Komunikaty PR

Bezpieczny kredyt świąteczny – na co zwrócić uwagę?

2013-12-17  |  12:48

Okres przedświąteczny to zbliżający się czas najważniejszej kolacji w roku. Każdy pragnie by był to moment wyjątkowy. Gospodynie robią świąteczną listę zakupów, dzieci ubierają choinkę, wszyscy rozmyślają nad świątecznymi prezentami, które przyniosą radość naszym bliskim. Nic, nawet brak funduszy, nie powinno zepsuć tego nastroju. Wiele osób decyduje się więc na wygodną pożyczkę gotówkową, która przy racjonalnych warunkach pozwoli nam na przeżycie serdecznych i rodzinnych Świąt. O czym więc warto pamiętać, decydując się na świąteczną pożyczkę?

 

Przed podjęciem decyzji o wzięciu kredytu w pierwszej kolejności powinniśmy odpowiedzieć sobie na dwa zasadnicze pytania: ile potrzebujemy środków i jak szybko chcemy je spłacić? Naturalnie warto ulec atmosferze Świąt Bożego Narodzenia, nie mniej nie należy pożyczać więcej, niż potrzebujemy. Aby tego uniknąć usiądźmy wspólnie z rodziną i punkt po punkcie spiszmy listę wszystkich zakupów. Zastanawiając się nad terminem spłaty najbezpieczniej zdecydować się na raty, których wysokość nie obciąży naszego budżetu. To jednak nie wszystko, gdyż raty będą niższe przy długim okresie spłaty. Sytuacja jest odwrotna w przypadku krótkiego terminu ostatniej wpłaty. A zatem każdy indywidualnie, w zależności od własnych możliwości, powinien podjąć decyzje o preferowanej możliwości uregulowania zobowiązań.

 

Gdy decyzja o wzięciu kredytu zapadnie nie powinniśmy ulegać reklamom i podpisywać umowy z pierwszej poznanym bankiem. Eksperci radzą, aby zebrać ofertę kilku instytucji finansowych i dokładnie przestudiować. Zabiegani, zapracowani najzwyczajniej nie mamy sił, ani czasu by przeglądać dziesiątki ofert kilkunastu banków. By mieć pewność rzetelnie zebranej bazy informacji skorzystajmy z pomocy pośrednika bankowego. Zbada nam on naszą zdolność kredytową, przygotuje szereg dokumentów i doradzi najlepszą ofertę, dostosowaną do naszych możliwości. Przed podpisaniem umowy zapoznajmy się ze wszystkimi informacji kredytowymi. „Dokument powinien zawierać wszelkie informacje odnośnie całkowitej kwoty kredytu, wysokości oprocentowania, raty, prowizji i ostatecznego terminu spłaty. Dostęp do tych danych zapewnia nam ustawa z 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim. W momencie, gdy będziemy mieli jakiekolwiek wątpliwości odnośnie zapisów w umowie należy od razu prosić o wyjaśnienie pracownika banku.” – wskazuje Paweł Kosmala, prezes GTF.

 

Pamiętajmy, że kredytobiorca, bez podania przyczyny, ma prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia. Wzór wymaganego przez bank wniosku każdy zaciągający pożyczkę powinien otrzymać wraz z podpisaną umową.

 

W sytuacji, gdy nasza zdolność kredytowa sprawia, iż nieotrzymany pożyczki w banku, pozostaje nam skorzystać z możliwości para banków. „Procedury związane z zaciągnięciem pożyczki chwilówki są naturalnie o wiele prostsze aniżeli w przypadku kredytów bankowych. Całość trwa zwykle jedynie 15 minut, po czym przyznane środki znajdują się na naszym koncie, gotowe do wypłaty. Minusem jest jedynie wysokość oprocentowania, znacznie wyższa od tej oferowanej w banku” – wskazuje Paweł Kosmala.

 

W okresie przedświątecznym wiele banków proponuje nam atrakcyjne kredyty gotówkowe, które udzielane są na specjalnych zasadach, z obniżonym oprocentowaniem itp. To jedne z nie wielu dni w roku, w których na preferencyjnych warunkach możemy uzyskać niezbędne wsparcie finansowe.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Domowy głośnik z duszą – nowość Fresh ‘n Rebel Soul Biuro prasowe
2021-11-30 | 15:21

Domowy głośnik z duszą – nowość Fresh ‘n Rebel Soul

Kolejna jesienna premiera spod znaku kraba, bezprzewodowy głośnik Soul, to urządzenie stworzone z myślą o użytku domowym. Holenderska marka znana jest z tego, że na równi z wysoką
Styl życia Jak skutecznie wprowadzić wegańskie zamienniki do diety i się nie zniechęcić?
2021-11-30 | 06:00

Jak skutecznie wprowadzić wegańskie zamienniki do diety i się nie zniechęcić?

Jednym z najpopularniejszych trendów żywieniowych w ostatnim czasie jest przechodzenie na dietę roślinną lub stopniowe włączanie do jadłospisu wegańskich zamienników. Już co
Styl życia Włoska restauracja bez pizzy – niemożliwe? A jednak!
2021-11-30 | 01:00

Włoska restauracja bez pizzy – niemożliwe? A jednak!

Świeże trufle, karczochy, ośmiornica prosto z Sardynii, a do tego szeroka gama sycylijskich, piemonckich czy apulijskich win i duży wybór prosecco. Wszystko to z zachowaniem

Więcej ważnych informacji

Sztuka

Seriale

Anna Kraszewska: Budowanie mojej postaci w serialu „Pajęczyna” nie było łatwe. Byłam ubrana w prawdziwą twardą skórę sprzed kilku dekad i buty za duże o dwa rozmiary

W serialu „Pajęczyna” Anna Kraszewska wciela się w rolę Jagody, córki Teresy Titko (Anna Radwan), fizyczki i prawej ręki prof. Giedrowicza (Marek Kalita), który pracuje nad bombą termojądrową. Kobieta ginie w tajemniczych okolicznościach, a po latach jej siostra Kornelia (Joanna Kulig) chce się dowiedzieć, co się właściwie stało. Aktorka przyznaje, że ją samą na etapie czytania scenariusza ogarnęła niezwykła ciekawość i krok po kroku starała się rozwikłać zagadkę sprzed lat. Jej zdaniem poza ciekawą fabułą wartością dodaną tej produkcji są kultowe stroje, samochody, meble i inne rekwizyty, które przenoszą widzów w czasy PRL-u.

IT i technologie

Operacje raka prostaty przy użyciu robota chirurgicznego standardem w krajach zachodnich. W Polsce wciąż nie są refundowane

– W leczeniu raka prostaty technologia da Vinci tak naprawdę zastąpiła już inne metody – mówi urolog, dr Stefan W. Czarniecki z należącego do Grupy LUX MED Szpitala św. Elżbiety. Placówka już od kilku lat wykorzystuje roboty da Vinci w operacyjnym leczeniu raka prostaty, co wynika z dużych korzyści z tej metody po stronie lekarzy i pacjentów. Polska jest jednak w gronie niewielu państw, w których te zabiegi nie są refundowane. Na dodatek robotów wciąż jest stosunkowo niewiele, pozytywny jest jednak fakt, że z każdym rokiem rośnie zarówno liczba robotów, jak i operacji przeprowadzanych w ich asyście. W I kwartale br. polskie placówki zrealizowały ich łącznie 415, o 57 proc. więcej niż rok wcześniej.

Motoryzacja

Właściciele zabytkowych samochodów nie muszą ubezpieczać ich przez cały rok. Polisy krótkoterminowe nie zawsze są jednak opłacalnym rozwiązaniem

Na polskich drogach z roku na rok widać coraz więcej pojazdów na żółtych tablicach będących symbolem zabytkowego samochodu. Za takie z reguły uznaje się auta starsze niż 40 lat lub nieco młodsze, powyżej 25 lat, ale mające wartość kolekcjonerską. Według danych gromadzonych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców w Polsce zarejestrowanych jest ok. 7,5 mln pojazdów starszych niż 25 lat, a 2,5 mln z nich ma status „aktywny”, czyli wykazały w ciągu ostatnich sześciu lat jakiś objaw swojego istnienia. Pojazdy zakwalifikowane jako zabytkowe mogą liczyć na specjalne traktowanie przez ubezpieczycieli.