Komunikaty PR

5 przykazań slow fashion

2019-05-20  |  11:30
Biuro prasowe

Początki slow fashion sięgają 2007 roku, kiedy na łamach magazynu „The Ecologist” doktor Kate Flasher ogłosiła trzy główne postulaty ruchu: kupowanie produktów dobrej jakości, czystych (czyli takich, których produkcja nie wyrządza szkody środowisku i uczciwych (w kwestii stosunku jakości do ceny). Musiała minąć jednak dekada, by ta idea zakorzeniła się świadomości konsumentów. Jak wdrożyć postulaty slow fashion w codziennym życiu?

  1. Mniej znaczy więcej

Ruch slow w modzie to świadomy wybór – minimalizm zakupowy i wybieranie jedynie najpotrzebniejszych i wysokiej jakości ubrań, które posłużą na lata. Najpotrzebniejszych, nie znaczy nudnych, ale takich, z których można tworzyć unikalne stylizacje.

  1. Jakość to inwestycja

Slow fashion stoi w kontrze do ciągłej pogoni za ubraniami z najnowszych kolekcji. W myśl trendu slow, jednorazowy wydatek na jakościowe ubrania to oszczędność na przestrzeni miesięcy i lat. Warto inwestować w produkty dobrego gatunku, bo dzięki wartościowym materiałom, długo zachowują swój nieskazitelny wygląd.

  1. Kochaj, szanuj i pielęgnuj

By można było cieszyć się ubraniami jak najdłużej, wymagają one odpowiedniej pielęgnacji. Coraz popularniejsze są pralki łączące aktywną pianę z wodą i powietrzem oraz programem prania w niskich temperaturach. Dzięki tym funkcjom nie niszczą one delikatnych tkanin. Dużym zainteresowaniem cieszą się także stacje parowe, które umożliwiają bezpieczne, szybkie i łatwe prasowanie ubrań.  Warto również zaopatrzyć się w parownicę. Zaletą tych urządzeń jest usuwanie zagnieceń ze wszystkich rodzajów tkanin, również tych delikatnych oraz elementów dekoracyjnych (np. cekiny, brokaty, ćwieki). Parownica do ubrań pomoże również odświeżyć ubranie i pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, a jej niewielki rozmiar, sprawia, że możemy używać jej zarówno w domu jak i w podróży - tłumaczy Magdalena Ziętek-Sajkowska, Category Manager Działu Zarządzania Produktami AGD w Neonet.

  1. Drugie życie ubrań

Istnieje wiele możliwości, żeby podarować ubraniom drugie życie, bez szczególnego wysiłku, a z dozą ogromnej satysfakcji. Niepotrzebne już ubrania możemy „przerobić” na nowszy model, oddać komuś znajomemu, sprzedać czy przekazać potrzebującym. Coraz bardziej popularne stają się też, inspirowane kulturą zachodnią, wyprzedaże garażowe oraz wymiany odzieży. Slow Fashion to także ubrania z drugiego obiegu po renowacji czy czyszczeniu. Na naszych targach Slow Fashion wyróżniają się strefy vintage, gdzie można znaleźć unikatowe produkty, często w pojedynczych egzemplarzach, co zwiększa zainteresowanie nimi wśród kupujących. Przeprowadzane są także zbiórki ubrań, które przekazujemy do banku ubrań lub do recyklingu – wyjaśnia Piotr Kubinowski, Partner Grupy Slow.

  1. Dobre, bo polskie

Przy wyborze ubrań, warto mieć poczucie, że polski przemysł odzieżowy to tysiące miejsc pracy nie tylko w sektorze produkcji, ale także w logistyce, komunikacji czy sprzedaży. Materiały pochodzące od polskich dostawców wyróżniają się dobrą jakością. Lokalni projektanci często dbają o to, żeby ich ubrania pochodziły z recyklingu (ponownego wykorzystania surowców) oraz były produkowane według zasad Sprawiedliwego Handlu, z materiałów przyjaznych środowisku. Inwestujemy w lepsze produkty, które nie zawsze są najtańsze, ale wydając więcej pieniędzy dokładnie sprawdzamy, co jest na ich metce (materiał i miejsce produkcji) – mówi Piotr Kubinowski.

Przekaz slow fashion jest prosty – nie trzeba kupować więcej ubrań niż potrzebujemy. Przejście na modowy tryb „slow” wymaga trochę refleksji, zwiększenia świadomości swoich potrzeb i oczekiwań, jednak według ekspertów to zmiana na lepsze, która chroni środowisko, daje dużo satysfakcji oraz pozwala wiele zaoszczędzić – czasu i pieniędzy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia WESELE MARZEŃ W GÓRALSKIM STYLU Biuro prasowe
2019-10-21 | 11:00

WESELE MARZEŃ W GÓRALSKIM STYLU

Dla każdej Panny Młodej dzień ślubu jest najważniejszym dniem w życiu. W tym czasie wszystko musi być idealne – miejsce, jego wystrój, serwowane posiłki, a przede wszystkim
Styl życia W Warszawie rozwiną najdłuższą flagę i pójdą po Rekord Polski
2019-10-21 | 07:00

W Warszawie rozwiną najdłuższą flagę i pójdą po Rekord Polski

Już 11 listopada 2019 roku, w ramach obchodów Święta Niepodległości pod hasłem #REKORDNIEPODLEGŁEJ, odbędzie się oficjalna próba bicia Rekordu
Styl życia CZEGO KOBIETY SZUKAJĄ U MĘŻCZYZN? PODPOWIE CI PROFESJONALNY MATCHMAKER!
2019-10-18 | 12:00

CZEGO KOBIETY SZUKAJĄ U MĘŻCZYZN? PODPOWIE CI PROFESJONALNY MATCHMAKER!

Każda kobieta jest inna. Mają inne charaktery i potrzeby, a na dodatek zmienia się to w zależności od wieku. Jedna oczekuje, by na pierwszą randkę zaprosić ją na romantyczną

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Bezpłatne materiały wideo, audio, zdjęcia oraz artykuły

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Handel

Zakupy online robimy w pracy. Szczególnie pomiędzy 1. a 10. dniem miesiąca

Polacy coraz chętniej kupują w sklepach internetowych. Serwis Ceneo.pl przeanalizował ponad 3 mln ankiet, które Polacy wypełnili w ostatnim roku po zrealizowanych zakupach w ramach konsumenckiego Programu Zaufanych Opinii. Dane pokazują, że w internecie kupujemy najwięcej pomiędzy 1. i 10. dniem każdego miesiąca – co zbiega się z wypłatą pensji. W ostatnim roku polscy konsumenci mocno ograniczyli też zakupy online w weekendy, co może wiązać się z niedzielnym zakazem handlu. Dane Ceneo wskazują, że 95 proc. klientów jest usatysfakcjonowanych zakupami w sklepach internetowych, a przy wyborze sprzedawcy kierujemy się – obok niskiej ceny – głównie wiarygodnością.

Gwiazdy

Grażyna Torbicka: Wszystkie powieści, które dała nam Olga Tokarczuk zasługują na Literacką Nagrodę Nobla. Takiej literatury jest już coraz mniej

Dziennikarka tłumaczy, że przyznanie Oldze Tokarczuk Nagrody Nobla w dziedzinie literatury było tylko kwestią czasu. Jej twórczość bowiem znacząco wyróżnia się na tle innych doskonałą narracją i stylistyką. Dziennikarka niezwykle ceni pisarkę za oryginalne pomysły, konsekwencję i wyrażanie idei, które powinny być dla nas bardzo ważne.

 

Robotyka i SI

Opracowana przez Polaków „opaska życia” udoskonali opiekę na SOR-ach. Rozwiązanie jest już testowane w szpitalach

Szybkie wykrycie pogorszenia parametrów życiowych czy upadku u pacjentów przebywających na szpitalnych oddziałach ratunkowych będzie możliwe dzięki specjalnej opasce stworzonej przez polski start-up. Dzięki udoskonaleniu i zautomatyzowaniu systemu triage można odciążyć personel medyczny i skierować go do pacjentów wymagających pilnej opieki medycznej. Coraz więcej inteligentnych rozwiązań sprawdza się w zastosowaniu u chorych przebywających na SOR-ach.