Komunikaty PR

Esport & Gaming Forum

2019-10-15  |  11:00
Biuro prasowe

Dwie sceny, warsztaty mentorskie i unikalna wiedza od rozpoznawalnych prelegentów z Polski i zagranicy. To wszystko czeka na uczestników konferencji Esport & Gaming Forum, która już 24 października odbędzie się w Warszawie. Wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć transmisję z wydarzenia na kanale Polsat Games oraz na stronie Onet.pl.

Celem konferencji Esport & Gaming Forum jest przede wszystkim promocja sportu elektronicznego w kręgach biznesowych, marketingowych i medialnych oraz obiektywna i krytyczna analiza szans i zagrożeń, stojących przed branżą sportów elektronicznych.

Podczas konferencji organizatorzy chcą również promować inicjatywy i podmioty działające na rzecz rozwoju sportu elektronicznego oraz stworzyć przestrzeń do wymiany wiedzy pomiędzy członkami społeczności. Ma to w efekcie ułatwić osobom zainteresowanym karierą w sporcie elektronicznym wejście do branży. 

Najważniejszym elementem Esport & Gaming Forum będą wystąpienia na dwóch scenach — biznesowej oraz edukacyjnej, a także warsztaty „Mentor Hours”. Konferencja w unikatowej formie programu telewizyjnego będzie realizowana przez telewizję Polsat Games, a wybrane transmisje będzie można obejrzeć na stronie Onet.pl. Zmiana formuły ze standardowej konferencji na on-line’owe streamy i program TV, pozwoli na dotarcie do kilkuset razy więcej osób.

Scena biznesowa zbierze osoby,  które przedstawią spojrzenie na branżę ze strony głównych podmiotów, kształtujących rynek. Będą to goście o międzynarodowej renomie, m.in. Anna Baumann z Rouge Esports Club czy Alban Dechelotte, Head of Sponsorships & Business Development w Riot Games. Dodatkowo na tej scenie zostanie przeprowadzona analiza sytuacji polskiego sportu elektronicznego w czterech kluczowych obszarach — mediów, marketingu, profesjonalnych rozgrywek oraz szkolenia talentów. Uzupełnieniem będą rozmowy z cenionymi osobami spoza branży, które wniosą obiektywne, alternatywne spojrzenie na sytuację sportu elektronicznego — wśród nich pojawią się Michał Szafrański, Artur Kurasiński oraz Anton Krasun.

Na scenie edukacyjnej głos zabiorą najbardziej doświadczone osoby z branży sportów elektronicznych oraz specjaliści z obszarów pokrewnych — czyli dziennikarze, właściciele drużyn, managerowie, marketerzy oraz sami gracze. Ich zadaniem będzie przekazanie praktycznej wiedzy na temat konkretnych obszarów, takich jak budowanie drużyny esportowej, praca redaktorska, czy zarządzanie społecznością. Swoją wiedzę będą przekazywali także specjaliści z branż Human Resources oraz Employer Brandingu. 

Z kolei w ramach warsztatów „mentor hours” nawet kilkaset osób będzie mogło wziąć udział w kilkudziesięciu rozmowach mentorskich, prowadzonych przez kluczowe osoby z branży sportów elektronicznych. Podczas 10-osobowych sesji mentorskich uczestnicy otrzymają możliwość zadania szczegółowych pytań każdemu z mentorów.

Pomysłodawcami Esport & Gaming Forum są Maciej Sawicki oraz Szymon Kubiak, a organizatorami tegorocznej edycji jest dział specjalny Mediacom Beyond Advertising, organizacja esportowa devils.one, stacja telewizyjna Polsat Games oraz agencja Fantasyexpo. Patronem medialnym wydarzenia jest Onet.pl.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Nie masz pomysłu na czas wolny? Wystartował portal z ofertą warsztatów twórczych Biuro prasowe
2019-11-08 | 12:00

Nie masz pomysłu na czas wolny? Wystartował portal z ofertą warsztatów twórczych

Wystartował nowy portal www.feblik.pl, który zgromadzi warszawskich pasjonatów rzemiosła i rękodzieła. Oferta przygotowana przez twórców projektu –
Hobby Dron Yuneec Mantis G jest już dostępny w sprzedaży na polskim rynku
2019-11-06 | 15:00

Dron Yuneec Mantis G jest już dostępny w sprzedaży na polskim rynku

Wiodący na świecie producent samolotów elektrycznych firma Yuneec w pierwszych dniach września zaprezentowała najnowszy model drona konsumenckiego – Mantisa G. Quadrocopter 4K
Hobby Wystawa fotografii „Przewrotność spojrzenia” w CH Osowa
2019-10-31 | 17:00

Wystawa fotografii „Przewrotność spojrzenia” w CH Osowa

W najbliższą sobotę rusza kolejna wyjątkowa wystawa w przestrzeniach CH Osowa. Tym razem zaprezentuje się gdańska fotografka, Maria Laskowska, a jej fotografie będzie można oglądać aż

Kalendarium

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Bezpłatne materiały wideo, audio, zdjęcia oraz artykuły

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Lider zespołu Łzy: Zawsze mi mówiono: nie zakładaj rodziny, bo osierocisz dzieci. Teraz dzięki leczeniu mogę funkcjonować jak zdrowy człowiek

W najgorszych dniach zmagałem się z krwotokami płucnymi. Płuca po prostu nie wytrzymywały, pękały tkanki w płucach i były zalewane krwią, dusiłem się nią. To było po prostu straszne – mówi Adam Konkol, lider zespołu Łzy, który od dziecka choruje na rzadką chorobę – tętnicze nadciśnienie płucne. Kardiolodzy odradzali mu założenie rodziny i przygotowywali do jednoczesnego przeszczepu serca i płuc. Ratunkiem okazało się jednak nowoczesne leczenie farmakologiczne, dzięki któremu dzisiaj muzyk prowadzi całkiem normalne życie.

Gala Złote Spinacze 2019

Psychologia

Natalia Kukulska: Jako rodzice często przenosimy nasze problemy na dzieci. One idą do szkoły z głową pełną tego, co dzieje się w domu

Ze statystyk przedstawionych przez SOS Wioski Dziecięce wynika, że aż 41 proc. dzieci w wieku szkolnym doświadczyło przemocy ze strony bliskiej osoby, a ponad milion wychowuje się w rodzinach dotkniętych problemem alkoholowym. Oznacza to, że w każdej klasie jest przynajmniej jedno skrzywdzone dziecko. Natalia Kukulska, ambasadorka Stowarzyszenia, podkreśla, że odbudowanie dziecięcego świata, który runął jak domek z kart, jest niezwykle trudne. W tych dramatycznych sytuacjach ogromne znaczenie ma wsparcie i zrozumienie – zarówno ze strony najbliższych, jak i nauczycieli i wychowawców.

Robotyka i SI

Coraz bliżej komercjalizacji polskiego robota kardiochirurgicznego. Ma być konkurencją dla robota Da Vinci

Coraz więcej procedur przeprowadzanych na salach operacyjnych może być wykonywanych z użyciem robotów chirurgicznych. Ich zaletą jest m.in. wysoka precyzja, co pozwala na stosowanie ich w najbardziej ryzykownych zabiegach. Polacy są już coraz bliżej komercjalizacji robota kardiochirurgicznego, nad którym prace trwają od dwóch dekad. Ma się on cechować dużo większą automatyzacją, niż ma to miejsce w przypadku robota Da Vinci.