Komunikaty PR

Bycie dla innych w Dniu Niepodległości

2014-11-09  |  18:00
Biuro prasowe
Kontakt
Janusz Mroczkowski
Opublikowani Creative Communication Advisors

Modrzewiowa 9/3
15-238 Białystok
janusz|opublikowani.pl| |janusz|opublikowani.pl
501035853
www.opublikowani.pl

11 listopada - w dniu Święta Niepodległości - w hali sportowej Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku, przy ul. Kościelnej 3  odbędą się wyjątkowe zawody sportowe dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Będzie to już 52. edycja tego wydarzenia.

Jak informuje organizator imprezy i jeden z twórców jej  – Mirosław Heleniak, wicedyrektor Zespołu Szkół Katolickich, organizacja zawodów stała się już tradycją szkoły. Impreza, której pomysłodawcą był nauczyciel WF, Edward Dudziński, organizowana jest dwa razy w roku – 3 maja i 11 listopada.

- Pierwsze zawody odbyły się 15 sierpnia 1998 roku. Przez kilka pierwszych lat podejmowaliśmy wysiłek organizacji tego przedsięwzięcia częściej – np. z okazji Dnia Dziecka, Andrzejek, Sylwestra. Jednak z uwagi na ilość obowiązków musieliśmy zrezygnować z tak dużej częstotliwości i od  5 lat impreza ma tylko dwie odsłony – wiosenną i jesienną - mówi.

W zawodach uczestniczą dzieci niepełnosprawne,  młodzież  oraz dorośli. Dla wszystkich – bez wyjątku na wiek – udział stanowi wielkie przeżycie.

Uczestnicy wezmą udział w konkurencjach sprawnościowych: m.in. bieg z pałeczką sztafetową, bieg z piłką lekarską, bieg z ringo, rzuty do celu, rzuty do kosza, rzuty karne. Zaplanowano także konkurs: piosenki patriotycznej, konkurs plastyczny i recytatorski.

Dyrektor Heleniak podkreśla, że organizacja tego projektu nie byłaby w ogóle możliwa bez wsparcia sponsorów. Wśród nich wymienia tych, którzy biorą udział w tym przedsięwzięciu prawie od samego początku, ale też wspomina o firmach, które wspomagają organizatorów w tym roku po raz pierwszy.

- Szczególne słowa podziękowania chciałbym skierować do prezesów i właścicieli firm: Samasz, Medi Lab, Kaja, Biamet Bis, Vega Meble, Prestige Męski, do rektora Wyższej Szkoły Ekonomicznej, Mikado, Masterpress, Akcess, Megaglas, Integro, PGE, Astwa, Restauracji Trzy po Trzy. Bez ich pomocy i zaangażowania po prostu nie udźwignęlibyśmy tego sami – zaznacza.

Jedną z firm, która wspiera Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku  w organizacji zawodów praktycznie, od ich pierwszej edycji, jest białostocki Prestige Męski. - To niebywałe przeżycie – nie tylko dla ich uczestników, ale także –  dla widzów. Pokonywanie własnych ograniczeń i słabości, ogromna pasja i zaangażowanie – to wszystko sprawia, że przedsięwzięcie to jest czymś więcej niż kolejną imprezą przy okazji obchodów Święta Niepodległości. To dla tych osób okazja do zabawy,  ale i szansa, aby poczuli się ważni.

Organizatorem 52. zawodów sportowych dla dzieci niepełnosprawnych jest Zespół Szkół Katolickich w Białymstoku, przy współudziale Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Białostockiej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i harcerzy. Początek zawodów o godzinie 13.30.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport GYM POWER – nowa kolekcja od Cardio Bunny już w sprzedaży! Biuro prasowe
2020-01-27 | 01:00

GYM POWER – nowa kolekcja od Cardio Bunny już w sprzedaży!

Cardio Bunny przedstawia GYM POWER – najnowszą kolekcję ubrań dla kobiet, która świetnie sprawdzi się podczas ćwiczeń na siłowni czy też joggingu. Do sprzedaży trafiły
Sport Mistrz Zmarzlik w poznańskim Novotelu
2020-01-25 | 01:00

Mistrz Zmarzlik w poznańskim Novotelu

Święto fanów żużla w Poznaniu! W piątek 24 stycznia Novotel Poznań Centrum stał się centrum sportowych emocji. Hotel gościł Bartosza Zmarzlika, indywidualnego żużlowego
Sport Columbia ogłasza partnerstwo ze szwajcarską narciarką freestylową Sarah Hoefflin
2020-01-23 | 01:00

Columbia ogłasza partnerstwo ze szwajcarską narciarką freestylową Sarah Hoefflin

Marka Columbia poinformowała, że została oficjalnym sponsorem odzieży Sarah Hoefflin na sezon 2020. Sarah jest 29-letnią szwajcarską narciarką freestylową, która mieszka w Chamonix,

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Gwiazdy

Katarzyna Grochola: Wystrzegam się polecania książek, bo to ogranicza potencjalną liczbę czytelników

Pisarka pojawiła się na promocji książki Doroty Goldpoint zatytułowanej „Serce nie ma zmarszczek. The Inner Power”. Celem publikacji jest złożenie hołdu kobietom w dojrzałym wieku, które zdążyły już zebrać spory bagaż doświadczeń życiowych i osiągnąć sukces. Zdaniem Katarzyny Grocholi zawarte w książce rozmowy z popularnymi polskimi artystkami są niezwykle ciekawe. Pisarka tłumaczy, że aby nie zawężać potencjalnego grona odbiorców, rzadko poleca pozycje wydawnicze.

Motoryzacja

Karolina Pilarczyk: Drifting może być naprawdę podniecający, a ponadto poprawia nasze umiejętności na drodze

Dwukrotna mistrzyni Europy w driftingu przyznaje, że w nadchodzącym czasie czeka ją dużo pracy. Po udanym sezonie pragnie skupić się na edukacji polskich kierowców. W okresie zimowym, kiedy na drogach jest ślisko i mokro, należy zachować wyjątkową ostrożność. Aby czuć się bezpiecznie, warto doskonalić swoje umiejętności jazdy. Zdaniem Pilarczyk pomaga w tym drifting – sport motorowy odpowiedni zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

 

Farmacja

Koncerny farmaceutyczne nie nadążają z produkcją szczepionek. Niedługo może zabraknąć też preparatów stosowanych w medycynie podróży

W aptekach i hurtowniach brakuje szczepionek m.in. przeciwko ospie, śwince i HPV, ponieważ koncerny farmaceutyczne nie nadążają z ich produkcją. Problemy ciągną się od listopada, ale niektórych preparatów nie ma już od wielu miesięcy. W trudnej sytuacji znaleźli się zarówno pacjenci, którzy nie mogą kontynuować cyklu szczepień, jak i część samorządów. Z kolei lekarze spodziewają się, że niedługo zabraknie również szczepionek stosowanych w medycynie podróży, ponieważ w okresie ferii wielu Polaków wyjeżdża na egzotyczne wakacje za granicą.