Komunikaty PR

Wielkanocne porządki czas start

2019-04-15  |  15:30
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Pawlik
Sensi Gray PR

Jana Zygmunta Skrzyneckiego 23/5
04-563 Warszawa
a.pawlik|gray.com.pl| |a.pawlik|gray.com.pl
+48 785 472 033
www.sensigray.pl

Kiedy Wielkanoc zbliża się nieubłaganie, a perspektywa świątecznych porządków spędza nam sen z powiek to najwyższa pora, aby poznać triki ułatwiające sprzątanie, ustalić plan działania i dobrać odpowiedni sprzęt. Podpowiadamy jak przygotować się do przedświątecznych porządków, by szybko odhaczyć zadania z listy i cieszyć się czystym domem.

Na początek - okna

Wielkanocne porządki dobrze jest rozpocząć od okien. To właśnie przez nie wpada większość światła dziennego, dzięki któremu nabierzemy motywacji do dalszych działań. Zacznijmy od porządnego oczyszczenia framug. Do tego najlepiej sprawdzi się gąbka z płynem, np. do mycia naczyń, który pomoże usunąć zastały, zimowy  bród. Zwróćmy uwagę na to, aby brudna woda z gąbki nie ściekała po szybach - zaoszczędzimy sobie dodatkowej pracy. Kiedy nasze framugi są już odpowiednio umyte i osuszone możemy przejść do szyb. Myjąc je powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na czyszczenie wstępne. Dobrze jest początkowo przemyć szkło ściereczką z ciepłą wodą i małą ilością płynu do okien, aby zmyć pierwszy brud. Tak przygotowaną szybę pryskamy płynem do okien, który nie tylko doczyści przetarte wcześniej okna, ale także nada im połysk i pozostawi szkło bez zacieków. Do tego etapu czyszczenia okien najlepiej jest użyć papieru kuchennego, który wchłonie nadmiar detergentu. Pamiętajmy, aby nie myć okien w słońcu, gdyż nagrzana tafla szkła spowoduje, że nasz płyn będzie wysychał szybciej i postawi widoczne smugi.

Kurz i już

Po oknach kolej na kurze! Początkowo dobrze jest ustalić plan działania i stopniowo wycierać kurze w poszczególnych pomieszczeniach. Dzięki temu nie przytłoczy nas ogrom pracy i będziemy działać bardziej efektywnie. Pamiętajmy, aby zajrzeć w każdy zakamarek, gdyż kurze właśnie tam uwielbiają się kumulować. Oprócz klasycznego przecierania półek, zwróćmy uwagę na szczyty szaf. Często przez nas unikane, przy codziennym sprzątaniu są rajem dla roztoczy. Do ścierania nieczystości najlepiej jest przeznaczyć jedną ściereczkę, którą przy nadmiarze brudu opłuczemy ciepłą wodą. W zależności od powierzchni jaką myjemy, stosujmy odpowiednio przeznaczony do tego płyn. Dzięki temu powierzchnie będą porządnie wyczyszczone i zabezpieczone.

Podłogi

Jako uwieńczenie naszego sprzątania weźmy się za podłogi. Najlepiej jest zostawić je właśnie na koniec, ponieważ nie ubrudzimy ich ponownie podczas pozostałych porządków. Na początku powinniśmy uprzątnąć przestrzeń, która jest zajęta przez fotele czy kwiaty w donicach. Najlepiej jest, w miarę możliwości, przestawić je na dywan bądź stół. Usprawni to naszą dalszą pracę. Następnie warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju  zakamarki  i szczeliny – gdyż tam zbiera się dużo brudu, który utrudnia nam kolejny etap, jakim jest mycie. Do tego typu zadań potrzebować będziemy niezawodnego oraz sprawdzonego mopa, idealni sprawdzi się Mop Clean Twist marki Leifheit. Chłonne mikrowłókna skutecznie usuną brud, a teleskopowy drążek ułatwi mycie podłóg bez obciążania naszego kręgosłupa. Dodatkowo, dzięki systemowi rotacji woda i zanieczyszczenia  są wyciskane z mopa przy minimalnym wysiłku z naszej strony. Praktyczna funkcja wstrzymywania obrotów umożliwi nam indywidualny dobór wilgotności włókien. Niezbędny okaże się także płyn dostosowany do typu nawierzchni jaką chcemy umyć. Zaimpregnuje nasze podłogi i pozostawi zapach świeżości. Podczas Wielkanocnych porządków przyda się także dodatkowy połysk, który uzyskamy dzięki środkom o przeznaczeniu nabłyszczającym. Zastosujmy go jako wykończenie po tradycyjnym umyciu podłóg.

Zwróćmy uwagę na sposób w jaki myjemy nasze panele czy płytki.
Jedną z najbardziej efektywnych metod jest ruch zygzakowaty, dzięki któremu nie pozostawiamy smug. Pomoże nam w tym obrotowy przegub, który obraca się o 360 stopni. Umożliwia on ustawienie mopa pod dowolnym kątem, co ułatwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Co więcej, drążek Clean Twist możemy wykorzystać nie tylko do mycia podłóg, ale także do mycia okien czy ścierania kurzy. Mop ten posiada specjalny SYSTEM CLICK, który sprawia, że drążek pasuje do zamiennych końcówek czyszczących.

Wielkanocne porządki nie muszą wcale spędzać snu z naszych powiek. Przemyślane i zaplanowane odpowiednio wcześniej staną się przyjemnością, a nie obowiązkiem. Stosując odpowiednie triki i dobry sprzęt nie zauważymy nawet, kiedy nasze mieszkanie zacznie lśnić, a my sami odpoczniemy w rodzinnym gronie.

www.leifheitsklep.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wnętrze Roku SAW 2019. Niezależny konkurs dla architektów wnętrz Biuro prasowe
2019-04-24 | 15:20

Wnętrze Roku SAW 2019. Niezależny konkurs dla architektów wnętrz

Stowarzyszenie Architektów Wnętrz podjęło się stworzenia konkursu, którego celem jest wyłonienie, a następnie prezentacja najlepszych projektów polskich
Dom Black is back – wraca moda na łazienki w ciemnych barwach
2019-04-24 | 13:30

Black is back – wraca moda na łazienki w ciemnych barwach

Po dość długiej, bo trwającej kilka lat, modzie na szare i białe łazienki, można zaobserwować pewne zmiany w trendach. Do łask wracają ciemne barwy, a wnętrza odzyskują utracony szyk,
Dom Nagrody Red Dot 2019 przyznane
2019-04-24 | 01:00

Nagrody Red Dot 2019 przyznane

Projektanci Franke nieustannie poszukują rozwiązań i  technologii, które oferują użyteczność i funkcjonalność na najwyższym poziomie i jednocześnie spełniają

Żywienie

Joanna Kurowska: Coraz mniej jest tradycji w narodzie, a coraz więcej takiej taśmówki. Warto pielęgnować wielkanocne zwyczaje, bo one scalają rodziny

Aktorka przyznaje, że jako rodowita Kaszubka, niezwykle ceni sobie świąteczne zwyczaje – zarówno związane z Bożym Narodzeniem, jak i z Wielkanocą. W jej domu nie może zabraknąć malowania jaj, ręcznie robionych dekoracji i pieczenia ciast. Zanim więc nadejdzie czas świętowania, zakasuje rękawy i rzuca się w wir domowych porządków i przygotowań. Joanna Kurowska ubolewa natomiast nad tym, że coraz mniej ludzi pielęgnuje tradycje, utrzymuje w tym czasie post i pamięta o religijnym wymiarze tych świąt.

Partner sekcji zdrowie

Gwiazdy

Paulina Młynarska: Od kilku lat organizuję wyjazdy na warsztaty jogi do Azji. Postanowiłam połączyć osobistą pasję z pracą

Dziennikarka przekonuje, że ci, którzy zdecydują się na organizowany przez nią wyjazd do Azji połączony z warsztatami jogi, nie będą żałować. To bowiem doskonała okazja do tego, by spędzić dwa tygodnie w tak urokliwych zakątkach świata, jak Bali czy Birma, odetchnąć, naładować baterie, nawiązać nowe przyjaźnie, a przy okazji zakochać się w jodze. Jej zdaniem osoby, które mają już ze sobą taki turnus, wracają zrelaksowane, zdystansowane, uwolnione od stresu i z nowym spojrzeniem na rzeczywistość.

Farmacja

Liczba niezaszczepionych dzieci wzrosła prawie sześciokrotnie. Resort zdrowia chce edukować Polaków i wzmacniać ich zaufanie do lekarzy

Już ponad 30 tys. rodziców odmówiło poddania dziecka szczepieniom ochronnym. Zdaniem resortu zdrowia to jedna z przyczyn wzrostu zachorowań na odrę, jaki miał miejsce w 2016 i 2018 roku. Rząd obawia się powrotu innych chorób, takich jak błonica i tężec, stąd nacisk na kampanie edukacyjne. Prowadzi je m.in. Główna Inspekcja Sanitarna, a ich celem jest przekonanie Polaków, że szczepienia nie powodują negatywnych skutków ubocznych, mogą natomiast ratować życie i zdrowie.

Gwiazdy

Michalina Sosna: W Wielkanoc w kuchni rządzi babcia z tatą. My z mamą zajmiemy się sprzątaniem i dekorowaniem

Aktorka nie wyobraża sobie, by Wielkanoc spędzić w innym miejscu niż rodzinny dom. Lubi ten wyjątkowy przedświąteczny klimat, gruntowne porządki, przygotowywanie dekoracji i święconki. Kuchnia natomiast to królestwo babci i taty, którzy raczej nie lubią nowości. Przede wszystkim stawiają na sprawdzone przepisy i tradycyjne potrawy.