Komunikaty PR

Nowy wałek Polyamide Power marki ProGold zwiększy siłę krycia farby aż do 50%!

2018-10-12  |  13:05
Biuro prasowe
Kontakt
Noemi Zielińska
Brand New Agency

ul. Chmielna 2 lok. 31
00-020 Warszawa
noemi|brandnewagency.pl| |noemi|brandnewagency.pl
731 600 633
brandnewagency.pl

Do podstawowych zalet malowania wałkiem należy na pewno duża wydajność farby, szybkość aplikacji, a przede wszystkim efekt końcowy - równomiernie pokryta powierzchnia ścian i sufitów - bez widocznych smug i zacieków. Nowy model wałka - Polyamide Power marki ProGold, dzięki swojej innowacyjnej budowie, długości runa, która wynosi 18 mm pozwala na nałożenie znacznie większej ilości farby przy równoczesnym zapewnieniu gładkiej powłoki, bez efektu smugownia.

Kluczem do uzyskania perfekcyjnego wyglądu pomalowanej powłoki jest nie tylko wybór odpowiedniej farby do rodzaju podłoża, ale również zaopatrzenie się w pomocne narzędzia, jak m.in. wałek malarski.

Czym wyróżnia się nowy wałek Polyamide Power marki ProGold i jak wpływa na końcowy efekt malowania? Po pierwsze, długością runa - 18 mm, która umożliwia nałożenie jednorazowo większej ilości farby przy malowaniu ścian czy sufitów, bez ryzyka powstania dużej struktury, czy smug. Po drugie, dużą gęstością poszycia, która zapewnia idealne rolowanie i układanie się włosia podczas malowania. Obydwa te aspekty wpływają na poprawę siły krycia farby nawet do 50%. Oprócz wałka, w zestawie marka ProGold oferuje również kij teleskopowy z zasięgiem do 3m, zapewniający wysoki komfort pracy.

Sekret tkwi w runie

 Wybór właściwego narzędzia zależy, zarówno od rodzaju powierzchni, jak i farby, którą będziemy malować. Wałki z runem naturalnym wykonanym np. z owczej wełny, charakteryzujące się wysoką trwałością oraz uniwersalnością stosuje się do farb akrylowych, silikonowych, silikatowych o podwyższonym poziomie PH oraz do wyrobów rozpuszczalnikowych.

Wałek Polyamide Power marki ProGold ze sztucznym poszyciem idealnie sprawdzi się do malowania powierzchni wewnątrz pomieszczeń, ponieważ równomiernie nasiąka farbą i bardzo dobrze rozprowadza ją na gładkich, jak i lekko chropowatych podłożach, co wpływa na końcowy efekt. Jest odpowiedni do farb, w których rozcieńczalnikiem jest woda np. farby akrylowe oraz silikonowe.

Bardzo ważnym parametrem jest długość runa. Dzięki budowie runa (długość - 18 mm) wałek Polyamide Power można z powodzeniem zastosować do malowania powierzchni wewnątrz, jak i na zewnątrz np.: podłoża cementowo-wapienne, czy betonowe.

W jakich sytuacjach sprawdza się nowy wałek Polyamide Power marki ProGold? W trudnych warunkach (tj. wysoka temperatura i niska wilgotność), farba ma tendencję do szybszego podsychania, co wpływa na brak możliwości rozprowadzenia farby równomiernie. W efekcie mogą powstać smugi. Wielu malarzy stosuje wówczas wałki fasadowe o długości runa od 18 do 22mm, ale na malowanej powłoce może pozostać duża struktura. Jeśli zastosujemy nowy wałek Polyamid Power marki ProGold, który jednorazowo nanosi na tyle dużo farby, że jej czas otwarty się wydłuża, czyli wolniej wysycha, uzyskamy więcej czasu na równomierne rozprowadzenie farby po powierzchni. W efekcie wyeliminujemy nieestetyczną strukturę i powstawanie smug.

Wałek Polyamid Power świetnie sprawdza się również w sytuacjach malowania kontrastowej powierzchni ściany lub sufitu. Nauczony doświadczeniem wykonawca wie, że może zaistnieć potrzeba nałożenia 3 warstwy w celu uzyskania pełnego krycia. Dzięki innowacyjnej budowie długości runa - 18 mm która pozwala na jednorazowe nałożenie znacznie większej ilości farby oraz gęstości wpływającej na reologię farby, już po dwóch warstwach uzyskujemy pełne krycie.

W czym jeszcze pomaga wałek Polyamid Power?

Nowy wałek Polyamid Power wyposażony jest w innowacyjny uchwyt w systemie koszowym. System koszowy uchwytu wykonany z sześciu przewodów w przeciwieństwie do standardowych, gdzie zazwyczaj stosuje się od 4 do 5, tworzy większe naprężenie wałka podczas malowania, co pomaga zachować kontrolę nad wałkiem i równomiernie rozprowadzić farbę. System koszowy umożliwia również równomierny docisk wałka i eliminuje ryzyko dostania się farby do środka. Rączka wałka została wykonana z myślą o wykonawcy w systemie Soft Grip, co wpływa na dopasowanie uchwytu do ręki oraz poprawę ergonomii pracy z narzędziem.

Dołączony do zestawu lekki, ergonomiczny kij teleskopowy zwiększa rozpiętość malowania i tym samym pozytywnie wpływa na komfort pracy. Kijek posiada płynną regulację długości od 1,2 m do 3 m. Ma również uniwersalną końcówkę dopasowaną do wszystkich wałków ProGold.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Philips 5863 z głośnikiem bluetooth - telewizor do kuchni i pokoju nastolatka Biuro prasowe
2018-10-19 | 11:00

Philips 5863 z głośnikiem bluetooth - telewizor do kuchni i pokoju nastolatka

Nowoczesne telewizory pozostają jednym z nieodłącznych elementów wyposażenia naszych domów. Najbardziej oczywistym jest ustawienie telewizora w salonie, naprzeciwko kanapy, by
Dom Trendy w aranżacji wnętrz, czyli modne drzwi w mieszkaniu
2018-10-19 | 11:00

Trendy w aranżacji wnętrz, czyli modne drzwi w mieszkaniu

Wybór drzwi wewnętrznych jest niezwykle bogaty, dlatego podczas urządzania swoich czterech kątów dobrze jest wiedzieć, jakie wnętrzarskie rozwiązania są teraz w modzie. Porta
Dom Czar białych wnętrz z CeramicClean
2018-10-19 | 10:45

Czar białych wnętrz z CeramicClean

Podrapane powierzchnie, nowa moda czy po prostu zmęczenie kolorem, który dominuje w przestrzeni mieszkalnej od kilku lat, to tylko niektóre z powodów, dla których

Gwiazdy

Lefteris Kavoukis: Praca to wspólna pasja moja i żony. Pozytywnie wpływa na nasz związek

Lefteris Kavoukis to jeden z najbardziej znanych i cenionych trenerów personalnych w Grecji. Teraz swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się w firmie BEBIO oraz zespole trenerów Be ACTIVE Team, który na stałe współpracuje z Ewą Chodakowską podczas warsztatów fitness Be ACTIVE Tour. Jak przyznaje, praca w tym zespole przynosi mu sporo satysfakcji, a wartością dodatnią jest możliwość spędzania czasu z żoną – Ewą Chodakowską.

Uroda

Red Lipstick Monster: Polski rynek kosmetyczny jest bardzo do przodu. Potwierdza to obecność światowych marek

Blogerka pozytywnie ocenia otwartość polskiego rynku kosmetycznego na stale pojawiające się nowości. Chętnie sięga zarówno po nowe kosmetyki kolorowe, jak i produkty do pielęgnacji, uważa bowiem, że podstawą udanego makijażu jest zdrowa i zadbana skóra. Red Lipstick Monster pojawiła się ostatnio na premierze w sieci Sephora światowych marek Anastasia Beverly Hills i Christophe Robin.

Żywienie

Mięso z probówki może zrewolucjonizować światowy system żywienia. Ma być tańsze, zdrowsze i bezpieczniejsze dla środowiska

W Stanach Zjednoczonych nawet 80 proc. wytwarzanych antybiotyków przeznacza się na zwierzęta hodowlane. Hodowla zwierząt na żywność jest też jedną z głównych przyczyn globalnego ocieplenia – jest odpowiedzialna za emisję gazów cieplarnianych na równi z transportem. Problem może rozwiązać „czyste mięso” wyprodukowane w laboratorium z pobranych komórek zwierząt. To wciąż prawdziwe mięso, ale bez antybiotyków, E. coli, salmonelli i zanieczyszczeń, które w dodatku oszczędza środowisko. Eksperci oceniają, że wkrótce może zrewolucjonizować światowy system żywnościowy.

Moda

Ramiączka biustonosza to jedynie 15–20 proc. podtrzymania biustu. Główną rolę w uniesieniu piersi pełni dobrze dobrany pas obwodu

Brafitterki tłumaczą, że przy wyborze biustonosza najważniejszym krokiem jest odpowiednie dobranie obwodu pod biustem, co zapewnia podtrzymanie jego ciężaru i zagwarantuje komfort. Niestety wśród kobiet w dalszym ciągu panuje błędne przekonanie, że to ramiączka podnoszą piersi. Z kolei użyte materiały muszą się cechować zwiększoną stabilnością i wytrzymałością, a przy tym powinny być przyjazne dla skóry.