Komunikaty PR

Kim jest #polishgirl? Już dziś premiera dokumentu Iwony Bieleckiej

2018-10-12  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Rucińska
.

.
. .
pr|gmail.com| |pr|gmail.com
508 617 842
.

 

Już dziś (piątek, 12 października) premiera mini-dokumentu #polishgirl, który stara się odpowiedzieć na to i wiele innych pytań dotyczących cyfrowej rzeczywistości i kobiecości. Film jest dostępny na platformie Papaya.Rocks i stanowi kolejną odsłonę cyklu Papaya Films Present Stories.

 

„Chcę pokazać, że kobiecość jest konstruktem, który można budować ze swobodą i z dystansem.”

Zofia Krawiec, artystka, krytyczka i kuratorka sztuki, jedna z bohaterek filmu #polishgirl

 

Dziennie przybywa ok. 8 000 nowych zdjęć z hasztagiem #polishgirl. Na tę chwilę znajdziemy 42 mln takich postów. Ten hashtag to fenomen na skalę międzynarodową. Dla porównania – pod hasztagiem #russiangirl znajdziemy 5 mln zdjęć, #czechgirl to 6,2 mln postów, a #swedishgirl zaledwie 2 mln.

 

Kim jest zatem mityczna „polishgirl”? Jest modelką, artystką, a może sportsmenką? Jaki obraz kobiecości wyłoni się po kliknięciu w jeden z najpopularniejszych hashtagów na Instagramie? Te pytania stały się punktem wyjścia dla reżyserki Papaya Films, Iwony Bieleckiej do nakręcenia mini-dokumentu #polishgirl. Obraz stara się przybliżyć odbiorcy ten internetowy fenomen od środka, z perspektywy dziewczyn, które go używają i które dzięki Instagramowi realizują siebie, swoje plany i marzenia. Bohaterkami filmu są m.in. Zofia Krawiec czy Sylwia Nowak. Z wypowiedzi swoich bohaterek, influencerek, autorka stara się ułożyć definicję #polishgirl.

 

Obraz finalistki 3. edycji Papaya Young Directors nie pozostawia odbiorcy obojętnym i skłania do refleksji, nad obrazem kobiet we współczesnym, scyfryzowanym świecie. Autorka podkreśla, że ważne jest, jak kobiety same o sobie mówią, postrzegają i do czego dążą, realizując się na różnych życiowych płaszczyznach.

 

Film zrealizowano w ramach „Papaya Films Presents Stories”, niekomercyjnej inicjatywy domu produkcyjnego Papaya Films. Seria „Stories” to pomysł polskiego studia na rozwój swoich możliwości i budowania zaangażowania na portalach społecznościowych. Każdy odcinek to inna, wyjątkowa, choć nie zawsze łatwa historia. Bohaterami dotychczasowych odcinków byli m.in. Karolinia Ćwiek, młoda modelka znana m.in. z wybiegów Marca Jacobsa, która opowiedziała o swojej chorobie dwubiegunowej, poetka i dr hab. botaniki Wydziału Leśnego SGGW – Urszula Zajączkowska czy raper Pjus, który poświęciwszy całe swoje życie muzyce, musiał stawić czoła powodowanej chorobą utracie słuchu.

 

Iwona Bielecka, reżyserka Papaya Films, swoją karierę rozpoczęła od zwycięstwa w 3. edycji Papaya Young Directors. Choć na rynku reklamowym jest od niedawna, już została okrzyknięta New Director of the Year przez jury światowego konkursu SHOTS Awards. Znana szerokiej publiczności przede wszystkim jako autorka teledysków dla m.in. takich artystów jak Julia Marcell, Marysia Sadowska czy Pezet.

 

Film można obejrzeć na platformie contentowej Papaya.Rocks pod linkiem: https://papaya.rocks/pl/trendbook/jak-ugryzc-polishgirl 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film Kampania wizerunkowa stacji TNT – Twoje życie. Twoja historia. Twoje TNT Biuro prasowe
2018-10-19 | 17:30

Kampania wizerunkowa stacji TNT – Twoje życie. Twoja historia. Twoje TNT

15 października br. ruszyła kampania wizerunkowa TNT pod hasłem „Twoje życie. Twoja historia. Twoje TNT”. Po trzech latach od uruchomienia kanału w Polsce, TNT stało się jedną
Film 4. Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich
2018-10-19 | 14:00

4. Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich

4. Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich 5 listopada 2018 roku rusza czwarta edycja Warsaw Korean Film Festival. Południowokoreańska kinematografia budzi coraz większe
Film „Fantastyczne piątki” w październiku na kanale TNT
2018-10-05 | 18:00

„Fantastyczne piątki” w październiku na kanale TNT

Są pełne magii i nadprzyrodzonych stworzeń, a ich akcja dzieje się alternatywnym, często mrocznym i niebezpiecznym świecie. Filmy fantastyczne rozbudzają wyobraźnię widzów, dzięki

Gwiazdy

Lefteris Kavoukis: Praca to wspólna pasja moja i żony. Pozytywnie wpływa na nasz związek

Lefteris Kavoukis to jeden z najbardziej znanych i cenionych trenerów personalnych w Grecji. Teraz swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się w firmie BEBIO oraz zespole trenerów Be ACTIVE Team, który na stałe współpracuje z Ewą Chodakowską podczas warsztatów fitness Be ACTIVE Tour. Jak przyznaje, praca w tym zespole przynosi mu sporo satysfakcji, a wartością dodatnią jest możliwość spędzania czasu z żoną – Ewą Chodakowską.

Uroda

Red Lipstick Monster: Polski rynek kosmetyczny jest bardzo do przodu. Potwierdza to obecność światowych marek

Blogerka pozytywnie ocenia otwartość polskiego rynku kosmetycznego na stale pojawiające się nowości. Chętnie sięga zarówno po nowe kosmetyki kolorowe, jak i produkty do pielęgnacji, uważa bowiem, że podstawą udanego makijażu jest zdrowa i zadbana skóra. Red Lipstick Monster pojawiła się ostatnio na premierze w sieci Sephora światowych marek Anastasia Beverly Hills i Christophe Robin.

Żywienie

Mięso z probówki może zrewolucjonizować światowy system żywienia. Ma być tańsze, zdrowsze i bezpieczniejsze dla środowiska

W Stanach Zjednoczonych nawet 80 proc. wytwarzanych antybiotyków przeznacza się na zwierzęta hodowlane. Hodowla zwierząt na żywność jest też jedną z głównych przyczyn globalnego ocieplenia – jest odpowiedzialna za emisję gazów cieplarnianych na równi z transportem. Problem może rozwiązać „czyste mięso” wyprodukowane w laboratorium z pobranych komórek zwierząt. To wciąż prawdziwe mięso, ale bez antybiotyków, E. coli, salmonelli i zanieczyszczeń, które w dodatku oszczędza środowisko. Eksperci oceniają, że wkrótce może zrewolucjonizować światowy system żywnościowy.

Moda

Ramiączka biustonosza to jedynie 15–20 proc. podtrzymania biustu. Główną rolę w uniesieniu piersi pełni dobrze dobrany pas obwodu

Brafitterki tłumaczą, że przy wyborze biustonosza najważniejszym krokiem jest odpowiednie dobranie obwodu pod biustem, co zapewnia podtrzymanie jego ciężaru i zagwarantuje komfort. Niestety wśród kobiet w dalszym ciągu panuje błędne przekonanie, że to ramiączka podnoszą piersi. Z kolei użyte materiały muszą się cechować zwiększoną stabilnością i wytrzymałością, a przy tym powinny być przyjazne dla skóry.