Komunikaty PR

Dom marzeń w Kalifornii

2019-09-17  |  14:00
Biuro prasowe

Dom ma powierzchnię 325 m2, na terenie posiadłości znajduje się również domek dla gości. Właścicielowi zależało na stworzeniu swojego miejsca na ziemi, zbudowaniu domu na całe życie. Urzeczywistnienie planów zajęło mu dwa lata. Ale cel został osiągnięty.

Inspiracja poparta doświadczeniem

Projektując i budując dom w Kalifornii, Chad połączył swoją miłość do modernizmu z doświadczeniem, które zdobył w trakcie wieloletniej pracy przy projektach budowlanych w branży hotelowej. Wiele nauczył się również w trakcie renowacji modernistycznego, zaprojektowanego w 1938 roku domu, który kupił w latach 90. Po latach udało mu się doprowadzić ten budynek, Schiff House, do stanu idealnego, zgodnego z zamysłem architekta, Richarda Neutry. Projekt kalifornijskiego domu był inspirowany stylem preriowym, biorącym swój początek w pracach Franka Lloyda Wrighta – cechą charakterystyczną są dominujące horyzontalne linie i wnętrza zorganizowane na otwartym planie.

Innowacyjny projekt

Duński inżynier Jeppe Larsen opracował nowatorski plan konstrukcyjny, dzięki któremu możliwe było stworzenie domu niemal pozbawionego ścian wewnętrznych. Strop w otwartej części dziennej podparty jest jedynie w kilku miejscach minimalistycznymi stalowymi słupami. Budynek wspiera się na stopach fundamentowych z podwójną warstwą betonu otaczającą pionowy rdzeń. Wzniesienie konstrukcji zajęło półtora miesiąca, zastosowano w niej stalowe ramy i stropy na stalowych belkach. Zaplanowana została również wentylacja mechaniczna.

Systemy Reynaers Aluminum. Postawiono na jakość

Do okien i drzwi wybrane zostały systemy Reynaers Aluminium – wytypowano je ze względu na wysoką jakość, duży wybór kolorów i doskonałe parametry techniczne. Jasny odcień aluminium anodowanego na kolor brązu, wybrano ze względu na metaliczny połysk i naturalny wygląd, co nadało kierunek kolorystyce całego domu.

Parametry termiczne okien i drzwi Reynaers Aluminium są nie dopobicia – mówi Chad Overway. Konsultant ds. energii komentuje, że systemy okienne Reynaers odegrały kluczową rolę w projekcie. Udało się znacznie przekroczyć wymagania związane z Title 24, dotyczącym energii elementem obowiązujących w Kalifornii wytycznych budowlanych. – Koszt zużycia energii dla tego kilkusetmetrowego domu wynosi około 200 dolarów miesięcznie.

Przyciągające wzrok drzwi wejściowe, skonstruowane z użyciem systemu Reynaers Aluminium, składają się z laminowanego, dźwiękochłonnego szkła i z ażurowej aluminiowej blachy, z modnym, organicznym wzorem wyciętym laserowo.

Światło i widok

Nowoczesne linie i prosta estetyka składają się na wygodną, ale jednocześnie efektowną przestrzeń, zdefiniowaną przez wysokie stropy i przeszklone ściany. Ściany zewnętrzne były prawdziwym wyzwaniem, bo szkło zajmuje aż 48 proc. ich powierzchni. Naturalne światło zalewa wnętrze domu z każdej strony. Dzięki przeszkleniom część wewnętrzna przenika się ze światem zewnętrznym – uzyskano wizualną jedność z dziedzińcem, a widok rozpościera się również na połączony z domem garaż i domek dla gości, do którego przechodzi się z części dziennej przez przeszklone drzwi składane.

Za instalację okien i drzwi odpowiedzialny był Rob Kurucz z firmy Innovative Glass Solutions. Produkcja i montaż odbyły się szybko i bez komplikacji. – Wsparcie techniczne Reynaers odpowiadało szybko i było bardzo pomocne w trakcie całego procesu– mówi Chad.

Profile aluminiowe Reynaers Aluminium dostarczyła firma Associated Building Supply (ABSi).– Jesteśmy dumni z tego, że dostarcza produkty, które sprawiają, że marzenia stają się rzeczywistością – mówi Scott Thurber, współwłaściciel Associated Building Supply.

Informacje o projekcie:

Architekt:ChadOverway

Fotograf: Andrew Beneze

Lokalizacja:Sonoma, Kalifornia, USA

Systemy Reynaers Aluminium:

- drzwi: CS 68

- okna: CS 68

- drzwi przesuwne i składane: CF 77

REYNAERS ALUMINIUM to czołowy europejski producent innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska i energooszczędnych systemów aluminiowych dla okien, drzwi, ścian osłonowych, systemów przesuwnych, osłon przeciwsłonecznych oraz ogrodów zimowych. Produkty marki są dziś dostępne w przeszło 70 krajach na 5 kontynentach.

Ponad pół wieku doświadczenia, nowinki technologiczne wprowadzane na podstawie wyników ponad 150 badań, a także wykwalifikowana kadra licząca ponad2200 pracowników, pozwalają firmie tworzyć produkty gwarantujące najlepszą jakość i funkcjonalność połączoną z estetyką i niebanalnym designem.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Fuerta Mineral- nowy wymiar elegancji Biuro prasowe
2020-02-28 | 14:25

Fuerta Mineral- nowy wymiar elegancji

Wiele osób nie wyobraża sobie łazienki bez wanny. Wybór konkretnego modelu zależy przede wszystkim od naszego gustu i stylu, w jakim urządzamy łazienkę. Wanny wolnostojące
Dom Design thinking w służbie komfortu
2020-02-28 | 14:22

Design thinking w służbie komfortu

W przyszłym roku SANPLAST SA będzie obchodził 30. jubileusz wprowadzenia na polski rynek pierwszej kabiny prysznicowej. Od tego czasu firma nieustannie stawia na rozwój, a ten
Dom Meble do mieszkań urządzonych kobiecą ręką
2020-02-28 | 13:00

Meble do mieszkań urządzonych kobiecą ręką

Meble do mieszkań urządzonych kobiecą ręką Kobiece przestrzenie to przede wszystkim dbałość o detale. W damskich mieszkaniach nie ma miejsca na przypadek przy wyborze koloru ścian,

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Gosia Andrzejewicz: Po trzech miesiącach ćwiczeń z trenerem personalnym zaczęłam mieścić się w mój wymarzony rozmiar S. Teraz czuję się młodziej

Wokalistka przeszła metamorfozę i schudła ponad 10 kilogramów. Tłumaczy, że decyzja o zmianie stylu życia była podyktowana głównie chęcią polepszenia sprawności fizycznej. Przyznaje, że powrót do szczupłej sylwetki bardzo ją cieszy. Dzięki regularnym treningom oraz restrykcyjnej diecie jej forma z miesiąca na miesiąc jest coraz lepsza. Konsekwencją zmian w wyglądzie są nowe propozycje zawodowe. Już niedługo Gosię Andrzejewicz będzie można zobaczyć w kolejnej edycji show Polsatu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Media

Marta Gałuszewska: Podczas prób do programu „Twoja twarz brzmi znajomo” odkrywam w sobie umiejętności wokalne, o których posiadaniu nie miałam pojęcia

Już niedługo na antenie Polsatu rozpocznie się kolejna edycja show „Twoja twarz brzmi znajomo”. Wśród uczestników będziemy mogli zobaczyć między innymi Martę Gałuszewską i Karola Dziubę. Wokalistka przyznaje, że program pozwolił jej zdobyć doświadczenie, które z pewnością wykorzysta w późniejszej pracy – podczas koncertów. Aktor podkreśla, że przygotowanie się do cotygodniowych występów wymaga ogromnego wysiłku.

Gry i rozrywka

Rusza pierwsza trasa koncertowa z hologramowym artystą. Po VR sięgają także teatry i Hollywood

Nowe technologie pomogą stworzyć nowe doświadczenia. Wirtualna rzeczywistość sprawia, że treść wydarzenia staje się bardziej interesująca i lepiej zaspokaja potrzeby współczesnego stylu życia ludzi. Dlatego też po innowacyjne rozwiązania chętnie sięga świat sztuki. Okulary wirtualnej rzeczywistości sprawdzają się w teatrze, po wirtualną rzeczywistość chętnie sięga też Hollywood. Rusza również pierwsza trasa koncertowa, na której zamiast żywej piosenkarki wystąpi hologram. – Powstaje zupełnie nowe medium, ale VR pozwala też przybliżyć  tradycyjne formy sztuki – mówi Jacek Nagłowski, autor adaptacji spektaklu „Biesy” do wirtualnej rzeczywistości.

 

Firma

15 tys. hoteli na świecie i 600 w Polsce. Następca Neckermann Polska startuje z ofertą wyjazdową

Na polskim rynku rozpoczyna działalność Nekera, nowy touroperator, który jest niejako następcą Neckermanna, bo tworzony przez ten sam zespół. –  Upadek polskiego oddziału nie miał nic wspólnego z jego kondycją ekonomiczną, był to efekt bankructwa całej grupy Thomas Cook – mówi założyciel nowego biura Maciej Nykiel. Nekera startuje z ofertą wyjazdową do 15 tys. hoteli na całym świecie, zarówno w najpopularniejszych kurortach, jak i egzotycznych krajach. Będzie też mocno rozwijać wycieczki z dojazdem własnym oraz turystykę krajową. W ofercie ma ponad 600 hoteli w Polsce.