Komunikaty PR

Czym kierować się przy wyborze toalety myjącej?

2019-08-22  |  12:15
Biuro prasowe
Do pobrania TECEone ( 2.42 MB )

Ponad połowa gospodarstw domowych Kraju Kwitnącej Wiśni posiada je w swoich łazienkach. Jednak na naszym rodzimym rynku wciąż stanowią pewne novum. Toalety myjące, bo o nich mowa, małymi krokami wkraczają do polskich pomieszczeń sanitarnych. A oferują wiele – większe możliwości w aranżacji przestrzeni, nową funkcjonalność oraz zmianę w podejściu do kwestii higieny i czystości. Rzecz w tym, aby wybrać dobrze!

Ich kolebką jest Japonia – to tu, w latach osiemdziesiątych, powstały pierwsze modele toalet myjących. W Polsce wciąż postrzegane są jako innowacja, do której podchodzi się z pewną dozą dystansu. Rozwiązania te wymagają bowiem pewnej zmiany w nawykach i podejściu do higieny. Jednak warto – nie ma bardziej naturalnego sprzymierzeńca czystości niż woda.

Wygląd ma znaczenie

To między innymi na podstawie tego kryterium wybieramy meble, oświetlenie, armaturę czy płytki ceramiczne. Dotyczy ono większości rozwiązań wyposażenia wnętrz – także toalet myjących. Jeszcze do niedawna rozwiązania te przypominały małe statki kosmiczne, sterowane za pomocą dużego pilota. Na szczęście coraz więcej toalet myjących wpisuje się w minimalistyczny charakter łazienek. Mają kompaktową formę, ukryte przyłącza, a jedynym widocznym elementem, dzięki któremu możemy odróżnić je od tradycyjnych misek, są detale.

Wybierając toaletę myjącą zwróćmy uwagę na jej wielkość i kształt. Powinna być na tyle prosta i niewielka, aby wpisywać się w aranżację każdej łazienki – także tej o małym metrażu. Nie bez znaczenia jest również sposób sterowania, np. za pomocą subtelnych pokręteł znajdujących się po bokach ceramiki. Pamiętajmy, że im mniej elementów, tym lepiej – nie tylko dla atrakcyjności wizualnej, ale także komfortu obsługi – wyjaśnia Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.

Obsługa – to proste

Drugim istotnym kryterium wyboru toalety myjącej jest komfort użytkowania, a w ten wpisują się takie cechy, jak intuicyjna obsługa, łatwość utrzymania w czystości, poziom technologicznej złożoności i sposób działania, który może różnić się w zależności od modelu miski.

W przypadku toalet myjących warto pamiętać o zasadzie „mniej znaczy więcej”. Liczmy się z tym, że im wyższy stopień zaawansowania pod względem oferowanych funkcji, tym więcej skomplikowanej elektroniki i większe ryzyko potencjalnych awarii. Toaleta myjąca powinna być na tyle intuicyjna, aby korzystanie z niej nie wymagało szkolenia oraz instrukcji obsługi. Brak zbędnych funkcji, przemyślany mechanizm, prostota działania – tym się kierujmy – radzi ekspert TECE.

Natomiast jedną z niewielu funkcji, w które powinna być wyposażona toaleta, to automatycznie mycie dyszy – zarówno przed, jak i po użyciu. Zwróćmy także uwagę na konstrukcję samej miski – brak kołnierza i zakamarków to większa higiena oraz łatwość utrzymania w czystości.

Montaż bez wymogów

Wybierając toaletę myjącą warto wziąć pod uwagę także kwestie techniczne i montaż. Prosta instalacja to duża wartość nie tylko dla samego instalatora, ale także dla przyszłych użytkowników.

Montaż większości toalet myjących wymaga przyłącza instalacji elektrycznej i doprowadzenie wody z instalacji wodociągowej. Istnieją jednak rozwiązania, które wprowadzają pewną innowację w zakresie zasad działania. To toalety myjące, które działają w oparciu o baterię termostatyczną i kartusz do regulacji wody. Brak prądu, modułu zasilającego i mniej technologii – to większe bezpieczeństwo, sprawniejszy serwis i łatwiejsza wymiana poszczególnych elementów w przyszłości – mówi Aleksandra Drozdalska.

Cena – warta rozważenia

Ceny toalet myjących wahają się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych i warunkowane są m.in. liczbą i rodzajem funkcji, w jakie wyposażony jest dany model. Dlatego warto zastanowić się, czy niezbędna są nam takie opcje jak automatyczna i podgrzewana deska, osuszanie, podświetlanie, sterowanie za pomocą smartfona.

Toaleta myjąca powinna spełniać przede wszystkim swoje podstawowe funkcje. Zapewniać komfort i higienę. Im mniej technologii, a więcej prostoty i przemyślanych funkcji, tym lepiej. Takie właśnie podejście stanowi punkt wyjścia do tworzenia rozwiązań, które są użyteczne i w zasięgu polskich gospodarstw domowych. Jeżeli zależy nam na funkcjonalności, ciekawą propozycją jest zestawianie mniej zaawansowanych technologicznie toalet myjących ze stelażami podtynkowymi wyposażonymi   np. w filtr powietrza czy przyciskami z czujnikiem ruchu i podświetlaniem klawiszy – dodaje ekspert TECE.

Toalety myjące oferują nam wiele – komfort, nowy wymiar higieny i możliwości aranżacji łazienki. Jednak wybierając konkretny model, warto uzbroić się w dociekliwość i zdrowy rozsądek, a decyzję podejmować w myśl zasady – mniej znaczy lepiej. Po prostu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom O kuchennych debiutach w premierowym katalogu PEKI Biuro prasowe
2019-09-19 | 11:02

O kuchennych debiutach w premierowym katalogu PEKI

Ergonomiczne inspiracje, rozwiązania do kuchni ułatwiające codzienne życie oraz nowoczesna, kompatybilna aplikacja… To wszystko wyróżnia najnowszy katalog specjalistów od
Dom Cindy Crawford w nowej kampanii Silestone „Tops on Top 2019”
2019-09-19 | 11:00

Cindy Crawford w nowej kampanii Silestone „Tops on Top 2019”

Silestone® by Cosentino przedstawia „Tops on Top 2019”, nową kampanię reklamową z udziałem Cindy Crawford. „Tops on Top 2019” umacnia
Dom Dom marzeń w Kalifornii
2019-09-17 | 14:00

Dom marzeń w Kalifornii

Dom ma powierzchnię 325 m2, na terenie posiadłości znajduje się również domek dla gości. Właścicielowi zależało na stworzeniu swojego miejsca na ziemi, zbudowaniu domu na całe

Gwiazdy

Aleksander Milwiw-Baron: mój biznes rośnie w siłę. To nieprawda, że dostarczam nieświeże produkty klientom

Znana psycholog jest podekscytowana swoim nowym wyzwaniem zawodowym i obiecuje, że nie zawiedzie widzów „Dzień dobry TVN”. Jej zdaniem pomysł producentów na jej duet z Filipem Chajzerem jest strzałem w dziesiątkę. Cieszy się, że może rozwijać swoje umiejętności u boku dziennikarza, ale nie zamierza pozostawać w jego cieniu. Zapewnia, że ma na siebie pomysł i wierzy, że ta taktyka pozwoli jej zdobyć sympatię widzów.

Gwiazdy

Kamila Porczyk: Sport ma ciemne strony. Ale odsłuchanie hymnu, gdy się stoi na pudle, to rzecz warta wszystkiego

Sport, zdaniem zawodniczki, ma wiele ciemnych stron, z których istnienia kibice nie zdają sobie sprawy. Nie widzą oni katorżniczych treningów, bólu po kontuzjach i problemach emocjonalnych po zakończeniu kariery. Mistrzyni podkreśla, że wielu sportowców nie potrafi się odnaleźć w zwyczajnym życiu, powinni więc otrzymywać profesjonalną pomoc.

 

Farmacja

Polska firma farmaceutyczna szuka młodych talentów już w liceach. Na najlepszych czekają stypendia naukowe

Adamed, jedna z największych w Polsce firm farmaceutyczno-biotechnologicznych, poszukuje młodych talentów. 5 lat temu uruchomiła program ADAMED SmartUP, którego celem jest wyszukiwanie i wspieranie utalentowanych młodych ludzi w dziedzinie nauk ścisłych oraz przyrodniczych już na etapie liceum. Najlepsi z nich mają szansę na udział w indywidualnych konsultacjach edukacyjnych oraz zdobycie stypendium finansowego, które mogą przeznaczyć na wymarzone studia i dalszy rozwój, ułatwiający im start kariery naukowej. Kolejna 6. edycja rekrutacji do programu ruszyła z początkiem września.

Seriale

Tomasz Karolak o „39 i pół tygodnia”: Zrobiliśmy świetną tragikomedię. Takiej formy nie ma na polskim rynku serialowym

W nowej wersji hitu TVN-u główny bohater pozostaje ten sam. Darek Jankowski – w tej roli Tomasz Karolak, choć jest nieco starszy, to wciąż ma takie samo podejście do życia. Tyle, że teraz będzie musiał zmierzyć z bardzo poważnym problemem. Zdaniem aktora pomysł na scenariusz jest doskonały, a wynikiem ciężkiej pracy całej ekipy jest świetny serial, który przyciągnie widzów fabułą i dobrą obsadą. Niezwykle poruszający będzie też utwór zaprezentowany w finałowym odcinku serii.