Komunikaty PR

Bo liczy się wnętrze

2016-09-23  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Wnętrze ( 0 MB )

Nawet z pozoru prosta i ograniczona do monolitycznych brył mebli zabudowa kuchenna skrywa bogate wnętrze. To wyposażenie ukryte za frontami szafek i szuflad decyduje o jej funkcjonalności, a niewidoczne akcesoria podnoszą komfort codziennej pracy - biorąc na siebie odpowiedzialne zadanie dźwigania, unoszenia, zamykania i otwierania.

 

Idealna kuchnia powinna zachwycać zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnością. A ta wynika nie tylko z prawidłowego rozmieszczenia poszczególnych stref, ale przemyślanych rozwiązań, dzięki którym wszystko znajdzie swoje miejsce, a w kuchni zapanuje porządek. Jest to szczególnie istotne w małych pomieszczeniach, gdzie do zagospodarowania mamy niedużo powierzchni. Jednak i w dużych kuchniach szkoda tracić cenną przestrzeń na niewygodne szafki, do których mamy utrudniony dostęp czy skazywać się na codzienną walkę z trudno wysuwającymi się szufladami. 

- Z pomocą przychodzą doświadczeni producenci mebli, którzy proponują wiele sprytnych rozwiązań, pozwalających na ergonomiczne wykorzystanie dostępnego miejsca, a jednocześnie ułatwiających codzienne korzystanie z mebli - mówi Alicja Gajewska ze Spółki Meblowej KAM z Milejewa. - Tak naprawdę to, co najważniejsze w kuchni, kryje się ukryte w naszych szafkach i szufladach.

Niech nikogo zatem nie zwiedzie moda na ascetyczne meble kuchenne – ich wnętrza bynajmniej nie są pozbawione bogatego wyposażenia.

 

Co zamiast szuflady?

Najpraktyczniejszym rozwiązaniem są oczywiście szuflady, w których mamy nieograniczony dostęp do przechowywanych produktów i akcesoriów kuchennych. Nawet obciążone otworzą się po delikatnym pociągnięciu za uchwyt czy naciśnięciu frontu, domkną po jego lekkim popchnięciu. Jeżeli dodatkowo wyposażymy je w specjalne organizery, zapanuje w nich nienaganny porządek. Co jednak, jeżeli nie mamy wystarczająco miejsca na pojemne szuflady?

- Jednym z bardzo praktycznych rozwiązań, które nie wymaga dużo miejsca, a pozwala pomieścić wiele potrzebnych produktów, jest wąski kosz cargo - podpowiada Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka firmy KAM. - Wkomponuje się z łatwością nawet w niewielką przestrzeń pomiędzy poszczególnymi elementami zabudowy, dlatego projektanci kuchni chętnie polecają swoim klientom ten system przechowywania. 

Szafkę typu cargo warto zagospodarować na poręczną spiżarnię. Pełen wysuw gwarantuje łatwy wgląd i nieograniczony dostęp do zapasów, co ułatwi szybkie odnalezienie poszukiwanego produktu. 

KAM ma też inne ciekawe rozwiązanie, idealne do kuchni, w której trzeba pomysłowo zagospodarować każdy centymetr przestrzeni: szafki narożne z szufladami.

- Szafki narożne z zamontowanymi funkcjonalnymi szufladami to jedno z opatentowanych przez nas rozwiązań - wyjaśnia Alicja Gajewska. – Szuflady zostały tak skonstruowane, by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń korpusu szafki, a jednocześnie duży nacisk położyliśmy na ich łatwe otwieranie. Wysunięcie szuflady nie stanowi żadnego problemu. Cały mechanizm jest ukryty za zwykłym frontem, który niczym się nie wyróżnia od pozostałych, zwykłych szafek.

 

Kuchenni siłacze

Nawet doskonale zaprojektowana kuchnia to nie dzieło sztuki, stworzone do podziwiania, tylko miejsce pracy. Obowiązuje tu prosta zasada: im lepiej swoje zadania wykonają ukryte za frontami akcesoria, tym mniej wysiłku w codzienne czynności włożą użytkownicy mebli.  Niewidoczne okucia muszą precyzyjnie wykonać szereg ciężkich zadań, a od efektu tej pracy zależy, czy meble dobrze spełnią swoją rolę.

- Każdego dnia kilkukrotnie otwieramy i zamykamy szuflady, unosimy fronty górnych szafek, wysuwamy szafki cargo. Nie musimy w to wkładać dużo siły, ponieważ zadanie to spełniają okucia, zawiasy i prowadnice meblowe – wymienia Sylwia Kowalska-Mikutel. – Dlatego projektując nowe kolekcje mebli myślimy nie tylko o designie, modnych trendach i rozwiązaniach aranżacyjnych, ale również o okuciach, które sprawią, że meble będą „pracowały” jeszcze lepiej i bezawaryjnie przez długie lata. Szuflada wysunie się bezszelestnie, uniesiony front szafki nie opadnie nam na głowę, a wypełniona po brzegi szuflada nie zarwie się pod ciężarem przechowywanych w niej zapasów. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Poremontowe porządki Biuro prasowe
2021-02-26 | 15:00

Poremontowe porządki

Uniknięcie różnego rodzaju zabrudzeń podczas prac remontowo-wykończeniowych w domu lub mieszkania nie zawsze jest możliwe. Za pomocą ściereczek czyszczących Swipex szybko i
Dom 5 najważniejszych zasad korzystania ze zmywarki
2021-02-26 | 15:00

5 najważniejszych zasad korzystania ze zmywarki

Obecnie wiele osób nie wyobraża sobie codziennego życia bez zmywarki. Dzięki niej oszczędza się  nie tylko czas, ale też wodę. Aby zmywarka działała skutecznie przez wiele lat
Dom Wyczaruj bajkowy pokój dziecka z Annie Sloan
2021-02-26 | 14:11

Wyczaruj bajkowy pokój dziecka z Annie Sloan

Aranżacja pokoju dziecka powinna rozwijać jego wyobraźnię i pobudzać kreatywność. Ogromną rolę odgrywają przy tym kolory. Z pomocą farb Chalk Paint™ od Annie Sloan przekształcisz

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Media

Gabi Drzewiecka: Należę do grona szczęśliwców, którzy w trakcie pandemii mieli pracę. Nie dotknęło mnie to aż tak bardzo pod względem finansowym

Prezenterka zapewnia, że pandemia nie odbiła się negatywnie na jej sprawach zawodowych. Co prawda w połowie ubiegłego roku po sześciu latach zakończyła współpracę z radiem Chillizet, ale nie wyklucza, że niedługo pojawi się w innej stacji radiowej. Na razie swoją autorską audycję „Gabinet dźwięku” kontynuuje online i jak podkreśla, nadal spotyka się ona z dużym zainteresowaniem odbiorców. Dziennikarkę można też oglądać na antenach telewizji TVN i Canal+, a jednym z największych wyzwań w najbliższych tygodniach będzie udział w programie Music MasterClass Fundacji Fabryki Norblina.

Finanse

Branża muzyczna dotkliwie odczuwa przedłużające się zamknięcie. Odbicie może potrwać co najmniej trzy lata

Polska branża muzyczno-festiwalowa przeżywa trudny okres w związku z pandemią COVID-19. Koncerty na żywo nie odbywają się już od wielu miesięcy, a artyści stracili dochody ze sprzedaży biletów, które są dla nich jednym z głównych źródeł przychodów. W jeszcze trudniejszej sytuacji ekonomicznej znalazły się też tysiące pracowników backstage’owych, takich jak dźwiękowcy, oświetleniowcy, choreografowie czy ekipy scenograficzne. Dziennikarz muzyczny Piotr Metz podkreśla jednak, że publiczność jest spragniona możliwości pójścia na tradycyjny koncert i obcowania z muzyką, dzięki czemu – po zakończeniu przymusowego przestoju – branża muzyczna może przeżyć prawdziwy boom.