Komunikaty PR

Chcesz zachować piękny uśmiech? Unikaj tych produktów!

2019-05-15  |  15:00
Biuro prasowe

Olśniewający uśmiech może otworzyć nam wiele drzwi, pomóc w karierze, a nawet stanowić atut w rozmowie kwalifikacyjnej. W epoce Facebooka, a jeszcze bardziej przeznaczonego specjalnie do dzielenia się zdjęciami Instagrama, pragnienie, by dobrze wyglądać, przybrało na sile. Wielu z nas jest skłonnych wydać wiele tysięcy złotych na zabiegi wybielające zęby i znieść sporo związanych z nimi niedogodności. Czasem jednak zamiast sięgać po drogie metody – wystarczy w codziennych aktywnościach redukować czynniki powodujące przebarwienia zębów.

Często, zwłaszcza w młodszym wieku, do dłuższego utrzymania właściwego odcienia zębów wystarczy odpowiednie dbanie o nie i stosowanie się do podstawowych zaleceń stomatologicznych. Warto też pozyskiwać wiedzę o całej gamie substancji, z których codziennie korzystamy, a które mają zgubny wpływ na stan naszego szkliwa i w efekcie mogą prowadzić do zmiany jego koloru.

Podstawowym źródłem powstawania przebarwień są oczywiście produkty żywnościowe i niektóre używki. Każdy z nas na pewno bez wahania wymieni kawę i papierosy, niektórzy herbatę lub czerwone wino. Tak naprawdę jednak lista produktów wywierających negatywny wpływ na szkliwo jest znacznie dłuższa, a obecne na niej pozycje mogą wielu z nas zaskoczyć. Znajdziemy tam bowiem m.in. lubianą przez wielu smakoszy kurkumę, a konkretnie zawarty w niej barwnik kurkumowy, czy pigmenty pochodzące od naszych pospolitych jagód, jeżyn, malin i wiśni, które wbrew pozorom wcale nie tak łatwo zmyć.

– Niewielu z nas, nawet jeśli mamy szeroką świadomość zagrożeń, zdaje sobie sprawę, że produkty szkodzące zębom mają też zgubny wpływ na całą jamę ustną. Przebarwiają bowiem nie tylko samo uzębienie, ale też błonę śluzową policzków i języka, co może być o wiele trudniejsze do naprawienia, a w niektórych wypadkach nawet w ogóle niemożliwe i do tego niebezpieczne dla zdrowia całego organizmu – przestrzega dr Barbara Obłoj, właścicielka Centrum Ortodoncji i Implantologii ODENT. I dokłada do puli rzecz oczywistą, czyli słodycze. – One, podobnie jak napoje gazowane, zagrażają przede wszystkim naszym dzieciom. Oczywiście, jak ze wszystkim należy zachować umiar. Jeśli zaraz po zjedzeniu słodyczy będziemy mieć nawyk, by umyć zęby – wszystko będzie w jak najlepszym porządku.

Zawiedzeni mogą się też poczuć wielbiciele zielonej i czerwonej herbaty. Jak się bowiem okazuje, szkodzą one na odcień zębów jeszcze mocniej niż ta zwykła. Podobnie rzecz przedstawia się z niektórymi sokami np. marchwiowym i pomidorowym. Niezwykle dewastujący wpływ na zęby mają również napoje gazowane a zwłaszcza zawarte w nich kwasy sprawiające, że szkliwo staje się bardziej chropowate, przez co jeszcze szybciej wychwytuje barwniki zawarte w tych napojach.

Czy należy wyeliminować te produkty z codziennej diety? Jak ze wszystkim, również i tu konieczny jest umiar, a także odpowiednia profilaktyka. Warto więc gruntownie zrewidować nasze menu i zastanowić się, co możemy ograniczyć lub z czego zrezygnować. Zwłaszcza że nie chodzi tylko o estetykę, lecz także o zdrowie jamy ustnej oraz, w dłuższej perspektywie, całego organizmu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Z nowym rokiem zdrowym krokiem Biuro prasowe
2019-08-16 | 01:00

Z nowym rokiem zdrowym krokiem

W Run Med Salon Medyczny w Olsztynie ruszają zapisy na bezpłatne badania stóp dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Przez cały wrzesień fizjoterapeuci będą pomagać w doborze
Zdrowie Idę wolno, ale nie cofam się nigdy
2019-08-16 | 01:00

Idę wolno, ale nie cofam się nigdy

Martyna Zydek może mówić o sobie, że miała szczęście. Ze wszystkich poszkodowanych w wypadku samochodowym, tylko ona przeżyła. W szpitalu usłyszała od lekarza, że „powinna
Zdrowie Przymiarka do zdrowia – nie odkładaj jej na później
2019-08-14 | 12:00

Przymiarka do zdrowia – nie odkładaj jej na później

Sezon obniżek trwa w pełni i wielu z nas chętnie buszuje po sklepach w poszukiwaniu okazji. Podczas posezonowych wyprzedaży jednorazowo wydajemy średnio 316 zł, a do zakupów,

Kalendarium

Gwiazdy

Magda Gessler: Nigdy w życiu nie robiłam sobie nic na twarzy. Miałam paraliż nerwu trójdzielnego, przez co czasami wygląda ona nieregularnie

Gwiazda TVN często jest posądzana o poddawanie się zabiegom medycyny estetycznej, dlatego też nie ukrywa, że irytuje ją, gdy ktoś wmawia jej poprawianie urody. Restauratorka podkreśla, że nie ma czasu nawet na regularny masaż, a tym bardziej na spędzanie długich godzin w gabinetach medycyny estetycznej. Przyznaje, że na jej nieregularne rysy twarzy wpływ miał paraliż nerwu trójdzielnego.

Seriale

Violetta Arlak: chciałabym przebierać w scenariuszach jak w ulęgałkach. Niestety tak nie jest

Od moich bohaterek przejmuję filozofię, która stwierdza: idź do przodu, bądź odważna – mówi aktorka. Podkreśla, że nigdy się nie poddaje, a problemy traktuje jak drobne kamyki na drodze do celu, a nie poważne przeszkody. Nie ukrywa też, że chciałaby dostawać więcej scenariuszy i móc wybierać w ofertach ról.

 

Problemy społeczne

Rak piersi dla Polek to wciąż temat tabu. Strach przed chorobą i reakcją bliskich powstrzymuje je przed regularnymi badaniami

Mimo świadomości na temat konieczności wykonywania samobadania piersi oraz niezbędnych badań takich jak USG, czy mammografia, Polki nadal nie wykonują regularnych badań. Najczęstszymi powodami są lęk przed otrzymaniem diagnozy, trudnym leczeniem, naznaczeniem społecznym, czy obawa przed brakiem dostępu do terapii. Ten lęk każdego roku skutecznie powstrzymuje Polki przed regularnymi badaniami, rozmową o zdrowiu, a także poinformowaniem najbliższych o diagnozie raka piersi. Choroba jest wciąż tematem tabu, szczególnie gdy diagnoza ma postać zaawansowaną.

Media

Marek Krupski: marzy mi się talk show współprowadzony przez moją żonę. Chcemy częściej pracować razem

Żałuję, że tak późno zacząłem pracować z żoną – mówi aktor. Latem spotkał się z Magdaleną Modrą na planie drugiego sezonu serialu "Rodzinny interes", już myśli jednak o kolejnych wspólnych przedsięwzięciach. Jego zawodowym marzeniem jest talk show, który mógłby prowadzić z żoną.