kulturowe i historyczne bogactwo tego fascynującego kraju. Tancerka zdradza też, że te wyjątkowe miejsca pozwoliły jej odkryć w sobie uśpione pokłady wrażliwości i stały się powodem wielu wzruszeń.

Konsument

Brytyjscy naukowcy dowiedli, że odczuwania szczęścia można się nauczyć. Trzeba jednak stale to ćwiczyć

Sześcioletnie badania, połączone z prowadzeniem kursów uczących tego, jak poprawić samopoczucie i stać się człowiekiem szczęśliwym, wykazały, że stosując odpowiednie strategie, można uzyskać zadowalające rezultaty. Przejście kursu prowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Bristolskiego umożliwia poprawę parametrów świadczących o samopoczuciu nawet o 15 proc. Okazuje się jednak, że zalecane ćwiczenia należy wykonywać trwale – w przeciwnym razie następuje regres do poziomu sprzed ich wdrożenia. Dobre wyniki badań skłoniły ich autora do wydania poradnika. Jego polskojęzyczna wersja ukaże się w maju.