Komunikaty PR

Czym kierować się przy wyborze toalety myjącej?

2019-08-22  |  12:15
Biuro prasowe
Do pobrania TECEone ( 2.42 MB )

Ponad połowa gospodarstw domowych Kraju Kwitnącej Wiśni posiada je w swoich łazienkach. Jednak na naszym rodzimym rynku wciąż stanowią pewne novum. Toalety myjące, bo o nich mowa, małymi krokami wkraczają do polskich pomieszczeń sanitarnych. A oferują wiele – większe możliwości w aranżacji przestrzeni, nową funkcjonalność oraz zmianę w podejściu do kwestii higieny i czystości. Rzecz w tym, aby wybrać dobrze!

Ich kolebką jest Japonia – to tu, w latach osiemdziesiątych, powstały pierwsze modele toalet myjących. W Polsce wciąż postrzegane są jako innowacja, do której podchodzi się z pewną dozą dystansu. Rozwiązania te wymagają bowiem pewnej zmiany w nawykach i podejściu do higieny. Jednak warto – nie ma bardziej naturalnego sprzymierzeńca czystości niż woda.

Wygląd ma znaczenie

To między innymi na podstawie tego kryterium wybieramy meble, oświetlenie, armaturę czy płytki ceramiczne. Dotyczy ono większości rozwiązań wyposażenia wnętrz – także toalet myjących. Jeszcze do niedawna rozwiązania te przypominały małe statki kosmiczne, sterowane za pomocą dużego pilota. Na szczęście coraz więcej toalet myjących wpisuje się w minimalistyczny charakter łazienek. Mają kompaktową formę, ukryte przyłącza, a jedynym widocznym elementem, dzięki któremu możemy odróżnić je od tradycyjnych misek, są detale.

Wybierając toaletę myjącą zwróćmy uwagę na jej wielkość i kształt. Powinna być na tyle prosta i niewielka, aby wpisywać się w aranżację każdej łazienki – także tej o małym metrażu. Nie bez znaczenia jest również sposób sterowania, np. za pomocą subtelnych pokręteł znajdujących się po bokach ceramiki. Pamiętajmy, że im mniej elementów, tym lepiej – nie tylko dla atrakcyjności wizualnej, ale także komfortu obsługi – wyjaśnia Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.

Obsługa – to proste

Drugim istotnym kryterium wyboru toalety myjącej jest komfort użytkowania, a w ten wpisują się takie cechy, jak intuicyjna obsługa, łatwość utrzymania w czystości, poziom technologicznej złożoności i sposób działania, który może różnić się w zależności od modelu miski.

W przypadku toalet myjących warto pamiętać o zasadzie „mniej znaczy więcej”. Liczmy się z tym, że im wyższy stopień zaawansowania pod względem oferowanych funkcji, tym więcej skomplikowanej elektroniki i większe ryzyko potencjalnych awarii. Toaleta myjąca powinna być na tyle intuicyjna, aby korzystanie z niej nie wymagało szkolenia oraz instrukcji obsługi. Brak zbędnych funkcji, przemyślany mechanizm, prostota działania – tym się kierujmy – radzi ekspert TECE.

Natomiast jedną z niewielu funkcji, w które powinna być wyposażona toaleta, to automatycznie mycie dyszy – zarówno przed, jak i po użyciu. Zwróćmy także uwagę na konstrukcję samej miski – brak kołnierza i zakamarków to większa higiena oraz łatwość utrzymania w czystości.

Montaż bez wymogów

Wybierając toaletę myjącą warto wziąć pod uwagę także kwestie techniczne i montaż. Prosta instalacja to duża wartość nie tylko dla samego instalatora, ale także dla przyszłych użytkowników.

Montaż większości toalet myjących wymaga przyłącza instalacji elektrycznej i doprowadzenie wody z instalacji wodociągowej. Istnieją jednak rozwiązania, które wprowadzają pewną innowację w zakresie zasad działania. To toalety myjące, które działają w oparciu o baterię termostatyczną i kartusz do regulacji wody. Brak prądu, modułu zasilającego i mniej technologii – to większe bezpieczeństwo, sprawniejszy serwis i łatwiejsza wymiana poszczególnych elementów w przyszłości – mówi Aleksandra Drozdalska.

Cena – warta rozważenia

Ceny toalet myjących wahają się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych i warunkowane są m.in. liczbą i rodzajem funkcji, w jakie wyposażony jest dany model. Dlatego warto zastanowić się, czy niezbędna są nam takie opcje jak automatyczna i podgrzewana deska, osuszanie, podświetlanie, sterowanie za pomocą smartfona.

Toaleta myjąca powinna spełniać przede wszystkim swoje podstawowe funkcje. Zapewniać komfort i higienę. Im mniej technologii, a więcej prostoty i przemyślanych funkcji, tym lepiej. Takie właśnie podejście stanowi punkt wyjścia do tworzenia rozwiązań, które są użyteczne i w zasięgu polskich gospodarstw domowych. Jeżeli zależy nam na funkcjonalności, ciekawą propozycją jest zestawianie mniej zaawansowanych technologicznie toalet myjących ze stelażami podtynkowymi wyposażonymi   np. w filtr powietrza czy przyciskami z czujnikiem ruchu i podświetlaniem klawiszy – dodaje ekspert TECE.

Toalety myjące oferują nam wiele – komfort, nowy wymiar higieny i możliwości aranżacji łazienki. Jednak wybierając konkretny model, warto uzbroić się w dociekliwość i zdrowy rozsądek, a decyzję podejmować w myśl zasady – mniej znaczy lepiej. Po prostu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Dla lepszego komfortu użytkowania i trwałości podłóg z paneli winylowych Biuro prasowe
2020-03-30 | 11:15

Dla lepszego komfortu użytkowania i trwałości podłóg z paneli winylowych

Ekologiczne płyty izolacyjne pod podłogi winylowe STEICOunderfloor LVT to odpowiedź na modny trend w aranżacji wnętrz. Chociaż pozostają niewidoczne, pozwalają w pełni cieszyć się z
Dom Architekci w czasach kryzysu wybierają zaufane marki
2020-03-30 | 10:00

Architekci w czasach kryzysu wybierają zaufane marki

Choć nikt z nas nie był przygotowany na kryzys wywołany epidemią koronawirusa, wszyscy z dnia na dzień musieliśmy dostosować nasze funkcjonowanie do nowej sytuacji. W tym trudnym czasie
Dom #homeoffice na piątkę, czyli 5 sposobów na organizację domowego biura
2020-03-30 | 08:00

#homeoffice na piątkę, czyli 5 sposobów na organizację domowego biura

Podczas pracy zdalnej szczególnie ważne jest odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni w domu, która ma bezpośredni wpływ na naszą kreatywność, efektywność i możliwość

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Gwiazdy

Grażyna Wolszczak: Nie miałam problemu, żeby w „Ameryce Express” wbić się komuś do domu. Jednak było mi przykro, gdy ludzie nie chcieli nas podwieźć

Uczestnicy show TVN „Ameryka Express” podczas programu muszą się zmierzyć ze swoimi słabościami. Dla niektórych największym problemem jest brak bieżącej wody i możliwości kąpieli. Inni z kolei narzekają na wyczerpujący fizycznie wyścig i towarzyszący mu głód. Grażyna Wolszczak tłumaczy, że najtrudniejsze były dla niej szukanie transportu i codzienna jazda autostopem. Gdy ze strony kierowców pojawiała się odmowa, aktorka odczuwała smutek i żal, który znacznie utrudniał dalszą rywalizację i powodował wewnętrzny niepokój.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Żywienie

Magda Gessler: otworzyłam sklep internetowy. Powstał, by wszyscy mieli dostęp do smakołyków, które pamiętam z dzieciństwa

Restauratorka otworzyła sklep internetowy Schronisko Smaków Magdy Gessler. Dostępne są w nim między innymi przetwory, naturalnie wędzone mięsa, miody czy świeże pieczywo. Specjały przygotowywane są zgodnie z długoletnią tradycją przez wykwalifikowany zespół pod czujnym okiem restauratorki

Gwiazdy

Wiktoria Gąsiewska: „W lesie dziś nie zaśnie nikt” to kino, jakiego jeszcze w Polsce nie było

Aktorka zagrała jedną z głównych ról w filmie „W lesie dziś nie zaśnie nikt”. Produkcja z gwiazdorską obsadą miała mieć premierę kinową w połowie marca, jednak została przesunięta z powodu pandemii koronawirusa. Wiktoria Gąsiewska tłumaczy, że film silnie oddziałuje na emocje – jest zarówno straszny, jak i momentami śmieszny. Ma nadzieję, że konwencja, w jakiej został utrzymany, spodoba się widzom i projekt okaże się sukcesem.