Newsy

Tamara Gonzalez Perea: Nie rozpatruję swoich stylizacji w kategorii wpadek modowych. W modzie nie ma „dlaczego?”, tylko jest „dlaczego nie?”

2018-05-09  |  06:50

Blogerka podkreśla, że kolor jest dobry na każdą okazję, pogodę i nastrój, tak samo jak estetyczny wzór i deseń. Macademian Girl przyzwyczaiła się już do tego, że wzbudza zainteresowanie swoim strojem. Nie przejmuje się jednak krzywymi spojrzeniami czy dziwnymi reakcjami. Dla niej najważniejsze jest to, że sama czuje się dobrze w tym, co ma na sobie. Dlatego nigdy nie rozpatruje swoich stylizacji w kategorii wpadek.

Tamara Gonzalez Perea ma świetne wyczucie stylu, nie boi się odważnych kolorów i niebanalnych stylizacji. Jej szafa pęka w szwach od niezliczonej ilości fantazyjnych i barwnych ubrań, butów oraz dodatków, m.in. oryginalnych nakryć głowy. Fani podziwiają ją za dystans do świata mody, a ona sama co i rusz udowadnia, że trendami nie tylko można, lecz także trzeba się bawić.

– Nie rozpatruję wpadek. Nie traktuję też tego, jak się gwiazdy ubierają, w kategoriach wpadek. Bardzo szanuję te gwiazdy, które eksperymentują. Często oglądam sobie rubryki dobrze ubranych albo fatalnie ubranych i np. dla mnie jakaś stylizacja, która jest absolutnie strzałem w dziesiątkę, jest oceniona np. na 3 w skali od 1 do 10. W modzie nie ma „dlaczego?”, tylko jest „dlaczego nie?”, tak mówił sam Karl Lagerfeld – mówi agencji Newseria Tamara Gonzalez Perea, blogerka modowa.

Tamara Gonzalez Perea to jedna z najwyrazistszych postaci związanych z modą w sieci. Ma unikatowy styl, którego jeszcze nikomu nie udało się skopiować. Blogerka podkreśla, że kocha ekstrawagancję i daleko jej do minimalizmu. Ceni sobie wyszukane wyczucie stylu i zachęca innych do modowych eksperymentów. W poszukiwaniu oryginalnych ubrań często zagląda do pracowni młodych projektantów. Jej zdaniem ci, którzy debiutują w branży, potrzebują ogromnego wsparcia i zachęty.

– Każdy ma szansę się przebić, ale projektant to nie tylko artysta, lecz tylko oczywiście biznesmen i tak jak ważna jest wizja artystyczna, to żeby projekty były indywidualne, żeby wnosiły coś nowego, tak samo istotne jest to, czy ma on pomysł na biznes – mówi Tamara Gonzalez Perea.

Macademian Girl wspiera młodych projektantów na każdym kroku, między innymi zasiadając w jury konkursu Fashion Designer Awards 2018.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.