Komunikaty PR

Z wizytą w Blanco

2019-11-15  |  11:00
Biuro prasowe

Pewnie każdemu zdarza się czasem zastanawiać jak powstały sprzęty, które nas otaczają. Rzadko mamy jednak okazję, aby zobaczyć to na własne oczy. Taką możliwość miało kilkanaście osób, które firma Comitor zaprosiła do Niemiec, aby z bliska przyjrzeć się produkcji zlewozmywaków przez Blanco. Wśród uczestników znaleźli się właściciele salonów kuchennych oraz ich pracownicy.

Blanco to rodzinna firma z Niemiec, która obecnie działa na skalę międzynarodową. Wytwarza przede wszystkim wysokiej jakości zlewozmywaki, baterie kuchenne oraz akcesoria. Początkowo niewielka manufaktura została założona przez Heinricha Blanca w 1925 roku w Oberderdingen.  W 1951 roku firma rozpoczęła produkcję zlewozmywaków. Wówczas używano głównie stali nierdzewnej.  W listopadzie 1967 roku fabrykę opuścił trzecio-milionowy egzemplarz. Wiosną 1990 w Sinsheim powołano do życia nowy zakład produkcyjny, gdzie powstają zlewozmywaki granitowe. W 2006 roku liczba wyprodukowanych zlewozmywaków przez Blanco wyniosła 40 milionów.

W fabryce jak w kinie

Uczestnicy zostali zaproszeni do dwóch fabryk należących do Blanco. Pierwsza z nich mieści się w Sulzfeld. Wytwarzane są tam zlewozmywaki stalowe, zaawansowane technologicznie produkty SteelArt oraz egzemplarze produkowane na specjalne zamówienie. Goście mieli okazję obejrzeć na żywo cały proces produkcji. W zależności od danego produktu może on obejmować: głębokie tłoczenie, wraz z etapami spawania, szlifowania i polerowania, a następnie czyszczenie, grawerowanie laserowe, pakowanie i przenoszenie na rampę załadunkową, skąd trafia do dystrybucji. Ze względów bezpieczeństwa przyglądano się temu z odpowiedniej odległości. Nieco inaczej było w fabryce w Sinnsheim, gdzie wytwarzane są zlewozmywaki z Silgranitu. Goście mieli tam więcej swobody. – Tutaj proces produkcji jest wysoce zautomatyzowany, a maszyny wyglądają niczym z kina science fiction. Mimo wszystko fizyczna obecność człowieka na wielu stanowiskach wciąż jest niezbędna. Pracownicy fabryki przewożą na przykład farby do mieszalnika, nadzorują proces mieszania i nalewania komponentu do formy. Dążenie do zautomatyzowania całego procesu w dużej mierze wynika ze względów bezpieczeństwa – mówi Anna Bedyniak-Bielińska, marketing manager firmy Comitor.

Wszystkie produkty w zasięgu ręki

W showroomie Blanco goście obejrzeli zlewozmywaki wykonane z różnych rodzajów materiału (Silgranit, ceramika, stal), baterie, akcesoria oraz selektory. Uczestnicy wysłuchali także prezentacji dotyczącej firmy Blanco. Była to również okazja do zapoznania się z nowościami jeszcze przed ich oficjalną premierą. Należą do nich: czarne baterie Linus i Linus-S, dozownik Lato oraz  mata uniwersalna – gadżet ułatwiający pracę w kuchni. W nadchodzącym roku do sprzedaży w Polsce trafi także oryginalny czarny zlewozmywak. Następnie w showroomie odbyły się warsztaty, podczas których pojawiła się okazja do przetestowania odporności zlewozmywaków na trudne zabrudzenia. Ponadto goście mieli szansę szczegółowo doprecyzować odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez klientów.

Wielka logistyka

Ulokowane w Bruchsal Europejskie Centrum Logistyczne Blanco w dużej mierze jest zautomatyzowane. To tam prowadzone są wszystkie operacje transportu towarów za pośrednictwem spedytorów. Przestrzeń podzielona jest na następujące strefy: towary przychodzące, zapewnienie jakości, magazyn wysokiego składowania, kompletacja zamówień, kontrola magazynu, pakowanie, wzmacnianie, ekspedycja towarów, dostawa części zamiennych. Większość zlewozmywaków, baterii, akcesoriów i części zamiennych Blanco jest wysyłanych do klientów lub międzynarodowych filii i partnerów handlowych właśnie za pośrednictwem centrum w Bruchsal. Rozbudowa obiektu w celu stworzenia w pełni zautomatyzowanego magazynu wysokiego składowania została ukończona latem 2015 roku. Blanco priorytetowo traktuje kwestie zrównoważonego rozwoju i środowiska, dlatego całe oświetlenie wnętrza wykorzystuje wydajną technologię LED. Z kolei montaż ulepszonego uszczelnienia drzwi zmniejsza straty ciepła i zapobiega przeciągom.

***

Firma Comitor to jedyny w Polsce importer kontraktowy urządzeń kuchennych klasy premium: zlewozmywaków i baterii z akcesoriami, systemów sortowania odpadów niemieckiej marki Blanco, wyciągów i okapów kuchennych Novy, a także sprzętu AGD Küppersbusch i urządzeń do utylizacji odpadów Insinkerator. Firma Comitor działa od 1994 r. i specjalizuje się w wyposażeniu kuchni oraz gastronomii. Jest wielokrotnym laureatem prestiżowych konkursów, takich jak Diamenty Forbes’a, Gazele Biznesu, Solidna Firma, a oferowane przez nią produkty otrzymały liczne nagrody, m.in.: Red Dot Design Award. Główna siedziba firmy mieści się w Łodzi, gdzie mieści centrum serwisowe i logistyczne oraz salon firmowy. Klienci z Warszawy mogą zapoznać się
z aktualną ofertą Comitor  np. w Centrum Wyposażenia Wnętrz DOMOTEKA

https://comitor.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Letnie aktywności – zaplanuj urlop z Netto Biuro prasowe
2020-07-02 | 13:40

Letnie aktywności – zaplanuj urlop z Netto

Nie musisz planować dalekich wyjazdów, aby spędzić udane wakacje. Urlopowy okres to doskonały czas, który możesz wykorzystać na oddanie się swojemu hobby również w
Dom Pokaż mi swoje Portfolio
2020-07-02 | 10:20

Pokaż mi swoje Portfolio

Od dnia premiery, która miała miejsce kilka miesięcy temu, architekci i znawcy designu zachwycają się nową kolekcją Cosentino. Obok The Collection nie sposób przejść
Dom System płytowy ogrzewania podłogowego do zabudowy suchej
2020-07-01 | 15:00

System płytowy ogrzewania podłogowego do zabudowy suchej

Ogrzewanie podłogowe, ze względu na wymogi konstrukcyjne i konieczność zabudowy na mokro, do chwili obecnej cieszyło się dużą popularnością na rynku nowopowstających inwestycji

Więcej ważnych informacji

Media

Paulina Drażba: Podczas pandemii bardzo dużo czasu poświęciłam swojej pracy, ale wartości międzyludzkie były dla mnie niesamowicie ważne

Dziennikarka ostatnie miesiące spędziła, intensywnie pracując. Pandemia koronawirusa sprawiła, że zmieniła się forma większości zawodowych projektów, w których brała udział. Panele dyskusyjne, spotkania autorskie czy też gale wręczenia nagród odbywały się głównie przez internet. Prowadzenie ich online było dla Pauliny Drażby nowym i ciekawym doświadczeniem. Prezenterka wśród licznych obowiązków znalazła jednak czas na wypoczynek. Spędziła go głównie na aktywności fizycznej oraz w towarzystwie rodziny.

 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Konsument

Spadek czytelnictwa wyhamował. W okresie izolacji Polacy częściej sięgali po e-booki i audiobooki

 

Według badań Biblioteki Narodowej 39 proc. Polaków przeczytało w ubiegłym roku co najmniej jedną książkę. W ostatnich pięciu latach odsetek ten mieścił się w przedziale 37–38 proc., co oznacza, że poziom czytelnictwa jest stabilny, a nawet nieznacznie rośnie. – Czas pandemii zdecydowanie sprzyja zainteresowaniu książką. Było to widoczne szczególnie w początkowym okresie, kiedy Polacy pozostawali w izolacji domowej i poszukiwali alternatywy dla  telewizji – mówi Agnieszka Stankiewicz-Kierus, dyrektor wydawnicza w Wydawnictwie Kobiecym.

 

Muzyka

AniKa Dąbrowska: Na dzień wydania płyty czekałam całe swoje życie. Jestem bardzo wrażliwą osobą, chcę w piosenkach pokazywać emocje

Młoda wokalistka zyskała rozpoznawalność dzięki zwycięstwu w drugiej edycji programu rozrywkowego TVP2 „The Voice Kids”. Od tamtej pory jej kariera rozwija się bardzo dynamicznie. 26 czerwca  do sklepów i serwisów cyfrowych trafi debiutancki album AniKi Dąbrowskiej. Artystka przyznaje, że jest bardzo podekscytowana, ponieważ wydanie solowej płyty od zawsze było jej największym marzeniem. Utwory, które znajdują się na krążku, odzwierciedlają osobowość wokalistki i jej entuzjastyczne podejście do życia.