Komunikaty PR

II edycja Warszawskiego Maratonu Fotograficznego za nami!

2019-06-20  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Koper-Przybyszewska
anna.koper|brandtime.pl| |anna.koper|brandtime.pl
786-936-600
Do pobrania docx ( 0.02 MB )

Celem zabawy było oddanie klimatu tętniącej życiem stolicy. Laureat 1. miejsca w konkursie otrzymał nagrodę 3 000 zł. Uroczysta gala finałowa odbyła się 18 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki.

Uchwycić wielkomiejskiego ducha
Warszawski Maraton Fotograficzny to konkurs, którego uczestnicy mają 12 godzin na wykonanie 12 zdjęć w 12 różnych kategoriach, powiązanych ze sobą jednym spójnym motywem przewodnim. W tym roku tematem konkursu było „Życie w Wielkim Mieście”. Pomimo deszczowej pogody, bieg wystartował 18 maja z Bulwaru Karskiego, przez Marszałkowską aż w kierunku Saskiej Kępy. Na najwytrwalszych na mecie czekało upalne słońce i satysfakcja z ukończenia fotograficznego challenge’u. 


Jak w każdym maratonie liczy się czas, ale też bystre oko, szybka selekcja i spójna prezentacja – zauważa Agata Milewska, Brand Manager Green Caffè Nero. – Uczestnicy mają cały dzień na zaliczenie wszystkich przygotowanych przez nas punktów zbiorczych i wykazać się kreatywnym spojrzeniem na Warszawę. Ideą, jaka nam przyświeca w trakcie maratonu jest uchwycenie ducha wielkiego miasta, oswojenie jego zgiełku i czerpanie z niego inspiracji. Jednocześnie zależy nam na aktywnym wspieraniu promocji miasta, jego kultury, jak i kreatywności miłośników fotografii – dodaje. 


Zwycięska trójka i dwunastu wspaniałych
Na 12 godzin przypada 12 kategorii, a wszystkie z nich związane są z wielkomiejskim motywem przewodnim. Dlatego dla uczestników to przede wszystkim sprawdzian dla ich kreatywności. Zwycięzców wybrało jury, w gronie którego znalazły się znane nazwiska z fotograficznego świata. Wśród nich należy wymienić jednego z najwybitniejszych autorów w historii polskiej fotografii – Tadeusza Rolke, grafika, architekta i varsavianistę – Tomasza Leca czy honorowego członka Związku Polskich Artystów Fotografów – Marka Grygiela. W swojej klasyfikacji eksperci oceniali pomysł, nakład pracy, oko i technikę. Największym wyzwaniem była ocena wszystkich 12 zdjęć jednego autora, spójnych z tematyką kategorii i całego maratonu. 


Jak wyglądało podium i czyja seria zdjęć zachwyciła jurorów? Pierwsze miejsce zajął Arek Stani, na drugiej pozycji uplasowała się Anna Goleniewicz, a podium zamknęła Katarzyna Derkacz-Gajewska. 


Jury przyznało także nagrody w poszczególnych kategoriach: 
1. Żagle Warszawskie – Ireneusz Badura
2. Autorska interpretacja numeru startowego – Robert Gromadzki
3. Inteligentna Technologia – Małgorzata Barańska-Bartosiak
4. Wielkie Perspektywy – Anna Goleniewicz
5. Po stronie natury – Izabela Mieszczańska
6. Zwierzę w mieście – Daniel Sierawski
7. Sztuka na ulicach – Patrycja Orłowska
8. Miasto, którego nie ma – Izabela Mieszczańska
9. Kobieta w wielkim mieście – Marek Mosiński
10. Naturalnie nad Wisłą – Arek Stani
11. Hulaj Noga – Krzysztof Weyher
12. Młodym być i więcej nic – Piotr Minkiewicz

Wszystkie zwycięskie prace będzie można obejrzeć do końca sierpnia na wystawie przy gablotach przy schodach ruchomych na trasie W-Z.


To już kolejna, druga edycja Warszawskiego Maratonu Fotograficznego zorganizowanego przez Green Caffè Nero, która ufundowała także nagrody główne. Partnerami konkursu i fundatorami nagród dla wyróżnionych  byli m.in. Biuro marketingu m.st. Warszawy, Pałac Kultury i Nauki, marka Żywiec Zdrój czy Intelligent Technologies. Partnerem medialnym była Gazeta Wyborcza i portal ohme.pl.  

 

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie: https://warszawskimaratonfotograficzny.org.pl/ 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Znamy zwycięzców Caffè Vergnano Best Barista 2019 w Tarnowskich Górach! Biuro prasowe
2019-10-10 | 13:05

Znamy zwycięzców Caffè Vergnano Best Barista 2019 w Tarnowskich Górach!

4 października poznaliśmy zwycięzców kolejnych regionalnych eliminacji do ogólnopolskiego konkursu Caffè Vergnano Best Barista 2019. W Tarnowskich Górach najlepszymi
Hobby W Koszalinie po raz kolejny będą tańczyć cza-czę na Rekord Polski
2019-10-10 | 08:00

W Koszalinie po raz kolejny będą tańczyć cza-czę na Rekord Polski

Już 19 października 2019 roku, po raz kolejny, w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie odbędzie się bicie Rekordu Polski w tańczeniu cza-czy przy Grand Prix
Hobby Festiwal Gier Planszowych | Empik Galeria Bałtycka
2019-10-08 | 09:00

Festiwal Gier Planszowych | Empik Galeria Bałtycka

Zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu Gier Planszowych organizowanego przez Empik we współpracy z czołowymi wydawcami gier planszowych. Festiwal to możliwość spróbowania

Gwiazdy

Anna Kalczyńska: Uwielbiam Andrzeja Sołtysika. To duży chłopiec, muszę go sprowadzać na ziemię

Jesteśmy zupełnie różni, ale świetnie się uzupełniamy – mówi dziennikarka. Podkreśla, że ją i jej ekranowego partnera wiele różni – ona jest bardziej szalona i ma zacięcie publicystyczne, on szuka w rozmowach z gośćmi raczej lirycznych inspiracji. Różnice te stanową jednak zaletę, oboje doskonale się bowiem uzupełniają jako para gospodarzy.

Gwiazdy

Kamila Boruta: Czasy się zmieniły, kobiety przejęły role mężczyzn. Prowadzą samochody, zakładają firmy

Kobiety są dziś silne, przejęły role mężczyzn – uważa aktorka. Jej zdaniem współczesne kobiety doskonale radzą sobie ze wszelkimi przeciwnościami losu, godzą karierę zawodową z wychowaniem dzieci, często samotnym. Oprócz siły panie mają jednak również spryt i, tak jak ona sama, wiedzą, kiedy nie muszą demonstrować swojej niezależności.  

 

Prawo

Udzielenie pierwszej pomocy mogłoby o połowę zmniejszyć liczbę ofiar wypadków drogowych. Kursy pierwszej pomocy przechodzą kurierzy

Codziennie na polskich drogach ginie 8 osób. Ponad 40 proc. Polaków wskazuje, że było świadkami wypadku drogowego. Życie poszkodowanego w wypadku często zależy od świadków i ich umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Coraz więcej osób deklaruje, że umiałoby w razie wypadku udzielić pierwszej pomocy, ale pewnych swoich umiejętności jest zaledwie co piąty Polak. Dlatego firmy organizują dla pracowników zajęcia z pierwszej pomocy. W kursach DHL Parcel „Z kurierem bezpiecznie” wzięło już udział ok. 100 kurierów.

Uroda

W sezonie jesienno-zimowym makijażyści stawiają na rozświetloną i zadbaną cerę. Modne są również metaliczne cienie na powiekach i pogrubione rzęsy

W tym sezonie w kosmetyczce nie może zabraknąć przede wszystkim lekkiego podkładu wyrównującego, kremu BB lub CC, rozświetlacza i dobrego tuszu pogrubiającego. Dzięki nim można bowiem wykonać make-up, który sprawi, że twarz będzie promienna i świetlista, a oczy odpowiednio podkreślone. Osoby zarówno z idealną cerą, jak i z niedoskonałościami muszą pamiętać o regularnej pielęgnacji i nawilżeniu. Wśród zapachów w tym sezonie królują te z nutą drzewną, intensywnie kwiatowe lub bardzo słodkie.