Komunikaty PR

Czym kierować się przy wyborze toalety myjącej?

2019-08-22  |  12:15
Biuro prasowe
Do pobrania TECEone ( 2.42 MB )

Ponad połowa gospodarstw domowych Kraju Kwitnącej Wiśni posiada je w swoich łazienkach. Jednak na naszym rodzimym rynku wciąż stanowią pewne novum. Toalety myjące, bo o nich mowa, małymi krokami wkraczają do polskich pomieszczeń sanitarnych. A oferują wiele – większe możliwości w aranżacji przestrzeni, nową funkcjonalność oraz zmianę w podejściu do kwestii higieny i czystości. Rzecz w tym, aby wybrać dobrze!

Ich kolebką jest Japonia – to tu, w latach osiemdziesiątych, powstały pierwsze modele toalet myjących. W Polsce wciąż postrzegane są jako innowacja, do której podchodzi się z pewną dozą dystansu. Rozwiązania te wymagają bowiem pewnej zmiany w nawykach i podejściu do higieny. Jednak warto – nie ma bardziej naturalnego sprzymierzeńca czystości niż woda.

Wygląd ma znaczenie

To między innymi na podstawie tego kryterium wybieramy meble, oświetlenie, armaturę czy płytki ceramiczne. Dotyczy ono większości rozwiązań wyposażenia wnętrz – także toalet myjących. Jeszcze do niedawna rozwiązania te przypominały małe statki kosmiczne, sterowane za pomocą dużego pilota. Na szczęście coraz więcej toalet myjących wpisuje się w minimalistyczny charakter łazienek. Mają kompaktową formę, ukryte przyłącza, a jedynym widocznym elementem, dzięki któremu możemy odróżnić je od tradycyjnych misek, są detale.

Wybierając toaletę myjącą zwróćmy uwagę na jej wielkość i kształt. Powinna być na tyle prosta i niewielka, aby wpisywać się w aranżację każdej łazienki – także tej o małym metrażu. Nie bez znaczenia jest również sposób sterowania, np. za pomocą subtelnych pokręteł znajdujących się po bokach ceramiki. Pamiętajmy, że im mniej elementów, tym lepiej – nie tylko dla atrakcyjności wizualnej, ale także komfortu obsługi – wyjaśnia Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.

Obsługa – to proste

Drugim istotnym kryterium wyboru toalety myjącej jest komfort użytkowania, a w ten wpisują się takie cechy, jak intuicyjna obsługa, łatwość utrzymania w czystości, poziom technologicznej złożoności i sposób działania, który może różnić się w zależności od modelu miski.

W przypadku toalet myjących warto pamiętać o zasadzie „mniej znaczy więcej”. Liczmy się z tym, że im wyższy stopień zaawansowania pod względem oferowanych funkcji, tym więcej skomplikowanej elektroniki i większe ryzyko potencjalnych awarii. Toaleta myjąca powinna być na tyle intuicyjna, aby korzystanie z niej nie wymagało szkolenia oraz instrukcji obsługi. Brak zbędnych funkcji, przemyślany mechanizm, prostota działania – tym się kierujmy – radzi ekspert TECE.

Natomiast jedną z niewielu funkcji, w które powinna być wyposażona toaleta, to automatycznie mycie dyszy – zarówno przed, jak i po użyciu. Zwróćmy także uwagę na konstrukcję samej miski – brak kołnierza i zakamarków to większa higiena oraz łatwość utrzymania w czystości.

Montaż bez wymogów

Wybierając toaletę myjącą warto wziąć pod uwagę także kwestie techniczne i montaż. Prosta instalacja to duża wartość nie tylko dla samego instalatora, ale także dla przyszłych użytkowników.

Montaż większości toalet myjących wymaga przyłącza instalacji elektrycznej i doprowadzenie wody z instalacji wodociągowej. Istnieją jednak rozwiązania, które wprowadzają pewną innowację w zakresie zasad działania. To toalety myjące, które działają w oparciu o baterię termostatyczną i kartusz do regulacji wody. Brak prądu, modułu zasilającego i mniej technologii – to większe bezpieczeństwo, sprawniejszy serwis i łatwiejsza wymiana poszczególnych elementów w przyszłości – mówi Aleksandra Drozdalska.

Cena – warta rozważenia

Ceny toalet myjących wahają się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych i warunkowane są m.in. liczbą i rodzajem funkcji, w jakie wyposażony jest dany model. Dlatego warto zastanowić się, czy niezbędna są nam takie opcje jak automatyczna i podgrzewana deska, osuszanie, podświetlanie, sterowanie za pomocą smartfona.

Toaleta myjąca powinna spełniać przede wszystkim swoje podstawowe funkcje. Zapewniać komfort i higienę. Im mniej technologii, a więcej prostoty i przemyślanych funkcji, tym lepiej. Takie właśnie podejście stanowi punkt wyjścia do tworzenia rozwiązań, które są użyteczne i w zasięgu polskich gospodarstw domowych. Jeżeli zależy nam na funkcjonalności, ciekawą propozycją jest zestawianie mniej zaawansowanych technologicznie toalet myjących ze stelażami podtynkowymi wyposażonymi   np. w filtr powietrza czy przyciskami z czujnikiem ruchu i podświetlaniem klawiszy – dodaje ekspert TECE.

Toalety myjące oferują nam wiele – komfort, nowy wymiar higieny i możliwości aranżacji łazienki. Jednak wybierając konkretny model, warto uzbroić się w dociekliwość i zdrowy rozsądek, a decyzję podejmować w myśl zasady – mniej znaczy lepiej. Po prostu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Quick-Step - nowe kolekcje laminatów i parkietów Biuro prasowe
2020-02-20 | 01:00

Quick-Step - nowe kolekcje laminatów i parkietów

W związku z popularnością tego trendu firma Quick-Step stworzyła nową gamę podłóg laminowanych o nazwie Impressive Patterns, a także nową kolekcję wielowarstwowych podłóg
Dom Klimatyczna oaza w samym centrum Warszawy
2020-02-19 | 12:40

Klimatyczna oaza w samym centrum Warszawy

Stylowy mikroapartament urządzony w jednej z urokliwych kamienic z 1956 roku łączy w sobie wysmakowany design i dyskretny urok glamour. Pomimo zgiełku turystycznego centrum miasta, mieszkanie
Dom Izolacja kanałów wentylacyjnych. O czym pamiętać przy jej wyborze?
2020-02-19 | 01:00

Izolacja kanałów wentylacyjnych. O czym pamiętać przy jej wyborze?

Izolacja elastomeryczna sposobem na kondensację i łatwiejszy montaż Idealna izolacja kanałów wentylacyjnych powinna łączyć w sobie kilka właściwości. Przede wszystkim ma ona za

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Monika Zamachowska: Nie pozwólmy sprowadzić młodych kobiet w mediach do stereotypu „ładnej laski”. Myślę, że jest w nich dużo więcej

Niedawno kinową premierę miał film „Gorący temat” w reżyserii Jaya Roacha. Produkcja oparta jest na autentycznych wydarzeniach i porusza temat molestowania seksualnego w jednej z największych stacji telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem Moniki Zamachowskiej film nie jest wystarczająco wnikliwy i pozostawia spory niedosyt. Prezenterka tłumaczy, że z problemem przemocy seksualnej można spotkać się również w polskich mediach.

Moda

Karolina Pilarczyk: Nie mogę zrozumieć, dlaczego kobiety zakładają futra. Wygląda się w nich jak bezkształtna bryła

Drifterka jest przeciwniczką naturalnych futer. Tłumaczy, że zabijanie niewinnych zwierząt świadczy o okrucieństwie i bezmyślności społeczeństwa, które na to pozwala. Według Karoliny Pilarczyk kobiety powinny zrezygnować z tego typu okryć również dlatego, że zniekształcają one sylwetkę i dodają kilogramów. W konsekwencji nie wygląda się w nich atrakcyjnie.

Technologie

Nowe technologie coraz szerzej wchodzą do teatru. Reżyserzy spektakli chętnie sięgają po rozszerzoną i wirtualną rzeczywistość

Teatr coraz częściej eksperymentuje z nowymi technologiami. W spektaklach wykorzystuje wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość. Dzięki nowym technikom widzowie sami decydują, co oglądają i w jakiej kolejności. Wystarczy zmienić okulary, by zmienić perspektywę. Największe sceny stosują technologię przechwytywania ruchu do stworzenia obrazu następnie projektowanego na scenę. Także polskie teatry sięgają po wirtualną rzeczywistość. Biesy VR” w STUDIU teatrgalerii to spektakl-wystawa, który zaciera granicę między teatrem a sztukami wizualnymi.

 

Żywienie

Niektóre produkty spożywcze działają jak kosmetyki. Jedzenie ich pomoże zwalczyć problemy z cerą

Dieta bogata w składniki odżywcze jest podstawą w walce z niedoskonałościami skóry. Aby mieć piękną i promienną cerę, należy przede wszystkim dobrać codzienny jadłospis do indywidualnych potrzeb organizmu. Niektóre produkty spożywcze mają bowiem specjalne właściwości, które pomagają uporać się z rozszerzonymi porami, nadmiernym wydzielaniem serum czy różnego typu podrażnieniami.