Komunikaty PR

Kim jest #polishgirl? Już dziś premiera dokumentu Iwony Bieleckiej

2018-10-12  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Rucińska
.

.
. .
pr|gmail.com| |pr|gmail.com
508 617 842
.

 

Już dziś (piątek, 12 października) premiera mini-dokumentu #polishgirl, który stara się odpowiedzieć na to i wiele innych pytań dotyczących cyfrowej rzeczywistości i kobiecości. Film jest dostępny na platformie Papaya.Rocks i stanowi kolejną odsłonę cyklu Papaya Films Present Stories.

 

„Chcę pokazać, że kobiecość jest konstruktem, który można budować ze swobodą i z dystansem.”

Zofia Krawiec, artystka, krytyczka i kuratorka sztuki, jedna z bohaterek filmu #polishgirl

 

Dziennie przybywa ok. 8 000 nowych zdjęć z hasztagiem #polishgirl. Na tę chwilę znajdziemy 42 mln takich postów. Ten hashtag to fenomen na skalę międzynarodową. Dla porównania – pod hasztagiem #russiangirl znajdziemy 5 mln zdjęć, #czechgirl to 6,2 mln postów, a #swedishgirl zaledwie 2 mln.

 

Kim jest zatem mityczna „polishgirl”? Jest modelką, artystką, a może sportsmenką? Jaki obraz kobiecości wyłoni się po kliknięciu w jeden z najpopularniejszych hashtagów na Instagramie? Te pytania stały się punktem wyjścia dla reżyserki Papaya Films, Iwony Bieleckiej do nakręcenia mini-dokumentu #polishgirl. Obraz stara się przybliżyć odbiorcy ten internetowy fenomen od środka, z perspektywy dziewczyn, które go używają i które dzięki Instagramowi realizują siebie, swoje plany i marzenia. Bohaterkami filmu są m.in. Zofia Krawiec czy Sylwia Nowak. Z wypowiedzi swoich bohaterek, influencerek, autorka stara się ułożyć definicję #polishgirl.

 

Obraz finalistki 3. edycji Papaya Young Directors nie pozostawia odbiorcy obojętnym i skłania do refleksji, nad obrazem kobiet we współczesnym, scyfryzowanym świecie. Autorka podkreśla, że ważne jest, jak kobiety same o sobie mówią, postrzegają i do czego dążą, realizując się na różnych życiowych płaszczyznach.

 

Film zrealizowano w ramach „Papaya Films Presents Stories”, niekomercyjnej inicjatywy domu produkcyjnego Papaya Films. Seria „Stories” to pomysł polskiego studia na rozwój swoich możliwości i budowania zaangażowania na portalach społecznościowych. Każdy odcinek to inna, wyjątkowa, choć nie zawsze łatwa historia. Bohaterami dotychczasowych odcinków byli m.in. Karolinia Ćwiek, młoda modelka znana m.in. z wybiegów Marca Jacobsa, która opowiedziała o swojej chorobie dwubiegunowej, poetka i dr hab. botaniki Wydziału Leśnego SGGW – Urszula Zajączkowska czy raper Pjus, który poświęciwszy całe swoje życie muzyce, musiał stawić czoła powodowanej chorobą utracie słuchu.

 

Iwona Bielecka, reżyserka Papaya Films, swoją karierę rozpoczęła od zwycięstwa w 3. edycji Papaya Young Directors. Choć na rynku reklamowym jest od niedawna, już została okrzyknięta New Director of the Year przez jury światowego konkursu SHOTS Awards. Znana szerokiej publiczności przede wszystkim jako autorka teledysków dla m.in. takich artystów jak Julia Marcell, Marysia Sadowska czy Pezet.

 

Film można obejrzeć na platformie contentowej Papaya.Rocks pod linkiem: https://papaya.rocks/pl/trendbook/jak-ugryzc-polishgirl 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film Takiego horroru nie było. Twórca The Walking Dead zrobił film o zwierzętach Biuro prasowe
2019-03-08 | 09:50

Takiego horroru nie było. Twórca "The Walking Dead" zrobił film o zwierzętach

Zwierzęta bywają bohaterami horrorów, dreszczowców i thrillerów – wystarczy przypomnieć choćby kultowe „Ptaki” Alfreda Hitchcocka albo
Film „Free Solo: ekstremalna wspinaczka” z Oscarem dla najlepszego dokumentu
2019-02-25 | 17:40

„Free Solo: ekstremalna wspinaczka” z Oscarem dla najlepszego dokumentu

„Free Solo” – premiera w niedzielę 3 marca o godzinie 21:00 na kanale National Geographic Film jest zapisem przygotowań wspinacza freesolowego Alexa Honnolda do wyczynu,
Film 5 książek, których ekranizacje zobaczymy w 2019
2019-02-07 | 14:40

5 książek, których ekranizacje zobaczymy w 2019

Coraz częściej w kinach możemy zobaczyć ekranizacje znanych książek, najczęściej tych, które okrzyknięto mianem bestsellera. Filmowcy walczą o prawa do sfilmowania, gdyż dzieła

Podróże

Paulina Młynarska: Zakochujemy się w pewnych miejscach. Dla mnie takim miejscem zawsze była Grecja

Dziennikarka na stałe zamieszkała w Grecji, spełniając tym samym marzenie z dzieciństwa. Do przeprowadzki przygotowywała się przez blisko 10 lat, stopniowo wycofując się z mediów i szukając możliwości pracy zdalnej. Twierdzi, że w Grecji urzeka ją zarówno niesamowity klimat, jak i uśmiechnięci, pomocni i pozytywnie nastawieni do życia ludzie.

Media i PR

CNN: Współczesne niewolnictwo i handel ludźmi silniejsze niż kiedykolwiek. Dziennikarze mają tu ogromną rolę do odegrania – uważa Dominika Kulczyk

Mamy do czynienia ze zjawiskiem niewolnictwa na ogromną skalę, to biznes liczony w setkach miliardów dolarów – podkreślają dziennikarze CNN zaangażowani w inicjatywę CNN Freedom Project. Od 2011 roku stacja przygotowała na ten temat ponad 600 reportaży i filmów dokumentalnych. Jednym z takich reportaży jest „Troubled Waters” (pol. „Wzburzone wody”) przygotowany wspólnie z Dominiką Kulczyk i Kulczyk Foundation na temat niewolniczej pracy dzieci z regionu jeziora Wolta w Ghanie.

Firma

Kompetencje społeczne zyskują na znaczeniu. To one będą przesądzać o sukcesie na rynku pracy

Efektywny dialog, umiejętność współpracy i mądrze pojęte przywództwo to umiejętności miękkie, które wkrótce będą przesądzać zarówno o sukcesie zawodowym, jak i biznesowym – wynika z najnowszego raportu Orange Polska „Mądre zarządzanie”. Eksperci wskazują, że kompetencje te mocno zyskują na znaczeniu, zwłaszcza w kontekście postępujących zmian technologicznych. Do nowych realiów muszą się dostosować zarówno pracownicy, jak i całe organizacje.

 

Edukacja

Niezdarność dziecka często spowodowana jest poważnym zaburzeniem. Rodzice nierzadko to lekceważą

Częste potykanie się, trudności z kopaniem piłki, ubieraniem się czy posługiwaniem sztućcami – takie symptomy mogą świadczyć o dyspraksji. To zaburzenie, które upośledza rozwój motoryczny malucha, często prowadząc do alienacji. Cierpi na nie nawet co dziesiąte dziecko, częściej chłopcy niż dziewczynki. Objawy dyspraksji mogą być łagodzone dzięki terapii integracji sensorycznej, wymaga to jednak prawidłowej i szybkiej diagnozy. Wielu rodziców myli jednak te zaburzenia z niezdarnością dziecka.