Komunikaty PR

II edycja Warszawskiego Maratonu Fotograficznego za nami!

2019-06-20  |  01:00

Celem zabawy było oddanie klimatu tętniącej życiem stolicy. Laureat 1. miejsca w konkursie otrzymał nagrodę 3 000 zł. Uroczysta gala finałowa odbyła się 18 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki.

Uchwycić wielkomiejskiego ducha
Warszawski Maraton Fotograficzny to konkurs, którego uczestnicy mają 12 godzin na wykonanie 12 zdjęć w 12 różnych kategoriach, powiązanych ze sobą jednym spójnym motywem przewodnim. W tym roku tematem konkursu było „Życie w Wielkim Mieście”. Pomimo deszczowej pogody, bieg wystartował 18 maja z Bulwaru Karskiego, przez Marszałkowską aż w kierunku Saskiej Kępy. Na najwytrwalszych na mecie czekało upalne słońce i satysfakcja z ukończenia fotograficznego challenge’u. 


Jak w każdym maratonie liczy się czas, ale też bystre oko, szybka selekcja i spójna prezentacja – zauważa Agata Milewska, Brand Manager Green Caffè Nero. – Uczestnicy mają cały dzień na zaliczenie wszystkich przygotowanych przez nas punktów zbiorczych i wykazać się kreatywnym spojrzeniem na Warszawę. Ideą, jaka nam przyświeca w trakcie maratonu jest uchwycenie ducha wielkiego miasta, oswojenie jego zgiełku i czerpanie z niego inspiracji. Jednocześnie zależy nam na aktywnym wspieraniu promocji miasta, jego kultury, jak i kreatywności miłośników fotografii – dodaje. 


Zwycięska trójka i dwunastu wspaniałych
Na 12 godzin przypada 12 kategorii, a wszystkie z nich związane są z wielkomiejskim motywem przewodnim. Dlatego dla uczestników to przede wszystkim sprawdzian dla ich kreatywności. Zwycięzców wybrało jury, w gronie którego znalazły się znane nazwiska z fotograficznego świata. Wśród nich należy wymienić jednego z najwybitniejszych autorów w historii polskiej fotografii – Tadeusza Rolke, grafika, architekta i varsavianistę – Tomasza Leca czy honorowego członka Związku Polskich Artystów Fotografów – Marka Grygiela. W swojej klasyfikacji eksperci oceniali pomysł, nakład pracy, oko i technikę. Największym wyzwaniem była ocena wszystkich 12 zdjęć jednego autora, spójnych z tematyką kategorii i całego maratonu. 


Jak wyglądało podium i czyja seria zdjęć zachwyciła jurorów? Pierwsze miejsce zajął Arek Stani, na drugiej pozycji uplasowała się Anna Goleniewicz, a podium zamknęła Katarzyna Derkacz-Gajewska. 


Jury przyznało także nagrody w poszczególnych kategoriach: 
1. Żagle Warszawskie – Ireneusz Badura
2. Autorska interpretacja numeru startowego – Robert Gromadzki
3. Inteligentna Technologia – Małgorzata Barańska-Bartosiak
4. Wielkie Perspektywy – Anna Goleniewicz
5. Po stronie natury – Izabela Mieszczańska
6. Zwierzę w mieście – Daniel Sierawski
7. Sztuka na ulicach – Patrycja Orłowska
8. Miasto, którego nie ma – Izabela Mieszczańska
9. Kobieta w wielkim mieście – Marek Mosiński
10. Naturalnie nad Wisłą – Arek Stani
11. Hulaj Noga – Krzysztof Weyher
12. Młodym być i więcej nic – Piotr Minkiewicz

Wszystkie zwycięskie prace będzie można obejrzeć do końca sierpnia na wystawie przy gablotach przy schodach ruchomych na trasie W-Z.


To już kolejna, druga edycja Warszawskiego Maratonu Fotograficznego zorganizowanego przez Green Caffè Nero, która ufundowała także nagrody główne. Partnerami konkursu i fundatorami nagród dla wyróżnionych  byli m.in. Biuro marketingu m.st. Warszawy, Pałac Kultury i Nauki, marka Żywiec Zdrój czy Intelligent Technologies. Partnerem medialnym była Gazeta Wyborcza i portal ohme.pl.  

 

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie: https://warszawskimaratonfotograficzny.org.pl/ 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Spędź lato z Portem Łódź! Biuro prasowe
2019-07-17 | 14:00

Spędź lato z Portem Łódź!

Podczas tegorocznych wakacji Port Łódź z myślą o Klientach przygotował różnorodne atrakcje. Na urokliwym Patio znajduje się strefa relaksu, dmuchany zamek dla maluchów,
Hobby Będą śpiewać Prząśniczkę Stanisława Moniuszki na rekord
2019-07-10 | 07:00

Będą śpiewać "Prząśniczkę" Stanisława Moniuszki na rekord

Już 20 lipca 2019 roku na Stadionie Miejskim w Łabiszynie odbędzie się VII Pałucki Festyn Ludowy. Jedną z najważniejszych atrakcji wydarzenia będzie oficjalna
Hobby Monopoly Tatry i Zakopane - wielka rozgrywka | Empik Zakopane
2019-07-09 | 01:00

Monopoly Tatry i Zakopane - wielka rozgrywka | Empik Zakopane

Zobacz, co kryje wyjątkowa edycja gry Monopoly Tatry i Zakopane (Winning Moves Polska). Zdobywaj najwyższe szczyty i spaceruj po najpiękniejszych trasach Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Kalendarium

Uroda

Katarzyna Bujakiewicz: Na co dzień chodzę bez makijażu. Na ściankę tak zupełnie naturalnie nie odważyłabym się wyjść

Aktorka preferuje naturalny wygląd, bez makijażu. Na co dzień rezygnuje więc z kosmetyków kolorowych na rzecz tych, które pielęgnują skórę, jak np. Hyaluronic Aloe Jelly. Na pełny make-up aktorka stawia tylko przy okazji dużych wyjść, ponieważ w świetle jupiterów widać każdą niedoskonałość, a takie wpadki są szeroko komentowane w mediach. Co prawda, ona sama ma duży dystans do swojego wyglądu, ale dobrze wie, jak takie negatywne opinie przeżywają jej młodsze koleżanki.

Muzyka

Shaggy: Czuję niesamowitą więź z Polską. Bardzo się cieszę, że Polacy nadal chcą mnie słuchać

Lubię Polskę za wódkę, gulasz i tutejszą publiczność – mówi wokalista. Podkreśla, że zawsze cieszy go perspektywa grania dla polskiej publiczności, która odwdzięcza mu się niesamowitą energią podczas koncertów na żywo. Z przyjemnością dostrzega też efekty transformacji, jaką Polska przeszła na przestrzeni ostatnich dwóch dekad.

Praca

Polki spędzają z dziećmi najwyżej rok po porodzie. O powrocie do pracy decydują głównie względy ekonomiczne

Wyłącznie opiece nad dzieckiem Polki chciałyby się poświęcić przez pierwsze trzy lata jego życia. Zdecydowana większość młodych mam już po rocznym urlopie macierzyńskim wraca jednak do pracy. Kierują się zarówno względami ekonomicznymi, jak i chęcią samorozwoju. Udanemu łączeniu życia zawodowego z rodzinnym sprzyjają benefity ze strony pracodawców, m.in. elastyczny czas pracy, możliwość wykonywania niektórych obowiązków zdalnie oraz punktualnego wychodzenia z biura.

Film

Mateusz Banasiuk: Rola w „Furiozie” to dla mnie spełnienie marzeń. Ten film to czysta adrenalina

„Furioza” ma być pierwszym polskim filmem o świecie kiboli i chuliganów. Zdaniem Mateusza Banasiuka jest to spektakularne kino, które ma szanse zachwycić polskich widzów. Podkreśla, że praca na planie jest wymagająca i angażująca, rola lekarza związanego ze środowiskiem ultrasów jest jednak spełnieniem jego aktorskich marzeń.