Komunikaty PR

„GMO Polemicznie” –KUKBUK oraz Uniwersytet Warszawski zapraszają do dyskusji

2014-09-18  |  14:45
Biuro prasowe

W sobotę, 20 września o godzinie 17.30 w samym sercu Warszawy (Bar Studio, pl. Defilad 1) Uniwersytet Warszawski i wydawnictwo KUKBUK w nietypowy sposób zainaugurują nowy kierunek studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim, pt. „Kultura kulinarna”. W ramach wydarzenia odbędzie się debata na temat żywności genetycznie modyfikowanej. Po dyskusji z ekspertami odbędą się warsztaty z robienia tortilli oraz projekcja filmu dokumentalnego „GMO OMG”.

Redakcja magazyn kulturalno-kulinarnego KUKBUK wraz z przedstawicielami właśnie inaugurowanego kierunku studiów „Kultura kulinarna” na Uniwersytecie Warszawskim zdecydowali się stworzyć przestrzeń do debaty dla zwolenników i przeciwników żywności transgenicznej. Wśród zaproszonych do dyskusji gości znajdują się: Dorota Metera – specjalistka z zakresu rolnictwa ekologicznego oraz członkini Partii Zieloni, Wojciech Zalewski – doktor nauk rolniczych oraz biolog molekularny, autor bloga „GMObiektywnie”, Marcin Rotkiewicz – dziennikarz naukowy specjalizujący się w tematyce GMO, zastępca redaktora działu nauka tygodnika „Polityka” oraz Katarzyna Jagiełło z Greenpeace Polska. Debatę poprowadzi Marcin Wojtasik, koordynator studiów „Kultura kulinarna” na Uniwersytecie Warszawskim.

Po dyskusji uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w  warsztatach z robienia tortilli prowadzonych przez Tortilla Molino – firmę, która wytwarza je według tradycyjnej meksykańskiej receptury. Spotkanie zakończy projekcja intrygującego filmu dokumentalnego Jeremy’ego Seifert’a „GMO OMG” z 2013 roku, prezentowanego wcześniej na festiwalu Berlinale.

Wszystkich zainteresowanych tematem żywności genetycznie modyfikowanej serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie BRAK ZDJĘCIA
2019-12-07 | 01:00

Co mogę zrobić dla planety: Święta zero waste

Okres świąteczny to czas, w którym marnujemy najwięcej. Wyrzucamy nie tylko śmieci, ale także gigantyczne ilości jedzenia. Święta to okres kupowania prezentów, jak robić to z głową i namysłem? Jak zmniejszyć ilość
Żywienie Mówimy jak jest, czyli FRoSTA pod lupą!
2019-12-06 | 17:30

Mówimy jak jest, czyli FRoSTA pod lupą!

O produktach mrożonych na przestrzeni lat mówiono wiele. Ich reputacja była jednak zachwiana – utarła się opinia, że mrożonki są niezdrowe lub po prostu mniej wartościowe niż
Żywienie Nowy skład ulubionej marki dzieci
2019-12-06 | 13:15

Nowy skład ulubionej marki dzieci

Wymagający najmłodsi konsumenci To, co spożywają dzieci ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Dlatego produkty stworzone z myślą o nich, w

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Maja Frykowska: Nie domagam się odszkodowania od Quentina Tarantino. Jego film mnie wzruszył

Jakiś czas temu w mediach pojawiły się informacje, jakoby Maja Frykowska miała się domagać odszkodowania od Quentina Tarantino, za przedstawienie postaci jej dziadka – Wojciecha Frykowskiego – w sposób niezgodny z prawdą. Maja Frykowska jednak dementuje plotki. Uważa, że amerykański reżyser ukazał historię morderstwa z 1969 roku w ciekawy i nieoczywisty sposób. Wyznaje również, że film „Pewnego razu w Hollywood” bardzo ją wzruszył.

Gwiazdy

Marta Wiśniewska: Taniec jest dla mnie wszystkim. Bez niego nie żyję

Mandaryna przyznaje, że taniec jest jej największą życiową pasją i motorem napędowym. Sama czerpie z niego przyjemność, a dodatkowo zaszczepia tę miłość w innych. Marta Wiśniewska od wielu lat z powodzeniem prowadzi szkołę tańca i dzieli się swoim doświadczeniem z ludźmi w różnym wieku.

Teatr

Małgorzata Kozłowska: Na planie filmowym czuję się jak ryba w wodzie. Jestem otwarta na wszystkie propozycje

Zdaniem Małgorzaty Kozłowskiej w zawodzie aktora ekscytujące jest zarówno występowanie w filmach i serialach, jak i gra na deskach teatru. Chce więc spełniać się na każdej z tych płaszczyzn, bo wie, że niosą one ze sobą zupełnie inne emocje i wyzwania, ale kluczową kwestią jest intrygujący scenariusz.

 

CES Las Vegas 2020