Komunikaty PR

Back to sport Trenuj na zewnątrz również jesienią z GO Sport

2019-10-22  |  10:00
Biuro prasowe

Aż 29% Polaków przyznaje, że często rezygnuje z aktywności fizycznej jesienią, a 28% trenuje w tym okresie z niechęcią[1]. Dla osób biegających, jeżdżących na rowerze, czy uprawiających nordic walking, jesienna aura jest prawdziwym sprawdzianem wytrzymałości. Jak w tym chłodnym i ponurym okresie utrzymać kondycję oraz nie dać się pokusie przeleżenia każdego wieczoru pod kocem? Sposobów jest kilka.

1. Odpowiedni ubiór

Myśl o spędzeniu 40 minut na zewnątrz, kiedy temperatura wynosi zaledwie kilka stopni to z pewnością czynnik najbardziej demotywujący chętnych na jakikolwiek ruch. Argument ten obala jednak szeroka oferta ubrań do treningów outodoorowych, dostępna m.in. w sklepach GO Sport. Bielizna termiczna, odprowadzająca pot, lecz utrzymująca  optymalną temperaturę ciała kurtka oraz czapka i rękawiczki chroniące przed zimnem, oraz wiatrem to zestaw gwarantujący komfortowe warunki do treningu outdoor’owego. Ważne są również buty, których podeszwa, tak samo, jak cholewka, nie mogą przepuszczać wody ani zimna, a także, szczególnie biegaczom, muszą zapewnić odpowiednią amortyzację.

 

2. Właściwa dieta

Spadek temperatury, wiatry i deszcze przyczyniają się do zwiększonej ilości przeziębień, a nawet zachorowań na grypę, które z pewnością nie sprzyjają motywacji do sportu, a nawet zalecane jest wtedy z wszelkiej aktywności zrezygnować. Jesień nie musi jednak oznaczać początku sezonu chorobowego, a z odpowiednią profilaktyką możliwe jest przejście przez ten okres nawet bez kataru. Za sprawą imbiru, miodu, cytrusów i czosnku wzmocnimy naszą odporność, a sezonowe warzywa, takie jak dynia, cukinia, czy buraki, dostarczą nam odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Bogactwo jesiennych plonów pozwoli pozostać zdrowym, a może nawet zwiększy siłę i możliwości kondycyjne!

 

3. Utrzymanie motywacji na wysokim poziomie

Okres od listopada do świąt Wielkanocnych to czas, w którym najłatwiej jest nam przybrać na wadze. Z jednej strony winnym temu jest nasz organizm, który zwiększając produkcję melatoniny, daje sygnał do konieczności pochłaniania większej ilości pokarmu „na zapas”,  z drugiej jednak winni jesteśmy często my sami, którzy próbując walczyć z jesienną chandrą, pocieszamy się wysokokalorycznym jedzeniem. Sięgając po dodatkową porcję ciepłego obiadu, czy myśląc o kolejnym kawałku jesiennego ciasta z powidłami, warto pamiętać o pozornie odległych wakacjach, do których formę należałoby jednak zacząć budować już teraz.

Bez wątpienia jesienią trudniej jest zmotywować się do ruchu. Ciężej jest zarówno tym zaprawionym w boju, którzy latem wstawali o 6 rano na jogging, jak i osobom, które dopiero chciałyby rozpocząć przygodę ze sportem. Nie warto jednak rezygnować na ten czas z aktywności, która mimo oczywistych zalet zdrowotnych, pomaga również psychicznie przetrwać ten ponury okres i za sprawą hormonów szczęścia, wprowadzić nieco słońca do szarej codzienności.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Przełajowe Mistrzostwa Europy: Zacięta walka Bogdana Czarnoty Biuro prasowe
2019-11-12 | 15:40

Przełajowe Mistrzostwa Europy: Zacięta walka Bogdana Czarnoty

Bardzo dobre 5. miejsce w kategorii masters (45-49) zajął Bogdan Czarnota podczas przełajowych Mistrzostw Europy we Włoszech. Warunki były tak trudne, że zawodnicy przez długie fragmenty
Sport BMC Polska rusza z projektem BMC Labs
2019-11-08 | 20:00

BMC Polska rusza z projektem BMC Labs

BMC Polska rusza z nowym projektem – BMC Labs. W ramach tej inicjatywy oferowany jest cały szereg różnych usług dostosowanych do potrzeb kolarskiej społeczności, w tym m.in.
Sport Pudzianowski vs Jun. Kto faworytem bukmacherów?
2019-11-08 | 13:00

Pudzianowski vs Jun. Kto faworytem bukmacherów?

Młody wilk kontra stary wyga. Energia vs doświadczenie. Siła kontra siła. W sobotę na gali KSW 51 w Zagrzebiu dojdzie do walki MMA, w której Erko Jun zmierzy się z Mariuszem

Kalendarium

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Bezpłatne materiały wideo, audio, zdjęcia oraz artykuły

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Lider zespołu Łzy: Zawsze mi mówiono: nie zakładaj rodziny, bo osierocisz dzieci. Teraz dzięki leczeniu mogę funkcjonować jak zdrowy człowiek

W najgorszych dniach zmagałem się z krwotokami płucnymi. Płuca po prostu nie wytrzymywały, pękały tkanki w płucach i były zalewane krwią, dusiłem się nią. To było po prostu straszne – mówi Adam Konkol, lider zespołu Łzy, który od dziecka choruje na rzadką chorobę – tętnicze nadciśnienie płucne. Kardiolodzy odradzali mu założenie rodziny i przygotowywali do jednoczesnego przeszczepu serca i płuc. Ratunkiem okazało się jednak nowoczesne leczenie farmakologiczne, dzięki któremu dzisiaj muzyk prowadzi całkiem normalne życie.

Gala Złote Spinacze 2019

Psychologia

Natalia Kukulska: Jako rodzice często przenosimy nasze problemy na dzieci. One idą do szkoły z głową pełną tego, co dzieje się w domu

Ze statystyk przedstawionych przez SOS Wioski Dziecięce wynika, że aż 41 proc. dzieci w wieku szkolnym doświadczyło przemocy ze strony bliskiej osoby, a ponad milion wychowuje się w rodzinach dotkniętych problemem alkoholowym. Oznacza to, że w każdej klasie jest przynajmniej jedno skrzywdzone dziecko. Natalia Kukulska, ambasadorka Stowarzyszenia, podkreśla, że odbudowanie dziecięcego świata, który runął jak domek z kart, jest niezwykle trudne. W tych dramatycznych sytuacjach ogromne znaczenie ma wsparcie i zrozumienie – zarówno ze strony najbliższych, jak i nauczycieli i wychowawców.

Robotyka i SI

Coraz bliżej komercjalizacji polskiego robota kardiochirurgicznego. Ma być konkurencją dla robota Da Vinci

Coraz więcej procedur przeprowadzanych na salach operacyjnych może być wykonywanych z użyciem robotów chirurgicznych. Ich zaletą jest m.in. wysoka precyzja, co pozwala na stosowanie ich w najbardziej ryzykownych zabiegach. Polacy są już coraz bliżej komercjalizacji robota kardiochirurgicznego, nad którym prace trwają od dwóch dekad. Ma się on cechować dużo większą automatyzacją, niż ma to miejsce w przypadku robota Da Vinci.