Komunikaty PR

Bycie dla innych w Dniu Niepodległości

2014-11-09  |  18:00
Biuro prasowe
Kontakt
Janusz Mroczkowski
Opublikowani Creative Communication Advisors

Modrzewiowa 9/3
15-238 Białystok
janusz|opublikowani.pl| |janusz|opublikowani.pl
501035853
www.opublikowani.pl

11 listopada - w dniu Święta Niepodległości - w hali sportowej Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku, przy ul. Kościelnej 3  odbędą się wyjątkowe zawody sportowe dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Będzie to już 52. edycja tego wydarzenia.

Jak informuje organizator imprezy i jeden z twórców jej  – Mirosław Heleniak, wicedyrektor Zespołu Szkół Katolickich, organizacja zawodów stała się już tradycją szkoły. Impreza, której pomysłodawcą był nauczyciel WF, Edward Dudziński, organizowana jest dwa razy w roku – 3 maja i 11 listopada.

- Pierwsze zawody odbyły się 15 sierpnia 1998 roku. Przez kilka pierwszych lat podejmowaliśmy wysiłek organizacji tego przedsięwzięcia częściej – np. z okazji Dnia Dziecka, Andrzejek, Sylwestra. Jednak z uwagi na ilość obowiązków musieliśmy zrezygnować z tak dużej częstotliwości i od  5 lat impreza ma tylko dwie odsłony – wiosenną i jesienną - mówi.

W zawodach uczestniczą dzieci niepełnosprawne,  młodzież  oraz dorośli. Dla wszystkich – bez wyjątku na wiek – udział stanowi wielkie przeżycie.

Uczestnicy wezmą udział w konkurencjach sprawnościowych: m.in. bieg z pałeczką sztafetową, bieg z piłką lekarską, bieg z ringo, rzuty do celu, rzuty do kosza, rzuty karne. Zaplanowano także konkurs: piosenki patriotycznej, konkurs plastyczny i recytatorski.

Dyrektor Heleniak podkreśla, że organizacja tego projektu nie byłaby w ogóle możliwa bez wsparcia sponsorów. Wśród nich wymienia tych, którzy biorą udział w tym przedsięwzięciu prawie od samego początku, ale też wspomina o firmach, które wspomagają organizatorów w tym roku po raz pierwszy.

- Szczególne słowa podziękowania chciałbym skierować do prezesów i właścicieli firm: Samasz, Medi Lab, Kaja, Biamet Bis, Vega Meble, Prestige Męski, do rektora Wyższej Szkoły Ekonomicznej, Mikado, Masterpress, Akcess, Megaglas, Integro, PGE, Astwa, Restauracji Trzy po Trzy. Bez ich pomocy i zaangażowania po prostu nie udźwignęlibyśmy tego sami – zaznacza.

Jedną z firm, która wspiera Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku  w organizacji zawodów praktycznie, od ich pierwszej edycji, jest białostocki Prestige Męski. - To niebywałe przeżycie – nie tylko dla ich uczestników, ale także –  dla widzów. Pokonywanie własnych ograniczeń i słabości, ogromna pasja i zaangażowanie – to wszystko sprawia, że przedsięwzięcie to jest czymś więcej niż kolejną imprezą przy okazji obchodów Święta Niepodległości. To dla tych osób okazja do zabawy,  ale i szansa, aby poczuli się ważni.

Organizatorem 52. zawodów sportowych dla dzieci niepełnosprawnych jest Zespół Szkół Katolickich w Białymstoku, przy współudziale Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Białostockiej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i harcerzy. Początek zawodów o godzinie 13.30.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport W Stajni Napiwoda podejmą się ustanowienia niecodziennego Rekordu Polski Biuro prasowe
2020-09-22 | 06:00

W Stajni Napiwoda podejmą się ustanowienia niecodziennego Rekordu Polski

Już w najbliższą sobotę, 26 września 2020 roku w Stajni Napiwoda, w ramach Towarzyskich Zawodów Skokowych odbędzie się pierwsza w Polsce, oficjalna
Sport Back To Sport – powrót do formy po wakacjach
2020-09-18 | 11:40

Back To Sport – powrót do formy po wakacjach

Przede wszystkim trzeba mierzyć siły na zamiary – idąc po raz pierwszy na siłownię po kilkutygodniowej lub kilkumiesięcznej przerwie, nie można oczekiwać, że te same ćwiczenia
Sport Galeria Zaspa zaprasza na Bieg Zaspy
2020-09-16 | 14:00

Galeria Zaspa zaprasza na Bieg Zaspy

Bieg Zaspy to cykliczne wydarzenie gwarantujące wspaniałą zabawę dla mieszkańców Zaspy i okolic. Wydarzenia towarzyszące, stacje sportowe, stoiska z nagrodami i przede wszystkim biegi

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Robert Korzeniowski: Walking nie obciąża stawów, a nasze mięśnie pracują. Efekty widać już po sześciu tygodniach

Sportowiec tłumaczy, że walking to idealny sposób, żeby poprawić kondycję fizyczną, zgubić zbędne kilogramy oraz wzmocnić cały organizm. Sprawdzi się zarówno w przypadku osób, które szukają sportu uzupełniającego o charakterze cardio, jak i tych, które chcą stać się bardziej aktywne. Justyna Korzeniowska, żona chodziarza, dodaje, że walking jest wyjątkowo bezpieczny, ponieważ nie obciąża stawów. W konsekwencji można uprawiać go nawet w czasie kontuzji biegowych.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Styl życia

Zasoby wody pitnej w Polsce jedne z najniższych w Europie. Dzięki rozsądnemu gospodarowaniu można zaoszczędzić kilkadziesiąt milionów litrów dziennie

Wystarczy zmiana podstawowych zachowań, aby znacząco zredukować dzienne zużycie wody w Polsce. Nawykiem powinno stać się zakręcanie wody podczas mycia rąk czy zębów, podlewanie roślin deszczówką, zrezygnowanie z kąpieli na rzecz szybkiego prysznica czy też wlewanie mniejszej ilości wody do czajnika. Zdaniem ekspertów konieczna jest troska o środowisko, bo natura wysyła nam coraz bardziej niepokojące sygnały. Wzrost temperatur, bezśnieżne zimy, topniejące lodowce i płonące lasy – to tylko niektóre skutki zmian klimatycznych.

Robotyka i SI

Polski start-up zrewolucjonizuje leczenie astmy. Inteligentna nakładka na inhalator pomoże przewidzieć zbliżający się atak duszności

Opracowana przez polskich studentów inteligentna nakładka na inhalator dla astmatyków diametralnie zmieni podejście do terapii astmy i POChP. Dzięki niej leczenie tych przewlekłych chorób stanie się dużo skuteczniejsze. Nakładka, w połączeniu z aplikacją mobilną i platformą dla lekarza, pomoże ustalić przyczyny wywołujące u konkretnego pacjenta zaostrzenia, dzięki czemu łatwiej będzie zapobiegać występowaniu ataków duszności. Urządzenie jest już dostępne na rynku.