Komunikaty PR

Ogólnopolska burza mózgów dla edukacji – konkurs #Szkoła2030 rozstrzygnięty!

2019-05-16  |  07:00
Biuro prasowe

Jak stworzymy szkołę marzeń? Na pytanie zadane w konkursie #Szkoła2030 odpowiedziało blisko sto osób z całej Polski. Kapituła najwyżej oceniła esej dr. Macieja Pabiska, na co dzień nauczyciela języka polskiego w jednym z krakowskich liceów. Konkurs #Szkoła2030 został zorganizowany przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe, przy współpracy z: Cortland (Partner Główny), ISKU oraz wydawnictwem Nowa Era.

Uczestnicy konkursu mierzyli się z konkursowym scenariuszem, zgodnie z którym 1 września 2030 roku polskie dzieci wrócą po wakacjach do szkoły, która jest szkołą marzeń – świetnie przygotowuje uczniów do życia w nowym, zmieniającym się świecie, a zarazem jest atrakcyjnym miejscem pracy dla nauczycieli i studentów. W swoich esejach musieli wyjaśnić, w jaki sposób polska szkoła przeszła taką metamorfozę w ciągu zaledwie dekady.

Zdaniem Kapituły, najlepiej z tym zadaniem zmierzył się dr Maciej Pabisek, nauczyciel języka polskiego w XX Liceum Ogólnokształcącym im. L. Staffa w Krakowie.

To praca mocno osadzona w polskich realiach. Autor zaproponował bardzo ciekawą wizję szkoły, której sukces jest możliwy dzięki postaci lidera – dyrektora, potrafiącego zjednać sobie różne grupy, przekonującego otoczenie do wspólnego realizowania celów edukacyjnych – wyjaśnia Zygmunt Puchalski, Prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego, członek Kapituły konkursu #Szkoła2030.

Konkurs #Szkoła2030 okazał się atrakcyjny nie tylko dla osób bezpośrednio związanych ze szkołą. Drugą nagrodę w konkursie zdobyła dr Agnieszka Nietresta-Zatoń, literaturoznawczyni, autorka tekstów naukowych i powieści, copywriterka. Trzecia nagroda została z kolei przyznana Andrzejowi Pieńkowskiemu, na co dzień menedżerowi ds. badań rynkowych i rozwoju produktów w Katalyst Education. Kapituła konkursu przyznała ponadto cztery wyróżnienia.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace są dostępne na stronie www.szkola2030.pl.

Konkurs #Szkoła2030 pokazał, jak duże jest w naszym kraju zapotrzebowanie na dyskusję o edukacji. Cieszymy się, że mogliśmy być partnerem wydarzenia, które tak wielu osobom dało szansę wypowiedzenia się w sprawach edukacji przyszłości i podnoszenia jakości nauczania.– mówi Mariusz Kruk, Menadżer ds. Klientów Edukacyjnych w Cortland.

 

Kapituła konkursu

O przyznaniu nagród i wyróżnień w konkursie decydowała Kapituła, do której organizator zaprosił: Małgorzatę Pomianowską (redaktor naczelną miesięcznika „Dyrektor Szkoły”), Przemysława Staronia (Nauczyciela Roku 2018), Barbarę Annę Zielonkę (polską nauczycielkę pracującą w Norwegii, finalistkę Global Teacher Prize 2018) i pracującą na Uniwersytecie Warszawskim profesor Małgorzatę Żytko (eksperta OECD w zakresie wczesnej edukacji). STO będzie w Kapitule reprezentowane przez Zygmunta Puchalskiego, dr Annę Okońską-Walkowicz (wiceprezes Zarządu Głównego STO) i Łukasza Smołkę (członka Zarządu Głównego STO).

 

Lista osób nagrodzonych i wyróżnionych:

I Nagroda: dr Maciej Pabisek, nauczyciel języka polskiego w XX Liceum Ogólnokształcącym im. L. Staffa w Krakowie, trener rozwoju osobistego.

II Nagroda: dr Agnieszka Nietresta-Zatoń, literaturoznawczyni, autorka tekstów naukowych i powieści, copywriterka; była nauczycielka w gimnazjum integracyjnym.

III Nagroda: Andrzej Pieńkowski, menedżer ds. badań rynkowych i rozwoju produktów w Katalyst Education.

 

Wyróżnienia:

Katarzyna Dąbkowska-Kułacz, reżyser filmowy i teatralny.

Remigiusz Depta, uczeń Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy.

Krystyna Kolwas, dyrektor i nauczyciel w Niepublicznej Szkole Podstawowej Montessori Latawiec w Sopocie.

Leszek Sutuła, kierownik produktów internetowych w Nexford University.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Zagraj w mega planszówki w Port Łódź Junior Biuro prasowe
2019-05-24 | 20:00

Zagraj w mega planszówki w Port Łódź Junior

Do niedzieli 26 maja Port Łódź Junior zaprasza najmłodszych do mega zabawy w mega wielkie planszówki. Natomiast już od najbliższego poniedziałku (27 maja) przez cały tydzień
Dziecko Zboża w diecie najmłodszych
2019-05-24 | 09:00

Zboża w diecie najmłodszych

Ewa Skwarek, ekspert BoboVita Pierwsze lata życia to okres, w którym właściwy sposób żywienia odgrywa ogromną rolę w harmonijnym rozwoju dziecka. Ważnym elementem
Dziecko Podaruj zdrowie na dzień dziecka!
2019-05-24 | 01:00

Podaruj zdrowie na dzień dziecka!

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" z okazji dnia dziecka uruchomiła internetową zbiórkę na pomoc i leczenie dzieci chorych na raka z kliniki Przylądek

Gwiazdy

Dorota Wellman o hejterach: Nie czytam czegoś, co jest wylaniem czyichś kompleksów. Nie interesuje mnie to

Dziennikarka przyznaje, że na co dzień spotyka się z ogromnym hejtem, ale za nic ma tego typu krytykę. Negatywne komentarze anonimowych osób nie są dla niej w żaden sposób konstruktywne, bo mają na celu tylko obrażanie i poniżanie. Uprzedzając ataki, w swojej najnowszej książce „I ty możesz być modelką” dziennikarka z góry zastrzegła, że poprzez tę publikację nie promuje otyłości.

Seriale

Danuta Stenka: kręcenie scen erotycznych nie należy do przyjemności

Wszystkie sytuacje, które w życiu sprawiają przyjemność, na planie filmowym są koszmarem  mówi gwiazda. Ma na myśli m.in. sceny erotyczne, których kręcenie zawsze wywołuje w niej napięcie nerwowe. Aktorka podkreśla jednak, że dyskomfort ten może zmniejszyć nastrojowe oświetlenie planu oraz umiejętności operatora.

Motoryzacja

Młodych kierowców gubi brawura i małe doświadczenie. Powodują najwięcej wypadków drogowych

Młodzi kierowcy w wieku 18–24 lata stanowią największą grupę zarówno sprawców, jak i ofiar wypadków drogowych. Tylko w Polsce w 2018 roku z 31,7 tys. wypadków ponad 5 tys. spowodowali właśnie młodzi kierowcy. Gubi ich szybka jazda i skłonność do brawury w połączeniu z brakiem doświadczenia oraz stosunkowo niewielkimi umiejętnościami. Niezbędną wiedzę mogą zdobyć na szkoleniach z zawodowymi kierowcami.

Motoryzacja

Rafał Jonkisz: W samochodach dla mnie najważniejsze są aspekty wizualne. Auto musi mieć jeszcze sportowy pazur

Model nie ukrywa, że jest estetą, dlatego dla niego najważniejszy jest niebanalny design samochodu. Najlepiej, by pojazd jednocześnie miał opływowe kształty, bogato wyposażone wnętrze i dużo koni mechanicznych pod maską. Jeśli chodzi o rodzaj nadwozia, to w grę wchodzi wersja sedan albo coupé.