Komunikaty PR

ABC zdrowego metabolizmu

2019-07-12  |  13:55

W dyskusjach dietetyków, trenerów personalnych i osób interesujących się sprawami zdrowotnymi coraz częściej pojawia się temat właściwej przemiany materii. To jeden  
z podstawowych procesów w organizmie i ma zasadniczy wpływ na samopoczucie fizyczne
i mentalne każdego człowieka. Rozregulowana może niekorzystnie oddziaływać na ciało i na psychikę. Czym tak właściwie jest metabolizm i co można zrobić, by prawidłowo o niego zadbać?

Czym jest metabolizm?

Metabolizm jest określeniem procesu zachodzącego  w naszym organizmie, który odnosi się do przemiany pokarmów i płynów spożywanych w ciągu dnia. Przemiana materii może być wolna, normalna lub szybka. Każdy z tych wariantów odnosi się do tego, w jakim tempie nasz organizm rozkłada, przyswaja i wydala dostarczane składniki. Szybkość ta uzależniona jest między innymi od stanu zdrowia, predyspozycji genetycznych, sposobu odżywiania, trybu życia, ilości i jakości snu czy uprawiania (lub pomijania) aktywności fizycznej. Im szybszy i sprawniejszy jest metabolizm, tym lepiej. Wynika to z faktu, że organizm szybciej przyswaja składniki i wydala toksyny oraz sprawniej wytwarza energię niezbędną do codziennego funkcjonowania.

Prawidłowe odżywianie

Metabolizm lubi regularność. Ważne jest, by dostarczać organizmowi paliwa co 4 godziny w ciągu dnia. Najlepiej w formie 5 posiłków. Najbardziej pożywne powinno być śniadanie, które stymuluje przemianę materii do prawidłowej pracy, daje energię na cały poranek i pozwala się rozbudzić. Istotne jest, by było one pełne zdrowych węglowodanów, czyli cukrów złożonych, które znajdują się głównie w

produktach pełnoziarnistych. Na śniadanie warto więc zjeść omlet, płatki owsiane czy bułki na bazie pełnoziarnistych mąk ze zdrowymi  dodatkami (np. hummusem).

Co więcej, posiłki powinny być dostosowane do indywidualnego zapotrzebowania kalorycznego oraz dobrze zbilansowane w zawartość makroskładników. Odpowiednią ilość kalorii można wyliczyć, używając kalkulatorów dostępnych w sieci (kalkulatory BMR) lub udając się do dietetyka czy trenera personalnego. Ilość makroskładników – poza poradami i instrukcjami profesjonalistów - można oszacować w oparciu o następujące, poglądowe proporcje – 20-30% białka, 50-65% węglowodanów, 15-25% tłuszczów. Taką parcelację należy przyjąć za sugestię, ponieważ każdy organizm jest nieco inny. Dlatego powinno się obserwować, czy przyjęty podział jest odpowiedni i go stosownie korygować.

Dla zachowania zdrowego metabolizmu ważne jest również spożycie odpowiedniej ilości wody, której niedobór może rozregulować cały proces. Istotne jest, by wypijać co najmniej 6 szklanek wody dziennie, która przyspiesza i stabilizuje metabolizm.

Ćwiczenia fizyczne

Organizm spala dostarczane kalorie zgodnie z zapotrzebowaniem, które wzrasta wraz z wysiłkiem fizycznym. W zależności od ilości i rodzaju ćwiczeń spalimy więcej lub mniej kalorii, zawsze przyspieszając przemianę materii. Wynika to z faktu, że organizm zmuszony do ruchu potrzebuje więcej energii), którą zdobywa z pokarmów lub przy zachowaniu deficytu kalorycznego - z zapasów (np. tłuszczu znajdującego się w organizmie). Między innymi z tego powodu, regularne ćwiczenia fizyczne są istotne dla zachowania prawidłowości w procesach przemiany materii.

Prozdrowotne suplementy

W dbałości o zdrową przemianę materii kluczowa jest również odpowiednia suplementacja. Pomoże zapewnić ją zestaw produktów od DuoLife. Każdy z nich wspiera różne procesy w organizmie, wywołując inne, pozytywne efekty.

DuoLife Regen Oil to połączenie 13 olejów roślinnych wzbogaconych o szereg witamin (K2, MK7, D3), które stanowią uzupełnienie zdrowych tłuszczów w diecie, dzięki czemu nie odczujesz ich niedoboru. W suplementowaniu organizmu w zgodzie z jego dobowym biorytmem, warto skorzystać z duetu DuoLife Dzień i Noc. Pierwszy z nich stymuluje ciało, dając energię na cały dzień. Drugi – przeznaczony na noc – dba o spokojny i regenerujący sen (ważny aspekt zdrowego metabolizmu). Benefity ze stosowania tych produktów. są wynikiem zastosowania prozdrowotnych składników odżywczych (m.in. mieszaniny soków i witamin).

DuoLife Medical Formula ProDeacid pomoże Ci przywrócić zaburzoną równowagę środowiska wewnętrznego, wspierając oczyszczanie organizmu z zalegających toksyn i metali ciężkich oraz regulując poziom pH. W przechwyceniu wolnych rodników krążących w naszym organizmie wesprze DuoLife Medical Formula ProSelect, dodatkowo pozytywnie stymulując układ nerwowy oraz odpornościowy. W rekonwalescencji organizmu pomoże DuoLife Chlorofil, ze względu na zawartość jęczmienia, chlorelli, chlorofiliny, olejku miętowego i lucerny. Ostatnim ze „złotej siódemki” jest DuoLife Proslimer. Suplement ten pomaga w walce z zalegającym tłuszczem dzięki zawartym
w składzie ekstraktom i składnikom aktywnym.

Wszystko dla zdrowia

Praca nad prawidłowym funkcjonowaniem metabolizmu jest wieloaspektowa. Trzeba zaangażować się w nią zarówno ze strony odżywiania, zmiany przyzwyczajeń, jak i aktywności fizycznej. Warto spróbować zmienić swoje przyzwyczajenia i korzystać z dostępnych rozwiązań, by finalnie móc cieszyć się szybszą przemianą materii, która pozwoli nam cieszyć się pełnią sił - w każdym aspekcie naszego życia.  

www.duolife.eu

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Bezpłatne badania kolonoskopowe – program badań profilaktycznych Biuro prasowe
2019-11-22 | 13:00

Bezpłatne badania kolonoskopowe – program badań profilaktycznych

Kolonoskopia, chociaż budzi wiele nieprzyjemnych emocji, to należy do badań, dzięki którym można najskuteczniej i najszybciej wykryć zmiany nowotworowe w jelicie grubym. Umożliwia
Zdrowie Mali pacjenci zostaną „Supersprawnymi” dzięki Fundacji Czerwone Noski
2019-11-22 | 12:20

Mali pacjenci zostaną „Supersprawnymi” dzięki Fundacji Czerwone Noski

Artyści z Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu poprowadzą w Centrum Zdrowia Dziecka warsztaty „Supersprawni”, w czasie których pacjenci szpitala poznają
Zdrowie Czerwone Noski przynoszą radość seniorom razem z Fundacją TV Puls „Pod Dębem”
2019-11-22 | 11:45

Czerwone Noski przynoszą radość seniorom razem z Fundacją TV Puls „Pod Dębem”

Dla osób starszych rodzina jest często najważniejszym źródłem kontaktów społecznych. Jednak współczesny model życia nie zawsze gwarantuje seniorom możliwość

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Partner sekcji zdrowie

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Barbara Kurdej-Szatan: W półfinale „TzG” zaczęłam mieć takie przeczucie, że odpadniemy. W myślach przygotowałam sobie nawet przemowę pożegnalną

Jeszcze przed startem programu Barbara Kurdej-Szatan typowana była na faworytkę jubileuszowej edycji „Tańca z gwiazdami”. Przewidywania widzów się sprawdziły i w najbliższym odcinku to właśnie ona powalczy o Kryształową Kulę. Sama aktorka przyznaje, że największe emocje towarzyszyły jej w ostatnim odcinku, kiedy wraz z Jackiem Jeschke starali się o awans do finału. Obydwoje zapewniają, że taneczne show Polsatu było dla nich fantastycznym doświadczeniem i choć treningi były czasochłonne i męczące, to piękne emocje, jakie towarzyszyły występom wynagrodziły wszystkie trudy.

Gala Złote Spinacze 2019

Handel

Niższe zbiory jabłek przełożyły się na wyższe ceny skupu. W przyszłym roku owoce mogą być jeszcze droższe

Zbiory jabłek są w tym roku niższe o 25 proc. od ubiegłorocznych, co przełożyło się na wyższe ceny skupu zarówno jabłek deserowych, jak i przemysłowych. Pod tym względem przyszły rok może się okazać dla sadowników jeszcze bardziej korzystny, zwłaszcza jeśli wystąpią kolejne problemy z produkcją spowodowane niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Czynnikiem, który powoduje wzrost cen jabłek, są też spadki produkcji w innych krajach.

Konsument

Reklama prasowa wciąż skuteczna. Angażuje odbiorcę bardziej niż telewizyjna i internetowa

Wydawcy i przedstawiciele domów mediowych podkreślają, że reklama prasowa ma kilka solidnych przewag nad telewizyjną czy online’ową. Oprócz prestiżu i autorytetu jest nieinwazyjna, nie przeszkadza w konsumpcji innych treści. Kolejny atut to niski koszt dotarcia do odbiorcy i wielokrotny kontakt z reklamą, bo czytelnik wraca do jednego wydania gazety czy magazynu nawet 2–5 razy. Z pomiarów Polskich Badań Czytelnictwa wynika też, że reklama w prasie jest bardziej angażująca i w większym stopniu skupia uwagę czytelnika.

 

Medycyna

Cyberataki mogą sparaliżować pracę służby zdrowia. Hakerzy zmuszają szpitale do zawieszenia pracy i płacenia okupów

Zabezpieczenia przed atakami cybernetycznymi w służbie zdrowia są niewystarczające – wskazują eksperci od cyberbezpieczeństwa. Ataki hakerów, których celem były placówki medyczne zmuszały ich zarządców do przerwania pracy. Powodowały tym samym bezpośrednie zagrożenie życia pacjentów, a na dodatek szpitale były zmuszane do wpłacania wysokich okupów. Zdaniem ekspertów cyberprzestępczość będzie najpoważniejszym zagrożeniem w najbliższych latach.