Komunikaty PR

Ochłodzenie potrzebne od zaraz

2019-06-19  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
HK
Hill+Knowlton Strategies

Branickiego
02-972 Warszawa
biuroprasowe|hkstrategies.com| |biuroprasowe|hkstrategies.com
+48 22 536 38 00
hkstrategies.pl

Pełne słońce i temperatura powyżej 30 stopni – to wymarzony scenariusz na letnie, wakacyjne dni. W takich warunkach najlepiej spędzać czas nad wodą lub odpoczywając w zacienionym parku. Co robić, gdy w takie upały musimy pracować i przebywać wiele godzin w pomieszczeniach? Ulgę przynoszą wentylatory, cyrkulatory i klimatyzatory, które szybko znikają ze sklepowych półek.

Kalendarzowe lato jeszcze się nie rozpoczęło, a wielu z nas już cieszy się z przerwy od gorących dni. Wysokie temperatury, szczególnie w mieście, potrafią być bardzo uciążliwe. Na upały powinny uważać szczególnie osoby starsze oraz dzieci. Przed gorączką letnich dni możemy ustrzec się w domu lub biurze, wybierając odpowiednie urządzenie.

W tym roku sezon sprzedaży asortymentu do chłodzenia powietrza rozpoczął się z opóźnieniem z uwagi na wyjątkowo chłodny maj. Dopiero na początku czerwca zaobserwowaliśmy wzrost zainteresowania klientów urządzeniami do wentylacji i klimatyzacji. Obecnie staramy się na bieżąco uzupełniać dostawy, ale zapotrzebowanie jest tak duże, że kończą się już zapasy u dostawców. – mówi Dorota Tetiurko z działu zakupu MediaMarkt.
 

Wybierz produkt dopasowany do swoich potrzeb

Na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta wentylatorów posiadających różne funkcje. Dlatego zanim dokonamy zakupu, warto sprawdzić, co oferują producenci oraz poszukać produktu, który będzie spełniał nasze oczekiwania.

W sklepach MediaMarkt oraz na stronie mediamarkt.pl można znaleźć duży wybór wentylatorów, klimatyzatorów, klimatorów wielu producentów - począwszy od marek własnych OK, Koenic, produkowanych specjalnie dla naszej sieci, przez marki specjalizujące się w produktach sezonowych, takie jak Sencor, MPM, HB, po wyżej wyspecyfikowane marki Stadler Form, Electrolux, Dyson. - mówi Dorota Tetiurko.

Wentylatory biurkowe to jedne z najtańszych urządzeń, których ceny zaczynają się od ok. 40 zł. Zajmują mało miejsca, więc świetnie sprawdzą się na mniejszej przestrzeni, zapewniając punktowe chłodzenie. Różnią się mocą (z reguły od 20 do 40W) oraz wielkością śmigła – im szersze, tym większy strumień chłodnego powietrze i zasięg działania.

Ulgę w upale przyniosą też wentylatory stojące o jeszcze większym zasięgu. Zwykle posiadają 2 lub 3 stopnie nawiewu. Możemy wybrać model z pilotem, który ułatwi sterowanie urządzeniem, bez konieczności wstawania za każdym razem, gdy chcemy zwiększyć lub zmniejszyć moc. Wentylatory stojące posiadają moc od 40 do 60W, regulowaną wysokość (do ok. 150 cm) oraz zakres obrotu dochodzący do 90 stopni. Mamy także do wyboru modele kolumnowe, które zamiast jednego śmigła posiadają wiele skrzydełek, a nawiewem dorównują tradycyjnym wiatrakom o mocy ok. 40W. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że zajmują niewiele miejsca. Ciekawym rozwiązaniem jest produkt złożony całoroczny -oczyszczacz powietrza z funkcją wentylatora - Dyson Pure Cool Link TP02.

Przykładowe produkty:

Wentylator biurkowy Sencor SFE2327 - 79,90 zł

Wentylator biurkowy Sencor SFE 4037 – 139 zł

Wentylator kolumnowy Stadler Form Peter - 799 zł

Oczyszczacz powietrza z funkcją wentylatora Dyson Pure Cool Link TP02 - 1899 zł
 

Wyrównaj temperaturę – zarówno latem, jak i zimą

Warto rozważyć zakup sprzętu, który posłuży nam przez cały rok. Dobrym wyborem będzie cyrkulator, który wprawia powietrze w ruch i zapewnia równomierne jego rozprowadzenie po całym pomieszczeniu. Proces ten pozwala na wyrównanie temperatury, dlatego cyrkulatory świetnie sprawdzą się w mieszkaniu zarówno latem, jak i zimą.

Przykładowe produkty:

Cyrkulator HB AC3040S - 149 zł

Cyrkulator MPM MWP-18 - 189 zł

 

Efektywność ponad wszystko

Klimatory i klimatyzatory to bardziej zaawansowane i droższe urządzenia, posiadające funkcję chłodzenia z wykorzystaniem skraplacza umieszczonego wewnątrz obudowy. Droższe modele są wyposażone w rurę odprowadzającą ciepło i wilgoć na zewnątrz budynku. Ceny klimatyzatorów w porównaniu do wiatraków są znacznie wyższe (od ok. 900 zł do ponad 2000 zł), dlatego gdy już zdecydujemy się na taki zakup, warto wziąć pod uwagę wydajność urządzenia, która zależy od jego mocy. Aby ustalić minimalną potrzebną moc, należy pomnożyć wysokość pokoju przez powierzchnię, dzięki temu otrzymamy wynik w metrach sześciennych. Na każdy m3 potrzebujemy 45W mocy klimatyzatora. Powinniśmy uwzględnić dodatkowe czynniki, np. okna skierowane na południe powodują, że pomieszczenie bardziej się nagrzewa. Warto zwrócić uwagę na parametr przepływu powietrza (mocne klimatyzatory mogą „przerobić” w godzinę nawet 300 m3 powietrza), prędkość, która może być regulowana ręcznie lub automatycznie oraz na zakres ustawień temperatury. Klimatyzatory mogą mieć również dodatkowe wyposażenie, np. wyświetlacz LCD, programator czasowy, pilot na podczerwień, kółka.

Przykładowe produkty:

Klimator HB AC0075DWRC za 399 zł

Klimatyzator Electrolux EXP34U338CW za 1999 zł

Przed podjęciem decyzji o zakupie urządzania warto odwiedzić sklep MediaMarkt w swojej okolicy i zapytać fachowy personel o radę. To najprostszy i najwygodniejszy sposób, żeby wybrać produkt, który będzie najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Jak użytkować meble tapicerowane, by służyły nam długi czas? Biuro prasowe
2019-07-17 | 15:10

Jak użytkować meble tapicerowane, by służyły nam długi czas?

Meble tapicerowane wykonywane są ręcznie, dlatego mają tak niepowtarzalny charakter. O ich cechach użytkowych decyduje w dużej mierze rodzaj materiałów obiciowych, prawidłowa
Dom Jak optymalnie zaaranżować przedpokój?
2019-07-17 | 11:30

Jak optymalnie zaaranżować przedpokój?

Dobrze zaaranżowany przedpokój w niezauważalny sposób ułatwia życie. Codziennie przechodzimy przez niego kilkukrotnie, najczęściej spiesząc się do swoich
Dom Nie daj się zapędzić w róg!
2019-07-17 | 11:00

Nie daj się zapędzić w róg!

Funkcjonalne szuflady to idealne rozwiązanie w przypadku narożników kuchennych. Wystarczy wysunąć szufladę narożną, aby całą jej zawartość mieć w zasięgu wzroku i dłoni.

Kalendarium

Gwiazdy

Iwona Węgrowska: Moja córka zakłada szpilki, sukienkę, maluje się, tańczy, śpiewa i po prostu jest wtedy gwiazdą. Kiedyś nagramy wspólnie piosenkę

Wokalistka podkreśla, że jej 4-letnia córka Lila jest bardzo uzdolniona muzycznie. Dziewczynka ma piękną barwę głosu, śpiewa czysto, ma poczucie rytmu i wie, jak zrobić show. Na razie tylko w domu, ale niewykluczone, że za kilka, kilkanaście lat stanie na prawdziwej scenie i porwie tłumy. Piosenkarka cieszy się, że latorośl odziedziczyła po niej talent wokalny i duży potencjał, ale jak tłumaczy, na razie jest jeszcze za wcześnie, by mówić, czy dziecko rzeczywiście pójdzie w jej ślady.

Psychologia

Małgorzata Ohme: Potrafię udzielać pierwszej pomocy. Dzięki temu czuję się bezpieczniej sama ze sobą, z moimi dziećmi i bliskimi

Małgorzata Ohme podkreśla, że umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle ważna, bo daje nam pewność, że kiedy dojdzie do tragedii, będziemy potrafili odpowiednio zareagować i odważnie przystąpić do działania. Zdaniem psycholog dzieci już w okresie wczesnoszkolnym powinny zdobywać wiedzę w tym zakresie. Pomaga w tym miedzy innymi akcja Mali Ratownicy, gdzie najmłodsi poprzez zabawę uczą się ratowania życia i odpowiedzialności za los drugiego człowieka.

Sport

Polacy czas wolny nadal spędzają na kanapach. Brak ruchu jest czwartą przyczyną zgonów na świecie

Raz w miesiącu aktywność fizyczną podejmuje 64 proc. Polaków – wynika z badania MultiSport Index 2019. Jesteśmy nadal jednym z najmniej aktywnych społeczeństw w Unii Europejskiej. Prawie połowa z nas spędza w pozycji siedzącej ponad 5 godzin dziennie. Tymczasem Światowa Organizacja Zdrowia uznaje brak ruchu za czwartą przyczynę śmiertelności na świecie.

Seriale

Magdalena Boczarska: polski widz jest absolutnie gotowy na poważny serial z silnym ładunkiem emocjonalnym

Aktorka jest zaskoczona żywiołowym odbiorem serialu „Pod powierzchnią”. Jej zdaniem oznacza to, że polscy widzowie chcą oglądać ambitne seriale obyczajowe z dużym ładunkiem emocjonalnym. Nie ukrywa też, że pracując na planie tej produkcji, czuła, że nie może ona przejść niezauważona.