Uprzejmie informujemy, że zmianie uległy kategorie w serwisie Newseria Innowacje. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem powiadomień z tych kategorii, prosimy o dokonanie zmian po zalogowaniu się do swoich profili. 

Komunikaty PR

Klub Komiksowy we Wrocławiu | EMPIK RENOMA

2019-04-16  |  16:54
Biuro prasowe

Klub komiksowy #1

Kto się boi kobiet? O Superbohaterkach w historii komiksu

16 kwietnia, godz. 18:00

 

Jak powstawały kultowe już amerykańskie nowele graficzne? Dlaczego tak wielką sympatią cieszą się Wonder Woman czy Ms. Marvel? Podczas pierwszego spotkania Klubu Komiksowego odbędzie się dyskusja wokół superbohaterek w popkulturze. Popularny bloger i youtuber, współtwórca „Bród z Kosmosu” – Julian Jeliński – poprowadzi rozmowę z miłośnikami świata tworzonego za pomocą kreski i opowieści obrazkowych. Ponadto wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody niespodzianki przygotowane przez Wydawnictwo Egmont.

 

Empik Renoma

Wrocław, ul. Świdnicka 40

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby TURNIEJ Yu-Gi-Oh! - EMPIK MANUFAKTURA ŁÓDŹ Biuro prasowe
2019-08-20 | 14:00

TURNIEJ Yu-Gi-Oh! - EMPIK MANUFAKTURA ŁÓDŹ

Turniej Yu-Gi-Oh! 31 sierpnia, godz. 12:00 – 19:00 Empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5 (przed salonem, na niższym poziomie)   „Yu-Gi-Oh!” to
Hobby W Ciechanowie po raz kolejny ustanawiają Rekord Polski w liczbie rycerzy
2019-08-20 | 07:00

W Ciechanowie po raz kolejny ustanawiają Rekord Polski w liczbie rycerzy

Dokładnie 7 września 2019 roku na Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, w ramach wydarzenia “XV spotkania z historią”, odbędzie się kolejna
Hobby Najdłuższy maraton strzyżenia włosów ponownie w Szczecinie. Czy będzie rekord?
2019-08-13 | 11:00

Najdłuższy maraton strzyżenia włosów ponownie w Szczecinie. Czy będzie rekord?

W Szczecinie po raz kolejny odbędzie się oficjalna próba bicia Rekordu Polski na najdłuższy maraton strzyżenia włosów (grupowo). Tym razem organizatorzy akcji celują w aż 72

Kalendarium

Media

Robert Janowski: Gratuluję Rafałowi Brzozowskiemu przejścia do „Jaka to melodia?”. Zawsze tego chciał i dopiął swego

Rafał Brzozowski został nowym gospodarzem teleturnieju „Jaka to melodia?”. Robert Janowski życzy młodszemu koledze, by dobrze bawił się programem, w którym od dawna chciał się znaleźć. Sam koncentruje się na swoim nowym teleturnieju, który we wrześniu zadebiutuje na antenie TV Puls. Myśli także o programie niezwiązanym z muzyką, w którym mógłby łączyć ludzi rozdzielonych przez los lub konflikty.

Motoryzacja

Aleksandra Szwed: Uwielbiam jazdę samochodem. Mój rekord to 40 tys. kilometrów w miesiąc

Aktorka pewnie czuje się za kierownicą i jazda samochodem sprawia jej dużą przyjemność. Lubi długie dystanse, a taka podróż jest dla niej najlepszą formą relaksu. Choć w kwestii naprawy samochodu jest jeszcze laikiem, to cały czas stara się zdobywać nowe umiejętności. Tak jest m.in. na planie nowego serialu TV 4 „Miłość na zakręcie”.

 

Ochrona środowiska

Lasy umierają z powodu suszy. Drzewa są atakowane przez korniki i rośnie ryzyko pożarowe

Obecny rok nie wypada źle pod względem liczby pożarów w lasach. Problemem są jednak susza i ekstremalnie wysokie temperatury, słabo znoszone przez starsze drzewostany – oceniają leśnicy. Apelują przy tym, żeby podczas przebywania w lasach zachować ostrożność, a wszystkie zagrożenia zgłaszać pod numer alarmowy 112. Za 90 proc. pożarów lasów odpowiada właśnie ludzka nieostrożność albo umyślne podpalenia. Odbudowa ekosystemu po pożarze trwa nawet kilkadziesiąt lat.

Muzyka

Sasha Strunin: Gary Guthman pomógł mi zostawić moją przeszłość muzyczną i pokazać odbiorcom zupełnie inne oblicze artystyczne

Wokalistka bardzo ceni sobie współpracę z Garym Guthmanem i cieszy się, że poznała go na takim etapie życia, kiedy na swojej artystycznej drodze potrzebowała konkretnych muzycznych wskazówek, motywacji do działania i podjęcia określonych decyzji. Ich pierwsza wspólna płyta „Woman in Black” była utrzymana w klimacie jazz noir. To muzyczna opowieść o przemianie młodziutkiej dziewczyny w świadomą kobietę i dojrzałą artystkę. Z kolei inspiracją do kolejnego krążka pt. „Autoportrety” były teksty Mirona Białoszewskiego.