Komunikaty PR

Studio Palomba projektuje dla Ideal Standard

2019-01-18  |  20:00
Biuro prasowe
Do pobrania Palomba ( 1 MB )

Koniec 2018 roku przyniósł wspaniałą wiadomość: Ideal Standard International rozpoczął współpracę z renomowanym włoskim studiem projektowym Palomba Serafini Associati. Łazienkowy producent zapowiedział również utworzenie Centrum Designu w Mediolanie, które ma być platformą współpracy projektowej pomiędzy firmą a designerami.

Podczas konferencji prasowej w mediolańskim Triennale, która odbyła się 4 grudnia 2018 r., firma Ideal Standard International ogłosiła rozpoczęcie współpracy z renomowanym włoskim studiem projektowym Palomba Serafini Associati. Roberto i Ludovica Palomba to chyba najbardziej znany duet projektowy na świecie, który ma na swoim koncie nie tylko 25 lat doświadczenia, ale także znakomitą liczbę projektów, w tym wyposażenia łazienek.

Długą i znakomitą historią legitymuje się również firma Ideal Standard – wiodący producent łazienkowego wyposażenia i prekursor w dziedzinie innowacji i wzornictwa produktu. To właśnie Ideal Standard zaprojektował i wdrożył do produkcji głowicę ceramiczną (kluczowy element baterii mieszaczowych) oraz stworzył bezkołnierzowy system spłukiwania toalet, który przeniósł na wyższy poziom higienę i estetykę ceramiki sanitarnej. Współpraca z najlepszymi designerami rozpoczęta przez producenta już w latach 50. zaowocowała istotną zmianą w obszarze łazienkowego wzornictwa oraz redefinicją pomieszczenia łazienki. Ewolucja łazienki z roli miejsca czysto użytkowego do przestrzeni relaksu była możliwa dzięki połączeniu najnowocześniejszych technologii i awangardowej estetyki, którą mogli zapewnić tylko tak perspektywicznie myślący producenci jak Ideal Standard.
Założeniem współpracy Ideal Standard ze studiem Palomba Serafini Associati jest oparcie na silnym dziedzictwie projektowym obu firm w celu spojrzenia w przyszłość i stworzenia innowacyjnych projektów odpowiadających na potrzeby i styl życia współczesnych użytkowników.

- Dobrze zaprojektowany produkt przekracza swoje funkcję i staje się ponadczasowy. Niektóre z projektów Ideal Standard, stworzone przez włoskie ikony, takie jak Ponti i Castiglioni, są doskonałym świadectwem tej zasady. Jestem zaszczycony, że mogę podążać śladami tych włoskich mistrzów i wspierać ciągłą podróż Ideal Standard w kierunku projektowania i opracowywania innowacji, które po raz kolejny na nowo zdefiniują nie tylko projektowanie łazienek, ale także projektowanie w ogóle – tak skomentował rozpoczęcie współpracy Roberto Palomba.

Aby zacieśnić współpracę z designerami firma Ideal Standard zapowiedziała również utworzenie Centrum Designu w Mediolanie, w którym Ludovica i Roberto Palomba będą ściśle współpracować z wewnętrznymi ekspertami producenta i własnym zespołem projektowym firmy.

Pierwsze wyniki kooperacji Ideal Standard i studia Palomba Serafini Associati zostaną zaprezentowane podczas targów ISH 2019, które odbędą się w dniach 11-15 marca we Frankfurcie. Zapraszamy do odwiedzenia ekspozycji Ideal Standard: hala 3.1 - stoisko C11

Więcej informacji: www.idealstandard.pl

 

O Ideal Standard International

Ideal Standard International jest jednym z wiodących producentów wysokiej jakości rozwiązań łazienkowych przeznaczonych do użytku indywidualnego, na rynek hotelowy, biurowy i medyczny. Firma z siedzibą w Brukseli (Belgia) zatrudnia prawie 9 500 pracowników, ma 16 zakładów produkcyjnych, a jej produkty dostępne są w ponad 60 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie iw Afryce. Korzystając z najnowszych technologii i współpracując ze światowej klasy projektantami, firma koncentruje się na opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań łazienkowych w wielu kategoriach produktów, w tym m.in. ceramiki łazienkowej, armatury, urządzeń do kąpieli i wellness oraz mebli i akcesoriów. Produkty Ideal Standard sprzedawane są pod silnymi międzynarodowymi i lokalnymi markami, takimi jak Ideal Standard, Armitage Shanks (Wielka Brytania), Porcher (Francja), Ceramica Dolomite (Włochy) i Vidima (Europa Wschodnia).

 

 

O Ludovica i Roberto Palomba

Ludovica i Roberto Palomba to światowej sławy architekci i projektanci, którzy mieszkają i pracują w Mediolanie. W 1994 roku założyli Palomba Serafini Associati - studio, które opracowuje projekty architektoniczne, projekty wnętrz, produktów i wystaw na całym świecie. Ludovica i Roberto Palomba są strategicznymi konsultantami i dyrektorami artystycznymi wielu renomowanych marek. Zwycięzcy wielu międzynarodowych projektowych nagród i wyróżnień, m.in. Compasso D'Oro (Włochy), Good Design Award (USA), Projekt wnętrz Best of the Year Award (USA) Icon Design Awards (Meksyk), Wallpaper Design Award (Wielka Brytania), German Design Award (Niemcy), Red Dot Award (Niemcy), Elle Decoration International Design Award i in.

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wiosna – cieplejszy wieje wiatr... Biuro prasowe
2019-02-16 | 21:15

Wiosna – cieplejszy wieje wiatr...

Otwórz szerzej okna, wpuść do domu łagodny wietrzyk i coraz mocniejsze promienie słońca. Już czas, by na przyjście wiosny przygotować także mieszkanie. Jak twierdzi Michał
Dom Przygotowanie gleby na wiosnę - nowości XactTM firmy Fiskars
2019-02-15 | 13:00

Przygotowanie gleby na wiosnę - nowości XactTM firmy Fiskars

Wiosna to najbardziej pracowity okres w ogrodzie, dlatego warto już teraz dobrze go zaplanować. A jednym z podstawowych zadań, jakie trzeba będzie wykonać na działce czy przydomowym
Dom Zielona bohaterka salonu
2019-02-15 | 12:10

Zielona bohaterka salonu

  Idzie wiosna! W poszukiwaniu inspiracji warto podpatrzeć naturę. Tęskniąc za roślinnością na zewnątrz, zacznijmy od przywołania słonecznych dni we własnym domu.

Gwiazdy

Muzyka

Sarsa: singiel "Carmen" miał być utworem niszowym. Tymczasem radia chętnie po niego sięgają

Wokalistka jest zaskoczona entuzjastycznym przyjęciem jej nowego singla przez rozgłośnie radiowe. Twierdzi, że "Carmen" miała być piosenką niszową, głównie ze względu na oryginalne połączenie poetyckiego tekstu z nośną warstwą muzyczną. Mimo to singiel, zapowiadający trzeci album studyjny Sarsy, znalazł uznanie w oczach dziennikarzy muzycznych z popularnych stacji radiowych.

Konsument

Polacy coraz bardziej świadomie robią zakupy spożywcze. Sięgają po żywność polską, bez sztucznych dodatków i konserwantów

Polacy coraz większą uwagę zwracają na skład i pochodzenie produktu. Wielu konsumentom bliska staje się idea „od pola do stołu”. Choć zwracamy uwagę na to, co jemy i chcemy sięgać po zdrową żywność, wydajemy na nią zaledwie kilka euro. Paradoks polega na tym, że za takie produkty nie chcemy dodatkowo płacić. Polski konsument często je żywność ekologiczną, choć nie ma o tym pojęcia – wskazuje Bartosz Urbaniak z Banku BGŻ BNP Paribas.

 

Gwiazdy

Gwiazdy o walentynkach: Elżbieta Romanowska nie przywiązuje do nich wagi. Iga Krefft i Kamil Pawelski co roku je świętują

Elżbieta Romanowska sceptycznie podchodzi do świętowania walentynek, bo jak podkreśla, każda – nie tylko ta data jest odpowiednia na to, by wyrazić swoje uczucia lub okazać sympatię drugiej osobie. Dla niej 14 lutego nie ma więc żadnego szczególnego znaczenia. Z kolei Iga Krefft uważa, że symboliczne gesty z okazji Dnia Zakochanych są bardzo miłe i podsycają temperaturę w związku. Kamil Pawelski zdradza natomiast, że zamierza uczcić powiększenie swojej rodziny i planuje zaprosić żonę na romantyczną kolację.