Komunikaty PR

5 przykazań slow fashion

2019-05-20  |  11:30
Biuro prasowe

Początki slow fashion sięgają 2007 roku, kiedy na łamach magazynu „The Ecologist” doktor Kate Flasher ogłosiła trzy główne postulaty ruchu: kupowanie produktów dobrej jakości, czystych (czyli takich, których produkcja nie wyrządza szkody środowisku i uczciwych (w kwestii stosunku jakości do ceny). Musiała minąć jednak dekada, by ta idea zakorzeniła się świadomości konsumentów. Jak wdrożyć postulaty slow fashion w codziennym życiu?

  1. Mniej znaczy więcej

Ruch slow w modzie to świadomy wybór – minimalizm zakupowy i wybieranie jedynie najpotrzebniejszych i wysokiej jakości ubrań, które posłużą na lata. Najpotrzebniejszych, nie znaczy nudnych, ale takich, z których można tworzyć unikalne stylizacje.

  1. Jakość to inwestycja

Slow fashion stoi w kontrze do ciągłej pogoni za ubraniami z najnowszych kolekcji. W myśl trendu slow, jednorazowy wydatek na jakościowe ubrania to oszczędność na przestrzeni miesięcy i lat. Warto inwestować w produkty dobrego gatunku, bo dzięki wartościowym materiałom, długo zachowują swój nieskazitelny wygląd.

  1. Kochaj, szanuj i pielęgnuj

By można było cieszyć się ubraniami jak najdłużej, wymagają one odpowiedniej pielęgnacji. Coraz popularniejsze są pralki łączące aktywną pianę z wodą i powietrzem oraz programem prania w niskich temperaturach. Dzięki tym funkcjom nie niszczą one delikatnych tkanin. Dużym zainteresowaniem cieszą się także stacje parowe, które umożliwiają bezpieczne, szybkie i łatwe prasowanie ubrań.  Warto również zaopatrzyć się w parownicę. Zaletą tych urządzeń jest usuwanie zagnieceń ze wszystkich rodzajów tkanin, również tych delikatnych oraz elementów dekoracyjnych (np. cekiny, brokaty, ćwieki). Parownica do ubrań pomoże również odświeżyć ubranie i pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, a jej niewielki rozmiar, sprawia, że możemy używać jej zarówno w domu jak i w podróży - tłumaczy Magdalena Ziętek-Sajkowska, Category Manager Działu Zarządzania Produktami AGD w Neonet.

  1. Drugie życie ubrań

Istnieje wiele możliwości, żeby podarować ubraniom drugie życie, bez szczególnego wysiłku, a z dozą ogromnej satysfakcji. Niepotrzebne już ubrania możemy „przerobić” na nowszy model, oddać komuś znajomemu, sprzedać czy przekazać potrzebującym. Coraz bardziej popularne stają się też, inspirowane kulturą zachodnią, wyprzedaże garażowe oraz wymiany odzieży. Slow Fashion to także ubrania z drugiego obiegu po renowacji czy czyszczeniu. Na naszych targach Slow Fashion wyróżniają się strefy vintage, gdzie można znaleźć unikatowe produkty, często w pojedynczych egzemplarzach, co zwiększa zainteresowanie nimi wśród kupujących. Przeprowadzane są także zbiórki ubrań, które przekazujemy do banku ubrań lub do recyklingu – wyjaśnia Piotr Kubinowski, Partner Grupy Slow.

  1. Dobre, bo polskie

Przy wyborze ubrań, warto mieć poczucie, że polski przemysł odzieżowy to tysiące miejsc pracy nie tylko w sektorze produkcji, ale także w logistyce, komunikacji czy sprzedaży. Materiały pochodzące od polskich dostawców wyróżniają się dobrą jakością. Lokalni projektanci często dbają o to, żeby ich ubrania pochodziły z recyklingu (ponownego wykorzystania surowców) oraz były produkowane według zasad Sprawiedliwego Handlu, z materiałów przyjaznych środowisku. Inwestujemy w lepsze produkty, które nie zawsze są najtańsze, ale wydając więcej pieniędzy dokładnie sprawdzamy, co jest na ich metce (materiał i miejsce produkcji) – mówi Piotr Kubinowski.

Przekaz slow fashion jest prosty – nie trzeba kupować więcej ubrań niż potrzebujemy. Przejście na modowy tryb „slow” wymaga trochę refleksji, zwiększenia świadomości swoich potrzeb i oczekiwań, jednak według ekspertów to zmiana na lepsze, która chroni środowisko, daje dużo satysfakcji oraz pozwala wiele zaoszczędzić – czasu i pieniędzy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Miejski szyk latem Biuro prasowe
2019-07-15 | 17:00

Miejski szyk latem

W czasie wakacji możemy pozwolić sobie na przygotowanie nieco  odważniejszej stylizacji, w której letnia sukienka, żakiet i wygodne klapki czy sandałki będą doskonałym wyborem
Styl życia Po raz kolejny w Szczecinku podejmą próbę ustanowienia Rekordu Polski
2019-07-15 | 07:00

Po raz kolejny w Szczecinku podejmą próbę ustanowienia Rekordu Polski

Tegoroczna, piąta już edycja szczecinieckiej imprezy plenerowej Dixie Rajd Old Mobile, podczas której króluje jazz i stare samochody, zapowiada się iście
Styl życia Wina na wesele
2019-07-15 | 01:00

Wina na wesele

Whisky, wino, a nawet piwo zjednują sobie coraz więcej zwolenników na tego typu imprezach i trudno się dziwić – ile osób, tyle gustów, a wiadomo, że im bardziej

Kalendarium

Gwiazdy

Blanka Lipińska: Uwielbiam słodycze i to jest mój największy problem życiowy. Gdybym ich nie lubiła, tobym pewnie była połowę chudsza

Pisarka przyznaje, że ma wielką słabość do słodyczy. Dlatego czasami, żeby nie dokładać organizmowi zbyt wielu dodatkowych kalorii, przygotowuje ich wersje fit przy użyciu zamienników cukru. Zdradza też, że ostatnio, by pozbyć się zbędnych kilogramów, stawia na intensywne ćwiczenia w kombinezonie z elektrostymulacją.

Gwiazdy

Katarzyna Dziurska: Po zaręczynach czujemy z Emilianem, że jeszcze bardziej się kochamy. Jesteśmy non stop ze sobą i nie mamy siebie dosyć

Trenerzy Katarzyna Dziurska i Emilian Gankowski wspominają, że kiedy spotkali się za pierwszym razem, zupełnie między nimi nie zaiskrzyło. Nie przypuszczali nawet, że po kilku latach połączy ich tak gorące uczucie. Po nagraniach do programu „Dance, dance, dance” para wyjechała do Pragi i tam kulturysta oświadczył się swojej wybrance. Obydwoje podkreślają, że to magiczne wydarzenie jeszcze bardziej umocniło ich miłość. 

Farmacja

Pacjenci onkologiczni mogą być leczeni szybciej i skuteczniej. Walka z nowotworami wymaga jednak zmiany podejścia

Medycyna potrzebuje przejścia z systemu opartego na płatności za usługę na system płatności za wartość tej usługi dla pacjenta – podkreślają eksperci. Wdrożenie modelu value based healthcare umożliwi m.in. dalszy postęp w walce z nowotworami. Pacjenci nie będą musieli stać w długich kolejkach, tylko będą leczeni szybciej i skuteczniej, również dzięki terapiom personalizowanym. W tym zakresie dużą rolę do odegrania mają nowe technologie oraz współpraca szpitali, lekarzy i firm technologicznych. Przykładem takiej współpracy może być podpisanie listu intencyjnego między firmą Philips a warszawskim Centrum Onkologii Instytutem im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Handel

Polacy stawiają na gotowe dania. Sięga po nie 85 proc. konsumentów, a rynek jest wart ponad 1 mld zł

Coraz szybsze tempo życia przekłada się na szybki rozwój rynku dań gotowych. Według Kantar Millward Brown po dania instant w kubeczkach sięga niemal 85 proc. Polaków, a cały rynek jest wart ponad 1 mld zł i rośnie w tempie blisko 7-proc. rocznie. Polacy coraz chętniej włączają do menu także te smaki, które poznają w trakcie podróży, stąd rosnący udział dań orientalnych, np. kuchni azjatyckiej. Producenci dostosowują swoją ofertę także do potrzeb wegan i wegetarian.