Komunikaty PR

Bezpieczny kredyt świąteczny – na co zwrócić uwagę?

2013-12-17  |  12:48

Okres przedświąteczny to zbliżający się czas najważniejszej kolacji w roku. Każdy pragnie by był to moment wyjątkowy. Gospodynie robią świąteczną listę zakupów, dzieci ubierają choinkę, wszyscy rozmyślają nad świątecznymi prezentami, które przyniosą radość naszym bliskim. Nic, nawet brak funduszy, nie powinno zepsuć tego nastroju. Wiele osób decyduje się więc na wygodną pożyczkę gotówkową, która przy racjonalnych warunkach pozwoli nam na przeżycie serdecznych i rodzinnych Świąt. O czym więc warto pamiętać, decydując się na świąteczną pożyczkę?

 

Przed podjęciem decyzji o wzięciu kredytu w pierwszej kolejności powinniśmy odpowiedzieć sobie na dwa zasadnicze pytania: ile potrzebujemy środków i jak szybko chcemy je spłacić? Naturalnie warto ulec atmosferze Świąt Bożego Narodzenia, nie mniej nie należy pożyczać więcej, niż potrzebujemy. Aby tego uniknąć usiądźmy wspólnie z rodziną i punkt po punkcie spiszmy listę wszystkich zakupów. Zastanawiając się nad terminem spłaty najbezpieczniej zdecydować się na raty, których wysokość nie obciąży naszego budżetu. To jednak nie wszystko, gdyż raty będą niższe przy długim okresie spłaty. Sytuacja jest odwrotna w przypadku krótkiego terminu ostatniej wpłaty. A zatem każdy indywidualnie, w zależności od własnych możliwości, powinien podjąć decyzje o preferowanej możliwości uregulowania zobowiązań.

 

Gdy decyzja o wzięciu kredytu zapadnie nie powinniśmy ulegać reklamom i podpisywać umowy z pierwszej poznanym bankiem. Eksperci radzą, aby zebrać ofertę kilku instytucji finansowych i dokładnie przestudiować. Zabiegani, zapracowani najzwyczajniej nie mamy sił, ani czasu by przeglądać dziesiątki ofert kilkunastu banków. By mieć pewność rzetelnie zebranej bazy informacji skorzystajmy z pomocy pośrednika bankowego. Zbada nam on naszą zdolność kredytową, przygotuje szereg dokumentów i doradzi najlepszą ofertę, dostosowaną do naszych możliwości. Przed podpisaniem umowy zapoznajmy się ze wszystkimi informacji kredytowymi. „Dokument powinien zawierać wszelkie informacje odnośnie całkowitej kwoty kredytu, wysokości oprocentowania, raty, prowizji i ostatecznego terminu spłaty. Dostęp do tych danych zapewnia nam ustawa z 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim. W momencie, gdy będziemy mieli jakiekolwiek wątpliwości odnośnie zapisów w umowie należy od razu prosić o wyjaśnienie pracownika banku.” – wskazuje Paweł Kosmala, prezes GTF.

 

Pamiętajmy, że kredytobiorca, bez podania przyczyny, ma prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia. Wzór wymaganego przez bank wniosku każdy zaciągający pożyczkę powinien otrzymać wraz z podpisaną umową.

 

W sytuacji, gdy nasza zdolność kredytowa sprawia, iż nieotrzymany pożyczki w banku, pozostaje nam skorzystać z możliwości para banków. „Procedury związane z zaciągnięciem pożyczki chwilówki są naturalnie o wiele prostsze aniżeli w przypadku kredytów bankowych. Całość trwa zwykle jedynie 15 minut, po czym przyznane środki znajdują się na naszym koncie, gotowe do wypłaty. Minusem jest jedynie wysokość oprocentowania, znacznie wyższa od tej oferowanej w banku” – wskazuje Paweł Kosmala.

 

W okresie przedświątecznym wiele banków proponuje nam atrakcyjne kredyty gotówkowe, które udzielane są na specjalnych zasadach, z obniżonym oprocentowaniem itp. To jedne z nie wielu dni w roku, w których na preferencyjnych warunkach możemy uzyskać niezbędne wsparcie finansowe.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Czy łatwo wychowywać dziecko w Polsce? Biuro prasowe
2021-02-26 | 13:35

Czy łatwo wychowywać dziecko w Polsce?

Parenting Index to pierwsze tego rodzaju badanie dotyczące globalnych doświadczeń rodzicielskich. Raport analizuje opinie ponad 8 000 matek i ojców z 16 krajów Europy, Afryki,
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2021-02-26 | 10:00

Jak Polak wybiera ubezpieczenie? Fakty i mity

Jak Polak wybiera ubezpieczenie? Fakty i mity Assistance, ubezpieczenia na wypadek rozbicia szyby, dodatkowa ochrona na czas wakacyjnego wyjazdu – wybierając ubezpieczenie pojazdu możemy natknąć się na wiele rozwiązań,
Styl życia Komfort akustyczny na home office
2021-02-25 | 16:40

Komfort akustyczny na home office

Przez wybuch pandemii, nową normalnością stała się praca zdalna z domu. Dla niektórych był to powód do radości, dla innych wręcz przeciwnie. Jednak można zgodzić się w

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Media

Gabi Drzewiecka: Należę do grona szczęśliwców, którzy w trakcie pandemii mieli pracę. Nie dotknęło mnie to aż tak bardzo pod względem finansowym

Prezenterka zapewnia, że pandemia nie odbiła się negatywnie na jej sprawach zawodowych. Co prawda w połowie ubiegłego roku po sześciu latach zakończyła współpracę z radiem Chillizet, ale nie wyklucza, że niedługo pojawi się w innej stacji radiowej. Na razie swoją autorską audycję „Gabinet dźwięku” kontynuuje online i jak podkreśla, nadal spotyka się ona z dużym zainteresowaniem odbiorców. Dziennikarkę można też oglądać na antenach telewizji TVN i Canal+, a jednym z największych wyzwań w najbliższych tygodniach będzie udział w programie Music MasterClass Fundacji Fabryki Norblina.

Finanse

Branża muzyczna dotkliwie odczuwa przedłużające się zamknięcie. Odbicie może potrwać co najmniej trzy lata

Polska branża muzyczno-festiwalowa przeżywa trudny okres w związku z pandemią COVID-19. Koncerty na żywo nie odbywają się już od wielu miesięcy, a artyści stracili dochody ze sprzedaży biletów, które są dla nich jednym z głównych źródeł przychodów. W jeszcze trudniejszej sytuacji ekonomicznej znalazły się też tysiące pracowników backstage’owych, takich jak dźwiękowcy, oświetleniowcy, choreografowie czy ekipy scenograficzne. Dziennikarz muzyczny Piotr Metz podkreśla jednak, że publiczność jest spragniona możliwości pójścia na tradycyjny koncert i obcowania z muzyką, dzięki czemu – po zakończeniu przymusowego przestoju – branża muzyczna może przeżyć prawdziwy boom.